12. İstanbul Bienali

Tarihler: 17 Eylül 2011 Cumartesi ~ 13 Kasım 2011 Pazar 17 Eylül - 13 Kasım 2011

Yer: İstanbul Kültür Sanat Vakfı

Ücret: 150 TL

Nereden Alınır: Biletix çağrı merkezi (0216 556 98 00), www.biletix.com ve Biletix satış noktalarının yanı sıra İKSV Binası

Adres: İstanbul Kültür Sanat Vakfı, Nejat Eczacıbaşı Binası Sadi Konuralp Caddesi, No: 5 Şişhane 34433 İstanbul Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 334 07 63 - 64

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Eyl 17, 2011 ~ Kas 13, 2011

İKSV tarafından Koç Holding sponsorluğunda düzenlenen 12. İstanbul Bienali, 17 Eylül - 13 Kasım tarihleri arasında İstanbullularla buluşmaya hazırlanıyor.

Avrupa’da Venedik Bienali ile beraber yılın en önemli sanat etkinliği olarak anılan İstanbul Bienali, İstanbul’u bir kez daha dünya sanat çevrelerinin ilgiyle izlediği bir sanat platformuna dönüştürecek

12. İstanbul Bienali, dünya güncel sanat platformunun pek çok önemli ismini İstanbul’da ağırlayacak. Uluslararası sanat çevrelerinden eleştirmen, küratör, müze ve galeri yöneticileri ile yabancı basın mensupları olmak üzere 4.000’e yakın konuk İstanbul Bienali’ni görmek için açılış haftasında İstanbul’da olacak.

12. İstanbul Bienali’nin İsimsiz (12. İstanbul Bienali), 2011 olarak belirlenen başlığı ve görsel kimliği, minimalist ve kavramsal yapıtlarıyla 20. yüzyıl güncel sanatının en önemli isimleri arasında sayılan Kübalı-Amerikalı sanatçı Felix Gonzalez-Torres’e göndermeler içeriyor.

12. İstanbul Bienali, başlığının yanı sıra temalarında da Felix Gonzalez-Torres’in işlerinden ilham alıyor. Bienalde "İsimsiz" (Pasaport), "İsimsiz" (Ross), "İsimsiz" (Ateşli Silahla Ölüm), İsimsiz (Soyutlama) ve İsimsiz (Tarih) olarak farklı temalar altında düzenlenecek beş karma sergiye ek olarak, bu meselelerle ilgili tartışmaları daha da ileriye taşıyacak 45 solo sergi de yer alacak. 12. İstanbul Bienali, başlığında olduğu gibi, bu beş tema çerçevesinde de Gonzalez-Torres’e referans vermeye devam edecek.

12. İstanbul Bienali, günümüzde, özellikle bienal bağlamında, yan etkinlik ve programları öne çıkaran anlayışa yanıt olarak, sanatsal ve küratoryel ifadenin asıl biçimi olan serginin önemine yeniden dikkat çekmeyi amaçlıyor. Bu amaçla bienal tek bir sergi mekanında gerçekleştirilerek sanat eserlerinin ön plana çıkmasını sağlayacak.

Eylül ayından itibaren İstanbul’u bir kez daha dünya sanat çevrelerinin ilgiyle izlediği bir sanat platformuna dönüştürecek 12. İstanbul Bienali, İKSV tarafından 17 Eylül-13 Kasım 2011 tarihleri arasında Koç Holding sponsorluğunda gerçekleştirilecek.

Bienal Biletini 17 Eylül’den Önce Al, Bienali İndirimli Gez !

12. İstanbul Bienali’nin bilet fiyatları, 17 Eylül Cumartesi günü gerçekleştirilecek bienal açılışına kadar tam 15 TL, indirimli (ilköğretim ve lise öğrencileri ile 65 yaş üstü izleyiciler, öğretmenler, Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği üyeleri) 5 TL. 17 Eylül Cumartesi gününden itibaren tam bilet 20 TL, indirimli bilet 8 TL.

İstanbul Bienali’ni herkesten önce, sınırsız ve özel etkinlikleriyle birlikte izleme fırsatı sunan ve sınırlı sayıda satışa sunulan iki kişilik "12B Sınırsız" biletinin fiyatı 50 TL.

15-16 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek ön izlemeye katılım ve bienali sınırsız izleme fırsatı sunan iki kişilik “Bienal Artı” biletinin fiyatı ise 150TL..

Biletler, Biletix satış kanalları, İKSV (Nejat Eczacıbaşı Binası Sadi Konuralp Caddesi No:5 Şişhane, Pazar hariç her gün 10.00-18.00 arasında) ve 15 Eylül’den itibaren Antrepo No.3’ten satın alınabilir.

12. İstanbul Bienali süresince Antrepo’daki gişelerde öğrenci kimliğini gösteren üniversite öğrencileri bienal sergilerini, ücret ödemeden, İstanbul Bienali Sponsoru Koç Holding’in konuğu olarak gezebildiğini bir kez daha hatırlatalım…

Ayrıntılı bilgi için: www.iksv.org/bienal

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT