Shakespeare’i Feminist Dramaturgi Üzerinden Okumak

Shakespeare’i Feminist Dramaturgi Üzerinden Okumak

Tarihler: 19 Ocak 2021 Salı ~ 19 Ocak 2021 Salı 19 Ocak 21:30 - 19 Ocak 22:30

Yer: DDI AKADEMİ

BİLET AL

Ücret: KADIN, FEMİNİZM - 75 TRY

Nereden Alınır: www.biletino.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Oca 19, 2021 ~ Oca 19, 2021

Dünya tiyatro tarihinin en önemli yazarlarından biri olan William Shakespeare, unutulmaz karakter tasarımlarıyla oyun yazarlığına yeni bir soluk katmıştır. Kadınların sahneye çıkamadığı dönemde oyunlarında 49 kadın karakter yaratan Shakespeare, oyunlarında kadın temsilini nasıl ele almış ve kadın bakış açısını nasıl yaratmıştır? Bu sorgulama üzerinden, Hamlet’ten “Ophelia”, Macbeth’ten “Lady Macbeth” ve Hırçın Kız oyunundan ise “Katherine” karakterleri üzerinden Shakespeare’in yazımını, kadın karakterlerin işleniş biçimlerini, Shakespeare’in hangi yapılar üzerinden kadına baktığını bu atölyede tartışacağız.

ERHAN AYHAN KİMDİR?

2012 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi , Sahne Sanatları – Tiyatro bölümünden mezun oldu. 2013 yılında Sanat Tarihi, 2014 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Kadın Çalışmaları Y.Lisans programına başladı. Feminizm çalışmalarına tiyatro alanında devam etti. Kıyı Ege Tiyatro Kampı’nda feminist tiyatro atölyesi verdi. Feminist Konuşmalar adı altına Dekaum destekli F-Talks projesini başlattı. Tilki Sanat bünyesinde Feminist Sanat üzerine konuşmalar yaptı. 2012 yılından beri M.E.B bünyesinde tiyatro ve yazarlık dersi vermekte, 2014 yılından beri ise İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde drama dersi vermektedir. Yönettiği oyunlar arasında Isparta Barosu ile “ Sevgili Doktor” Bornova Belediyesi ile “ Biz Kadınlar” , Bornova Halk Eğitim Merkezi ile “ Don Cristobita ve Dona Rosita’nın Acıklı Güldürüsü ve Albay Kuş “ , Bahçeşehir Koleji ve İzmir Büyükşehir Belediyesi ile “Küçük Prens “ , Dokuz Eylül Üniversitesi Felsefe Bölümü öğrencileriyle Bertolt Brecht’in “Arturo Ui’nin Önlenebilir Yükselişini” (2018) ve Türkiye’de ilk defa sahnelenen Jean Paul Sartre’ın “Şeytan ve Yüce Tanrı” oyununu (2019) yönetmiştir, oyunları iki kere Uluslararası İzmir Tiyatro Festivaline seçilmiştir. Bu çalışmalar dışında halen farklı sanat atölyelerinde yazarlık ve tiyatro eğitimleri vermektedir.

BİLETLER:

1 - KADIN, FEMİNİZM - 75 TRY
KADIN

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT