Bir Belgesel Bir Gazeteci Çay ve Simit - Akıntıya Karşı Aziz Nesin

Tarihler: 31 Mart 2010 Çarşamba ~ 31 Mart 2010 Çarşamba 31 Mart Saat: 19.00

Yer: Levent Kültür Merkezi

Ücret: Ücretsizdir.

Adres: Çalıkuşu Sok. No: 2 Levent İstanbul Beşiktaş İstanbul

Telefon: 0212 325 73 71

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mar 31, 2010 ~ Mar 31, 2010

Bir Belgesel Bir Gazeteci Çay ve Simit - Akıntıya Karşı Aziz Nesin

Sanata verdiği kapsamlı destek çerçevesinde belgesel film yapımcılığının gelişmesine de katkıda bulunan Beşiktaş Belediyesi’nin Belgesel Sinemacılar Birliği ve Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ile birlikte düzenlediği, “Bir Belgesel Bir Gazeteci Çay ve Simit” günlerinin sekizincisi 31 Mart 2010 Çarşamba günü saat 19.00’da yapılacak.

Yönetmenliğini SineGöz Film Atölyesi`nin üstlendiği “Akıntıya Karşı... Aziz Nesin” filminin gösterileceği etkinlikte, Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal’a, SineGöz Film Atölyesi kurucularının yanı sıra, fotoğraf sanatçısı İsa Çelik eşlik edecek.

“Akıntıya Karşı... Aziz Nesin” belgeseli, 2003 yılında İstanbul Kısa Filmciler Derneği, Ulusal Kısa Film Festivali Jüri Özel Ödülü`ne layık görüldü.

Bir yıllık bir çalışmanın ürünü olan “Akıntıya Karşı… Aziz Nesin” adlı belgesel, Türkiye aydınlarını konu alan bir belgesel serisi projesinin ilk ürünü. Belgesel, Aziz Nesin’i hatırlatmayı ve onun savunduğu değerleri tartışmayı amaçlıyor.
Sine-Göz, “içeriği fazlasıyla boşaltılan ve sanatçı, entelektüel anlamlarında kullanılmaya çalışılan aydın kavramını yeniden tanımlama” amacına en uygun isim olduğu için ilk konu olarak Aziz Nesin’i seçti. Film ismini; her zaman için ilkelerini koruyabilmiş, bu inadı ve öncülüğü yüzünden sadece düşmanları tarafından değil, yakınındaki insanlar tarafından da yalnız bırakılmış, çoğu zaman "onlara rağmen" adım atmayı tercih edebilmiş Aziz Nesin’in mücadelesinden ve karakterinden almaktadır. Belgesel ile Aziz Nesin bir bütün olarak tartışılmaya ve anlatılmaya çalışılmıştır.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT