STOK ANALİZLERİ ve STOK AZALTMA YAKLAŞIMLARI

STOK ANALİZLERİ ve STOK AZALTMA YAKLAŞIMLARI

Tarihler: 19 Eylül 2020 Cumartesi ~ 19 Eylül 2020 Cumartesi 19 Eylül 10:00 - 19 Eylül 15:30

Yer: Zoom

BİLET AL

Ücret: öğrenmek için - 360 TRY

Nereden Alınır: www.biletino.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Eyl 19, 2020 ~ Eyl 19, 2020
AMAÇ: Ürün, yarı ürün, hammadde ve malzemelerin etkin bir şekilde yönetimi, işletmenin kârlılık ve verimliliğine önemli etkileri olan bir konudur. Stokların optimum düzeyde tutulabilmesi, dinamik verilerin kullanımını gerektirir. Bu çerçevede stokların portföy analizi, ürün yaşam eğrisi analizi, risk analizi, stok türü analizi gibi analizlerin yapılması ve değerlendirilmesi önem kazanmaktadır. Bu eğitimde öncelikle, dış ve iç müşteri hizmet düzeyini düşürmeden optimal düzeyde stok bulundurmanın temel yaklaşım ve yöntemleri; ardından adı geçen stok analizleri açıklanacaktır. HEDEF KİTLE: Plânlama, Üretim, Depo, Sevkiyat, Satınalma ve Lojistik Bölümü Çalışanları. İÇERİK Temel Bilgiler Stok ve Envanter Kavramları Malzeme Tipleri Stok Yönetiminin Amacı ve İşlevi Stok Kalemleri İçin ABC Analizi Temel Stok Maliyetleri ve Hesaplanması Sipariş Verme Sistemleri – Bağımsız Talep Yapısı Ekonomik Sipariş Miktarı Ekonomik Üretim Miktarı Güvence Stoğu Sipariş Verme Sistemleri – Bağımlı Talep Yapısı Ürün Ağacı Malzeme Gereksinim Miktarlarının Hesaplanması Sipariş Miktarlarının Belirlenmesi (Lot Sizing) Stok Analizleri Ürün Portföy Analizi Ürün Yaşam Eğrisi ve Stok Risk Analizi Stok Türü (Çeşitleri) Analizi XYZ Analizi ABC-XYZ Analizi (2 Boyutlu ABC Analizi) Stok Devir Hızı Analizi Stok Kalite Oranı (IQR: Inventory Quality Ratio) Analizi Stok Yaşlandırma Analizi Deponuzdaki Fazla Stoğun Nedenleri ve Azaltılması İçin Çözüm Önerileri Eğitmen– Doç. Dr. Murat Baskak Tarih– 19.09.2020 Zoom üzerinden 10.00- 15.30 saatleri arasında gerçekleşecektir. Eğitim fiyatı KDV hariç 300 tl’dir. 30 Ağustos tarihine kadar kayıt ve ödeme yapılması halinde %30 indirim yapılacaktır. 1 Ekim itibariyle 3 kişilik ve daha fazla kişi sayısı içeren gruplar halinde kayıt ve ödeme yapılması halinde %25 indirim yapılacaktır. 1 Ekim itibariyle 10 Kişilik ve daha fazla kişi sayısı içeren gruplar halinde kayıt ve ödeme yapılması durumunda %30 indirim yapılacaktır. Katılım sayısının 7 kişiden az olması halinde eğitim iptal edilecektir ve ödemeler taraflara iade edilecektir. Eğitim Programı: Oturum 10:00-10:50- 10 dakika ara 11:00-11:50- 10 dakika ara 12:00-12:50- 10 dakika ara 12:50-13:30 arası yemek molası Oturum 13:30-14:20 – 10 dakika ara 14:30-15:30 Kayıt ve bilgi için helin.kemer@lojistikcilerinsesi.biz adresine mail atabilirsiniz.

BİLETLER:

1 - öğrenmek için - 360 TRY

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT