Documentarist 2012

Tarihler: 01 Haziran 2012 Cuma ~ 06 Haziran 2012 Çarşamba

Yer: Çeşitli Mekanlar

Ücret: 5 TL

Nereden Alınır: www.mybilet.com adresinden temin edilebilir.

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Haz 1, 2012 ~ Haz 6, 2012

Dünyanın en iyi belgesellerinden seçilmiş 90’a yakın filmiyle ve gerçeğin ‘eriğimsi’ tadını andıran tanıtım kampanyasıyla 1-6 Haziran 2012 tarihlerinde belgesel tadını değiştirmek için gün sayan Documentarist İstanbul Belgesel Günleri'nin biletleri Mybilet'te satışa çıktı.

Documentarist 5. İstanbul Belgesel Günleri, gerçeğin ‘eriğimsi’ tadını andıran 90’a yakın filmi izleyiciyle buluşturmak için gün sayıyor. Haziranın ilk haftasında İstanbul'u belgesel başkentine dönüştürecek olan festivalin biletleri öncelikli olarak Mybilet'ten veya etkinlik tarihlerinde salon girişlerinden 5 TL'ye temin edilebilir.

Arap Dünyasından, Kapı Komşumuz: Yunanistan, Belleğin İzinde, Müzik Belgeselleri ve Türkiye Panoroma gibi özel bölümlerin yer aldığı Documentarist 2012 programında Uluslararası Panorama başlığı altında son dönemin ödüllü belgesellerinden geniş bir seçki sunuluyor. Türkiye’den ise, çoğunluğu genç yönetmenlerin filmlerinden oluşan, ağırlıklı olarak Kürt meselesi, çocuk yaşta evlilik ve HES konularına değinen 25 film yer alıyor.

Bu yılki festivalin onur konuğu, yaşayan en önemli belgeselcilerden Heddy Honigmann. Filmlerinden oluşan kapsamlı bir retrospektifle ağırlanacak yönetmen, ayrıca bir ‘sinema dersi’ verecek.

Eriği ‘ekşi ama bağımlılık yaratan’ tadını belgeselle özdeşleştiren festivalin büyük ilgi gören tanıtım filmlerinde Bülent Emin Yarar, Muhammet Uzuner, Tülin Özen, Türkü Turan, Ayça Damgacı gibi sinema ve tiyatro oyuncuları ile yönetmen Derviş Zaim rol aldı.

Festival haftası boyunca Hollandalı eğitmenlerle gerçekleştirilen Yaratıcı Belgesel Geliştirme Atölyesi başta olmak üzere, sinema dersi, panel, söyleşi, multimedia gösterisi gibi pek çok yan etkinlik ise ücretsiz olarak izlenebilecek. Documentarist’in gösterim ve etkinlikleri, Akbank Sanat, Fransız Kültür Merkezi, Aynalı Geçit Etkinlik Mekanı, SALT Beyoğlu, SALT Galata ve Romen Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT