Oluklar

Tarihler: 16 Aralık 2011 Cuma ~ 25 Aralık 2011 Pazar

Yer: Pera Film

Ücret: Pera Film gösterimleri indirimli müze giriş biletiyle izlenebilir.

Nereden Alınır: Pera Film

Adres: Meşrutiyet Cad. No: 65, Tepebaşı İstanbul Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 334 99 00

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ara 16, 2011 ~ Ara 25, 2011

Oyuncu Antonio Banderas`ın fikrinden yola çıkılarak oluşturulan programda, Luis García Berlanga, Juan Antonio Bardem, Fernando Fernán Gómez ve Carlos Saura gibi İspanya’dan çıkan dünya sinemasının önemli yönetmenlerin filmlerini sunuyor. İkinci Dünya Savaşı sonrası faşist diktatör Francisco Franco`nun döneminden seçilen bu dokuz filmlik program, sanatsal ve tarihi bir önem taşıyor.

Pera Müzesi Oditoryumu’nda 7-25 Aralık 2011 tarihlerinden gösterime sunulan programda yer alan yönetmenler ve filmleri şöyle: José Luis Nieves Conde “Oluklar”, Juan Antonio Bardem “Bir Bisikletlinin Ölümü” ve “Aşk Sokağı”, Fernando Fernán Gómez “Hayatın Peşinde”, Carlos Saura “Uçurum”, Marco Ferreri “Küçük Araba”, Luis García Berlanga “Infazcı”, Luis Buñuel “Viridiana”, Marco Ferreri ve Isidoro M. Ferry “Küçük Ev”.

Oluklar

Yönetmen / Director: José Luis Nieves Conde
Oyuncular / Cast: Luis Peña, María Asquerino, Francisco Arenzana
İspanya / Spain, 1951, 100’, siyah-beyaz / black & white
İspanyolca; Türkçe altyazıyla / Spanish with Turkish subtitles

Altmışlarında bir çift ve çiftin üç çocuğundan oluşan Pérez ailesi, başkente taşınarak yaşamlarını iyileştirme hayalleri kurmaktadır. Hayli eziyetli bir dönemin ardından, zorlu kır yaşamlarını geride bırakmaya karar verirler. Fakat, Madrid'de geçirdikleri günler kısa bir zaman içinde başarısız bir yaşam savaşına dönüşür. Dürüst bir biçimde yaşamlarını sürdürme hayalleri, şehir onları yozlaştırdıkça başarısız bir teşebbüsten öteye gidemez.

Çünkü, Madrid'in gerçekleri, beklentileriyle uzaktan yakından ilgili değildir: İşçilerle dolu mavi yaka mahalleler, olanaksızlık, karaborsa ve suçun günlük yaşamın başlıca öğeleri haline geldiği bir yaşamdır bu.

16 Aralık Cuma
19:00 Oluklar
25 Aralık Pazar
13:00 Oluklar

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT