Bomonti Sunar Fil'm@9

Tarihler: 02 Mayıs 2013 Perşembe ~ 02 Mayıs 2013 Perşembe 20:00

Yer: Topless

Ücret: 29.50 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları, www.biletix.com, mekan gişe

Adres: İstiklal Caddesi No:12/6 Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 249 05 05 - 0212 249 05 15

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr May 2, 2013 ~ May 2, 2013

Etkinliğe 24 yaşından küçükler giremez. 07.01.2011 tarih ve 27808 sayılı TAPDK Yönetmeliği’inin ilgili hükümleri gereğince bu etkinliğe 24 yaş üzeri kişiler katılabilir.


Fil’m@9, Teras Sezonunu Açıyor!
İstikrarlı yolculuğu sayesinde, her ay her durakta daha da  kalabalıklaşan Fil'm@9; artık İstanbullu sinemaseverler tarafından "beklenen" bir etkinlik hâline geldi. Üstelik bu ay, bu buluşma her zamankinden daha heyecan verici. Zira baharın gelişiyle birlikte etkinliklerimizi yeniden göğün altına taşıyoruz.

1890'dan bu yana her tüketicisini birer müdavime dönüştürmeyi başaran destekçimiz Bomonti'nin ana sponsorluğunda, Sony Mobile'ın teknoloji sponsorluğunda ve içerik destekçimiz Tabor International Film Festival'in katkılarıyla hazırlanan Fil’m@9 etkinliği, en az ilkbaharın kendisi kadar heyecan verici bir seçki sunuyor.

Geçtiğimiz yıl Sitges ve Frightfest gibi iki önemli korku filmi festivalinde gösterilen ve Berlin sokaklarını neon ışıkları altında türünün stilize bir örneğine çeviren Yellow (2012), etkinliğin göze çarpan ilk filmi. Bu 26 dakikalık giallo güzellemesinin başarılı yönetmeni Ryan Haysom’un etkinliğe bizzat katılacak olması ise Yellow’un Türkiye’deki ilk gösterimine yönelik heyecanı iki katına çıkaracak cinsten. Mayıs seçkisinin dikkat çeken bir diğer yabancı yapımını, insanlar arasındaki mesafeleri ve farklılıkları sıcak bir erimeye maruz bırakan Oscar ödüllü Curfew (2012) oluştururken, tek planlık bir evlilik manzarasını vurucu bir şekilde gözler önüne seren Buhar (2012) ve orta sınıf bir aileyi eğitim kavramı üzerinden masaya yatıran Kafes (2012) seçkideki yerli filmler olarak göze çarpıyor. Türkiyeli filmlerin yönetmenleri Abdurrahman Öner ve Oğuzhan Akalın da etkinliğe katılım gösterecek isimler arasında bulunuyor. 

2 Mayıs Perşembe akşamı, saatler Fil'm@9 olduğunda; filmlerin içine giriyoruz, müziklerin makamında kayboluyoruz. Topless'ın harikulade terasında Fil'm@9 için toplanıyoruz. Sizleri de bekliyoruz!

Bir Fil'm Hafızası organizasyonu olan Fil'm@9 biletleri 15 Nisan itibariyle satışta.

Fil’m@9 Programı

20:00 DJ Performansı
21:00 Fil’m@9 Seçkisi (1. Bölüm)
22:30 Ara
22.40 Fil’m@9 Seçkisi (2. Bölüm)
23:45 DJ Performansı

Fil’m@9 Seçkisi

More Than It Is (2011)
Kilometrelerce yol kat ettikten sonra yaşanan hayal kırıklığı, ardından çıkagelen bir sürpriz ile birlikte yola kalınan yerden devam etmek. “More Than It Is” sürpriz başlangıçlara gebe bir yol hikayesi.

Yeni Zelanda / Anton Seim / 25’

Kafes (2012)
“Kafes” orta sınıf bir aileyi, eğitim üzerinden masaya yatırırken aynı zaman da heceleyerek anlatım yapan dış ses ile absürd ve oldukça deneysel bir tecrübe vadediyor. 

Türkiye / Oğuzhan Akalın / 13’

The Extraordinary Life of Rocky (2010)
Kahramanımız  Rocky, kötü şansını yenmek için sevgiyi hayatından çıkarır. Wes Anderson’ın sinematografik anlayışından izler taşıyan film, şansızlık üzerine yazılmış kara bir komedi. 

Belçika / Kevin Meul / 14’

Buhar (2012)
12 dakikalık tek plandan oluşan “Buhar”, bir evliliği yemek masasında metaforik bir anlatım eşliğinde sorguya yatırıyor.

Türkiye / Abdurrahman Öner / 12’

Curfew (2012)
Hayat kurtarıcı bir telefon sesi,  birbirine uzak olan iki insanı birbirine yakınlaştırıyor. 2012’nin Oscar ödüllü kısası, tıpkı karakterleri gibi vaat ettiklerini gerçekleştiriyor.

A.B.D. / Shawn Christensen / 19’

Get a Move On (2011)
Kazara gerçekleşen bir buluşma, genç işadamı Miro’nun, hayatın günden güne fazlalaşan rutinliğinden kaçması ve tekrar yaşamaya başlaması için ona bir şans verecektir.

Hırvatistan / Petar Oreskovic / 20’

Yellow (2012)
Münzevi bir hayat süren yaşlı bir adam, neon ışıklı Berlin sokaklarında,  gözü dönmüş bir seri katilin peşine düşüyor.

Almanya / Ryan Haysom / 26’

http://www.filmhafizasi.com
http://facebook.com/filmhafizasi
http://twitter.com/filmhafizasi

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT