Yaratıcı Öğrenci Festivali Project’05

Yaratıcı Öğrenci Festivali Project’05

Tarihler: 09 Mayıs 2019 Perşembe ~ 19 Mayıs 2019 Pazar

Yer: santralistanbul

Adres: Eski Silahtarağa Elektrik Santralı Kazım Karabekir Cad. No: 2 34060 Eyüp İstanbul

Telefon: 0212 311 78 78 / 78 09

Web: http://www.santralistanbul.org

E Posta: info@santralistanbul.org

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr May 9, 2019 ~ May 19, 2019

İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencilerinin bu yıl beşinci kez düzenlediği yaratıcı öğrenci festivali Project’05 için geri sayım başladı. 9-19 Mayıs tarihleri arasında santralistanbul Kampüsü’nde düzenlenecek festivalde öğrencilerin yıl boyu gerçekleştirdiği çalışmaların yanı sıra, farklı sanatçıların eserleri de izleyicilerin beğenisine sunulacak. İletişim Fakültesi’ndeki tüm bölümlerin katıldığı festivalde sergi, film gösterimleri, konuşmalar, performanslar ve atölyeler katılımcılara unutulmaz bir deneyim yaşatacak

İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi “Project’05”e ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Fakülte bünyesindeki tüm bölümlerin iş birliğiyle hayata geçirilen sanat, tasarım ve iletişim festivalinde öğrencilerin yıl boyunca ürettikleri çalışmalar ve projeler katılımcıların beğenisine sunulacak. Bu yıl beşincisi düzenlenen festivalin teması “5N1A-Anonim” olarak belirlendi. Festivali hayata geçiren BİLGİ İletişim Fakültesi öğrencileri, ana temayı tanımlarken “Anonimlik kendi içinde kutupsallıklar barındıran bir kavram. Bir taraf için ütopya, huzur ve asayiş vaat ederken, diğer taraf için ise distopya, kaos ve anarşi durumuna dönüşebiliyor. Bir madalyonun iki yüzü olan bu kavramlar konunun tarafsızlığını ve muğlaklığını ifade eder nitelikte. Bu bağlamda haber dilinin olmazsa olmazı olan 5N1K söylemindeki ‘Kim?’ bu festival temasında yerini ‘Anonim’e bırakıyor” ifadelerini kullandı.

9 Mayıs’ta başlayacak olanProject’05’te, performanslardan kısa filmlere, fotoğraflardan videolara kadar geniş bir yelpazede farklı disiplinlerden öğrencilerin çalışmaları yer alacak. Festivalde ayrıca ART 301-302 dersi öğrencilerinin düzenlediği “SHHH…!” sergisi kapsamında Ahmet Civelek, Ebru Sargın, Gizem Bayıksel, Gökhan Deniz, Kirkor Sahakoğlu, Leman S. Darıcıoğlu, Merve Ünsal ve Murat Germen’in çalışmaları Enerji Müzesi’nde görülebilecek.

Festival içinde Festival
Project’05, BİLGİ İletişim Fakültesi öğrencilerinin işlerini ve çok daha fazlasını içeren bir festival olarak öne çıkıyor. Etkinlik kapsamında “5N1A - Anonim” Konferansı ve “Metaforum” Konuşmaları, Burak Çevik’in “Tuzdan Kaide” ve Agnes Varda’nın “Visages Villages / Mekânlar ve Yüzler” film gösterimleri veatölyeler yer alacak.

Sahneve Gösteri Sanatları Yönetimi Programı Yönetmenlik ve Prodüksiyon dersinin final projesi olarak ilk kez 2015 yılında düzenlenen Metafor Festivali, bu yıl beşinci kez Project’05 kapsamında gerçekleşecek. Öğrenciler kendi meselelerine ve yaratıcı süreçlerine yakın buldukları İkinci Yeni şairlerinin şiirlerinden esinlenerek oluşturdukları kısa performansları, santralistanbul Kampüsü’nün dış mekanlarında gezici ve mekâna özgü sahneleme yöntemleriyle sergileyecek. Performansların ardından 16.00- 17.00 saatleri arasında öğrencilerin ve seyircilerin katılımıyla Enerji Müzesi Kontrol Odası’nda “Metaforum Konuşmaları” başlıklı bir sohbet gerçekleştirilecek.

Tüm bölümler bir arada
Project’in bu seneki sergisinde, İletişim Tasarımı ve Yönetimi Bölümü’nün “Minyatür Ben” konulu fotoğraf baskıları, Dijital Oyun Bölümü’nden seçilen “Not Today”, “Quantum Soup”, “Cube Crash” ve “Jumpbox” oyunları, Sinema Bölümü’nün hazırladığı kısa film, video ve fotoğraf çalışmaları, Reklamcılık Bölümü’nün Türkiye Yayıncılar Birliğiiçin kitap okumaya teşvik amacıyla yaptığıilanlar ve kısa film, çocuklarda cinsiyet ayrımını ortadan kaldırmayı hedefleyen “Let Toys Be Toys” hareketi için yapılmış film ve ilanlardan bir seçki, Görsel İletişim Tasarımı Bölümü’nün yaratıcı videoları ve fotoğraf çalışmaları 17 Mayıs’a kadar ÇSM Ana Galeri’de görülebilecek.

Liam Young Performansı: 17 Mayıs
Akbank Sanat ana sponsorluğunda, BASE ve Digilogue iş birliğiyle hayata geçen ve bu sene ilk kez düzenlenen “Kampüste Dijital Sanat” projesi kapsamında Liam Young BİLGİ’ye konuk olacak. Avustralyalı mimar, yönetmen, Tomorrows Thoughts Today ve Unknown Fields Kurucusu ve SCI-Arc Edge's Fiction and Entertainment’ın Koordinatörü Young, gelecekteki şehirlerin ve sosyal yaşamın bir öngörüsünü izleme şansı veren “City everywhere” adlı işinin gösterimini ve performansını sergileyecek. Etkinlik 17 Mayıs Cuma günü Enerji Müzesi Kontrol Odası’nda gerçekleştirecek.

Tiyatro Oyunu: Bakkhalar
Performans Sanatları Bölümü öğrencilerinin oynadığı, Mimarlık Fakültesi öğrencilerinin dekor ve aksesuarlarını, Moda Tasarım Bölümü öğrencilerinin kostümlerini tasarladığı, Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi Bölümü öğrencilerinin organizasyonunu, Sinema ve Televizyon Bölümü öğrencilerinin kamera arkası ve tanıtım filmini, İşletme Fakültesi öğrencilerinin yapım ve bütçelemesini üstlendiği Euripides’in Bakkhalaroyunu, Atasay sponsorluğunda 17-18-19 Mayıs tarihlerinde İstanbul Bilgi Üniversitesi Green Studio’da sahnelenecek.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT