Bomonti Sunar Fil'm@9

Tarihler: 26 Mart 2013 Salı ~ 26 Mart 2013 Salı Saat: 20:00

Yer: Ghetto

Ücret: 25.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Ghetto gişe

Adres: Kamer Hatun Caddesi N:10 34440 Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 251 75 01

Web: http://http://www.ghettoist.com/

E Posta: info@ghettoist.net

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mar 26, 2013 ~ Mar 26, 2013

Etkinliğe 24 yaşından küçükler giremez. 07.01.2011 tarih ve 27808 sayılı TAPDK Yönetmeliği’inin ilgili hükümleri gereğince bu etkinliğe 24 yaş üzeri kişiler katılabilir.


Kısa sürede İstanbullu sinemaseverlerin en çok ilgi gösterdiği etkinliklerden biri haline gelen Fil’m@9, 2013’ün ilk film gösterimini Bomonti Birası ana sponsorluğunda 30 Ocak Çarşamba akşamı The Hall’da gerçekleştirecek. Uluslararası festivallerde beğeniyle karşılanan 10 kısa filmin yer alacağı gösterimde konuklar arasında, programdaki Türk filmlerinin yönetmenleri Dağhan İş ve Cem Öztüfekçi de bulunuyor.

Fil’m Hafızası tarafından gerçekleştirilen ve kısa sürede İstanbullu sinemaseverlerin en çok ilgi gösterdiği etkinliklerden biri haline gelen Fil’m@9’un 2013’teki ilk gösterimi, 30 Ocak Çarşamba akşamı saat 20:00’de The Hall’da gerçekleştirilecek. Fil’m@9’un Tarihe Meydan Okuyan Bira Bomonti sponsorluğunda gösterilecek seçkisinde, aralarında iki adet yerli yapımın da bulunduğu, uluslararası festivallerde beğeniyle karşılanan on kısa film bulunuyor. Ayrıca bu özel gösterimde programdaki Türk filmlerinin yönetmenleri Dağhan İş ve Cem Öztüfekçi de etkinliğe katılacak konuklar arasında yer alıyor. 

Kökeni 1890’a dayanan ve geçmişten gelen hikayesini günümüz modernliğiyle birleştirerek sevenlerine farklı ve özgün deneyimler sunan Bomonti Birası ana sponsorluğunda gerçekleştirilen Fil’m@9’da, Keith Rivers’ın Thirst, Ben Newman’ın War School, Mischa Rozema’nın Year Zero, Dağhan İş’in Kalıcı Hasarlar Ansiklopedisi, Kurt Kuenne’nin Validation, Nash Ergerton’un Spider, Leo Resnes’in Chatter, Victoria Mather’in Stanley Pickle, Cem Öztüfekçi’nin Nolya, Rob Chiu’nun The Division of Gravity filmleri gösterilecek.

Zengin film seçkisini ve alternatif eğlence seçeneklerini şehrin en özel mekanlarıyla buluşturan Fil’m Hafızası’nın bu seferki durağı, 135 yıllık tarihi binasıyla şehrin en sevilen kültür–sanat etkinliklerine ev sahipliği yapmakta olan The Hall olacak. Ödüllü “Quiz Show”lar ve müzik performanslarıyla renklendirilen film aralarının, gösterilen filmler üzerine keyifli muhabbetlere zemin hazırlaması beklenirken sinema, müzik ve eğlenceye ayarlanan saatler, Ocak ayında da Fil’m@9’u göstereceğe benziyor.

Her yeni etkinliği farklı bir mekanda gerçekleştirerek bütün bir yıla yayılan tek sinema etkinliği olmayı hedefleyen Fil’m@9’un medya sponsorluğunu Açık Radyo ve Grizine üstleniyor. Bir Fil’m Hafızası organizasyonu olan Fil’m@9 biletleri, 18 Ocak itibariyle Biletix satış noktalarından ve etkinlik günü The Hall girişinden temin edilebilecek.  

Program:
20:00 Kapı Açılış
21:00 Fil’m@9 Seçkisi (1. Bölüm)
22:00 DJ Performansı
22:30 Fil’m@9 Seçkisi (2. Bölüm)
23:30 DJ Performansı

Fil’m@9 Seçkisi

Thirst (2010)
Issız bucaksız çöllerde susuz kalmak… Her defasında başa dönen eğlenceli, bir o kadar da düşündürücü bir hikaye.
Ülke: Kanada
Yönetmen: Keith Rivers
Süre: 6’ 30’’

War School (2010)
Savaşların çığırından çıktığı ve bireysel silahlanmanın her yaşta kabul gördüğü bir gelecekten savaş dersleri, çarpıcı bir istatistikle son buluyor.  
Ülke: İngiltere-Fransa
Yönetmen: Ben Newman
Süre: 8’ 

Year Zero (2011)
Çevre kirliliği, salgın hastalıklar, savaş, şiddet ve insan ırkını giderek ele geçiren virüsün kol gezdiği bir "son" çığlığı.
Ülke: İspanya
Yönetmen: Mischa Rozema
Süre: 6’ 22’’

Kalıcı Hasarlar Ansiklopedisi (2009)
Hayatı boyunca sadece ölmek için doğduğunu düşünen ve yaşamı boyunca buna dair tüm düşüncelerini bir defterde toplamış olan bir adam, artık dünyayı terk etmeye karar vermiştir.
Ülke: Türkiye
Yönetmen: Dağhan İş
Süre: 8’ 47’’

Validation (2007)
İnsanlara duymak istedikleri şeyleri söyleyerek ününe ün katan biri, an gelecek bir fotoğraf stüdyosunda sözcüklerini yitirecektir. 
Ülke: A.B.D.
Yönetmen: Kurt Kuenne
Süre: 16’ 25’’

Spider (2007)
Bir şakanın ardından felakete dönüşen hikaye çarpıcı bir final ile sonlanıyor ve annelerin sözünün dinlenmesi bir kez daha hatırlatılıyor. 
Ülke: Avustralya
Yönetmen: Nash Edgerton
Süre: 9’ 26’’

Chatter (2010)
İnternet günümüz dünyasında iletişimin en temel parçalarından biri. Peki ya bilgisayar ekranında gördüklerimiz gerçek hayatta başımıza gelseydi? 
Ülke: Norveç 
Yönetmen: Leo Resnes
Süre: 7’ 35’’

Stanley Pickle (2010)
Stanley’nin hayatı kurmalı bir saat gibi devam ederken, gizemli bir kız onun dünyasını baş aşağı edecektir.
Ülke: İngiltere 
Yönetmen: Victoria Mather
Süre: 11’

Nolya (2011)
Dostların Yeri’nin şimdilik tek müşterisi olan “O”, garson Arif’le karşılıklı sıkılmanın keyfini çıkardıkları bir günde, dışarıdan geçen güzel kızın peşinden gider, mekanın yeni müdavimi Sami Abi de aynı kızı seviyordur...
Ülke: Türkiye
Yönetmen: Cem Öztüfekçi
Süre: 26’ 18’’

The Division of Gravity (2011)
Bir aşkın varlığı, sonrasında ise dağılıp parçalanması. Film, bir ilişkinin döngüsünü, güzellik ve empati ile anlatıyor.
Ülke: İngiltere-Fransa 
Yönetmen: Rob Chiu
Süre: 9’ 27’’

- Etkinliğe 24 yaşından küçükler giremez. 07.01.2011 tarih ve 27808 sayılı TAPDK Yönetmeliği'inin ilgili hükümleri gereğince bu etkinliğe 24 yaş üzeri kişiler katılabilir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT