Ülkü Sevener ile Tarih Boyunca Kadın Hikayeleri: Frida Kahlo

Ülkü Sevener ile Tarih Boyunca Kadın Hikayeleri: Frida Kahlo

Tarihler: 10 Mart 2021 Çarşamba ~ 10 Mart 2021 Çarşamba 10 Mart 20:30 - 10 Mart 22:00

Yer: Zoom

BİLET AL

Ücret: Online Seminer - 105 TRY

Nereden Alınır: www.biletino.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mar 10, 2021 ~ Mar 10, 2021

Ülkü Sevener'den:

“1989’dan bu yana Anadolu’da ve Türkiye dışında pek çok yer gezdim ve profesyonel rehber olarak da gezdirdim.  

Tarih sayfalarını karıştırırken okuduklarımı ve gördüklerimi anlamamı, anlamlandırmamı sağlayan pek çok insan hikayesi çıktı karşıma. Hikayeleri hep çok sevdim. 

Taşlar yerine otururken, olguları kavrarken, tarihin içindeki o “insanların” hayatlarına yaşadıkları “dönem” içinde daha yakından bakarken harika insanlar ama esas olarak ezber bozan, savaşçı “kadınlarla” tanıştım. Bazen tarihin tozlu sayfaları arasında unutulmuş, erkek egemen algının içinde önemsizleştirilmeye çalışılmış canlı kanlı bu kadınların yaşadıkları dönemin çerçeveleri içinde nasıl ezber bozduklarını, ilham verdiklerini gördükçe kendime küçük bir “gönlümde iz bırakmış kadınlar ve öyküleri” derleme notları oluşturdum. 

Ülkü Sevener kimdir?

"Önce merak ederim sonra okumaya başlar ve nihayet o coğrafya ve kültüre önce kendimi götürür ve gezdiririm. Dönünce bildiklerime ve öğrendiklerime gördüklerimi ekler ve meraklı gezginlerle paylaşmaya çalışırım..."

Turizm ile lise yıllarında tanışan Ülkü Sevener Galatasaray Lisesi ve Ankara  Üniversitesi SBF Basın Yayın Yüksek Okulu Radyo TV bölümünde okudu. 1989’da kokartı  aldıktan sonra yerli ve yabancı gezginler ile Türkiye'nin ve Dünya’nın birçok yerine kültür turlarında rehber olarak eşlik etmeye başladı. arada kalan vakitlerinde yeni coğrafyaları keşfetmeye devam ediyor...

BİLETLER:

1 - Online Seminer - 105 TRY
Zoom üzerinden tarihte yer etmiş bir kişiyi tanıma

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT