Demonation Festivali No: 4

Tarihler: 04 Ocak 2014 Cumartesi ~ 05 Ocak 2014 Pazar 04, 05 Ocak Saat:21:00

Yer: Babylon

Ücret: Ayakta - 22.75 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Adres: Şehbender Sok. No:3 Tünel Asmalımescit Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 292 73 68

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Oca 4, 2014 ~ Oca 5, 2014
Demonation Festivali No: 4

Demonation Festivali bu yıl da sludge'dan hip hop'a, dub'dan free jazz'a, çok geniş yelpazeden oluşan seçkisiyle Türkiye'nin bağımsız müzik sahnesinden isimleri 4-5 Ocak'ta Babylon sahnesinde bir araya getiriyor.

Bant Mag.'in 2010 yılından bu yana devam eden "Demonation Festivali" serisinin dördüncüsü Babylon'da gerçekleşiyor.

Üretimlerini bağımsız yollarla sürdüren ve yayan müzisyen ve grupların sahne aldığı festival Demonation, şimdiye kadar "Tamirane", "arkaoda" ve "Salon İKSV" gibi farklı mekanlarda düzenlendi. Büyük plak şirketlerine bağlı olmaksızın, kendi demolarını kendi hazırlayan ya da herhangi bir ticari baskı ya da kaygıdan muaf bir tavırla müziklerini icra etmekte olan grup ve müzisyenlerin sahnenin tozunu atacağı festival, önceki yıllarda "Bubituzak", "Bicycle Day", "Seni Görmem İmkansız", "She Past Away", "Farfara" ve daha nice ismi ağırladı. Yeni yılın ilk günlerinde Babylon'da gerçekleşecek bu yılki programda da, yine birbirinden farklı uçlardan isimler aynı sahnede buluşuyor. Festivalde, geçen senelerden farklı olarak bu yıl "Bağımsız Müzik Sahnesinin Desteklenmesi" başlıklı panel de müzik meraklılarına açık olacak.

Soundcollage
Özcan Ertek'in uzun soluklu projesi "Soundcollage", yarattığı atmosferik yapıları yer yer ritmik öğelerle harmanlayarak dinleyicilerin içinde kaybolabileceği, belli bir forma sadık kalmayan şarkılar hazırlıyor. Geçtiğimiz yıl Red Bull Music Academy’i kazanan Ertek, "Soundcollage" adı altında iki EP yayınladı.

soundcollagetr.bandcamp.com

Alpman & The Midnight Walkers
Güneş Alpman'ın solo projesi olarak başlayan ve zaman içinde daha kalabalık bir funk deneyimine dönüşen "Alpman & The Midnight Walkers", eşlik edemeden duramayacağınız bir performansla ilk konserini Demonation'da vermeye hazırlanıyor. Vintage gitar tonları ve özellikle boyun bölgenizi çok hareketlendirecek ritimlere hazır olun!

www.soundcloud.com/alpman

Robotik Hayaller
Geçtiğimiz yıl içerisinde birtakım stüdyo ve ev deneyleri sonucunda ortaya çıkan "Robotik Hayaller", endüstriyel ve gerçeküstü öğelerin bir araya gelmesiyle oluşmuş kalabalık bir müzik kollektifi... Grup yaptığı ilk kayıtlarından oluşan "3-33" adlı albümünü kaset formatında sınırlı sayıda yayınladı.

www.facebook.com/Robotik.Hayaller

The Medical Phalanx of Space
İstanbul'da yaşayan üç yabancı müzisyenden oluşan "The Medical Phalanx of Space", daha önce "The Nines" ve "The Stories" gibi gruplarda yer almış gitarist/vokalist Alex Mazonowicz ve davulcu Xavi Gonzales'e, efsanevi grup Stereolab'in senelerdir İstanbul'da ikamet etmekte olan basçısı Simon Johns'un katılmasıyla şekillendi. Rockabilly ve garaj tınılarını popa duyarlı bir tavırla sunan "The Medical Phalanx Of Space"i Demonation'da kaçırmayın.

soundcloud.com/medicalphalanxofspace

Balina
Kendi isimlerini taşıyan ilk albümlerini kendileri kaydeden ve yine kendileri yayınlayan İzmirli ikili "Balina", iki kişiden beklemeyeceğiniz kadar gürültü çıkarabiliyor. Gitar-davul ikilisi, Alican Öyke ve Burçin Esin’den oluşuyor. Sludge ve progresif rock estetiğini benimseyen "Balina"nın şarkılarında Türkiye'den birtakım esinlenmeler yakalamak da mümkün.

balina.bandcamp.com

Utkan'la Deniz
Utkan Çınar ve Deniz Koloğlu'nun projesi olarak hayat bulan "Utkan'la Deniz", zaman içinde daha kalabalık bir orkestra halini aldı. Akustik ve dingin müziklerinde akılda kalıcı vokal melodilerine yer veren "Utkan'la Deniz", önümüzdeki haftalarda bir EP yayınlamaya hazırlanıyor.

utkanladeniz.bandcamp.com

Marika
"Dandadadan", "Kara Orkestra", "123", "Great Republic of South", "Konstrukt" ve daha nice projede karşımıza çıkan üç müzisyenden oluşan Marika, doğaçlama ve gürültüyü benimsediği bir tür free jazz yapıyor. Korhan Futacı, Berke Can Özcan ve Barlas Tan Özemek'ten oluşan "Marika", festivalin en hareketli performanslarından birini sergileyecek gibi gözüküyor.

soundcloud.com/marika-11

Ah! Kosmos
Başak Günak'ın elektronik seslerden farklı katmanlar yarattığı projesi "Ah! Kosmos", canlı performanslarında eşine az rastlanır bir deneyim yaşatıyor. "Ah! Kosmos"un ilk EP’si Flesh, bağımsız müzik label'ı Müzik Hayvanı tarafından yayınlandı.

ahkosmos.bandcamp.com

Pitohui
İlk EP'si Boros'u Kasım 2013'te yayınlayan "Pitohui", Barkın Engin, Cem Kayıran, Yankı Bıçakçı ve Umut Çetin'den oluşuyor. Kimi zaman tekrarlarla oluşmuş şarkı yapılarını tercih eden Pitohui'nin canlı performanslarında doğaçlamalar da önemli yer tutuyor.

pitohui.bandcamp.com

Nodul
Tektosag ailesinden Nodul, Demonation'ın en fazla dans edilecek performanslarından biriyle karşımızda olacak. Sonik seslerden oluşan beat ve melodilerle "Nodul", kendine özgü bir enstrümental hip hop estetiğine sahip...

soundcloud.com/nodul

12 Metreküp Sound System
Demonation Festivali'nde bu sene dub'dan sorumlu olan "12 Metreküp Sound System", bol sallantılı bir dub setiyle sahnede olacak. Utku Önal ve Serkan Köseoğlu'ndan oluşan "12 Metreküp Sound System" ile basları vücudunuzun her yerinde hissedebilirsiniz!

"Farazi v Kayra"
2007 yılında bir araya gelen "Farazi v Kayra", Eylül 2013'te yaynladığı "Hayalet Islığı" isimli albümüyle bu yılın en çok adından söz ettiren hiphop gruplarından biri oldu. Underground hip hop sahnesinde solo projeleriyle de karşımıza çıkan ikilinin kendi çabalarıyla hazırladığı son albümlerinde Da Poet, Ağaçkakan ve Vinyl Obscura gibi isimler konuk olarak yer alıyor.

farazivkayra.bandcamp.com

Program

Cumartesi
21:00 - 21:30 Utkan'la Deniz
21:45 - 22:15 Robotik Hayaller
22:30 - 23:00 Balina
23:15 - 23:45 Marika
00:00 - 00:30 Alpman & The Midnight Walkers
00:45 - ... 12 Metreküp Sound System

Pazar
19:00 - 19:30 Ah! Kosmos
19:45 - 20:15 Soundcollage
20:30 - 21:00 Pitohui
21:15 - 21:45 The Medical Phalanx of Space
22:00 - 22:30 Farazi & Kayra
22:30 - ...  Nodul

- Etkinlikte 18 yaş sınırı vardır.
- Belirtilen saat, kapı açılış saatidir.
- Organizasyon şirketi, etkinlik için uygun görmediği kişileri bilet bedelini iade etmek koşuluyla etkinlik mekanına almama hakkına sahiptir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT