8.Uluslararası Aydınlatma, Teknolojileri Fuarı ve Kongresi

Tarihler: 18 Nisan 2013 Perşembe ~ 21 Nisan 2013 Pazar

Yer: CNR EXPO

Adres: CNR Expo Fuar Merkezi Yeşilköy Bakırköy İstanbul

Telefon: 0212 465 74 74

Faks: 0212 465 74 76

Web: http://http://www.cnrexpo.com

E Posta: info@cnrexpo.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Nis 18, 2013 ~ Nis 21, 2013

Aydınlatma sektörünün büyük buluşması

İstanbulLight 8. Uluslararası Aydınlatma Teknolojileri Fuarı ve Kongresi NTSR Fuarcılık organizatörlüğünde, AGİD (Aydınlatma Gereçleri İmalatçıları Derneği) ve ATMK (Aydınlatma Türk Milli Komitesi) işbirliği ile 18 Nisan Perşembe günü açıldı. Istanbul Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın C.Tanıl Küçük’ün katılımları ile gerçekleşen fuar, 18-21 Nisan 2013 tarihlerinde 10:00-19:00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek. (Taslak Program ektedir) Bakanlık ve müsteşarlık katılımı olur ise bildirilecektir. Bulunduğu coğrafi konum itibariyle Doğu Avrupa ve Ortadoğu’dan katılımcılarında yer aldığı İstanbulLight Aydınlatma Teknolojileri Fuarı ve Kongresi, aydınlatma sektörünün en önemli buluşma noktası olarak tanımlanıyor. .

Toplam 210 ulusal ve uluslararası firmanın katılacağı fuara paralel olarak, Aydınlatma Türk Milli Komitesi (ATMK) tarafından Ulusal Aydınlatma Kongresi düzenleniyor. 19-20 Nisan 2013 tarihlerindeki 9. Ulusal Aydınlatma Kongresi, genel konuların yanı sıra “Aydınlatmada Güncel Yaklaşımlar ve LED”konusunun ayrıntılı bir şekilde ele alınıp tartışılması hedefleniyor.

Aydınlatma Gereçleri İmalatçıları Derneği (AGİD)’in sadece Avrupa ülkelerinin dahil olduğu Avrupa Aydınlatma Birliği (Lighting Europe) kurucu üyesi olması nedeniyle fuara özellikle Avrupa ülkelerinden geniş bir katılım olması bekleniyor.

Fuarın sektöre katkısını vurgulayan Engin Er “Fuarcılık sektöründe özellikle kalitenin artırılması ve standartların belirlenmesi konusunda yabancı fuarcılık şirketlerinin sektöre katkısı olmakta. Avrupa’daki ekonomik krize göre Türk ekonomisinin daha az etkilenmesi, çevremizdeki ülkelerdeki ve Avrupa’ya gitmekte zorlanan birçok ülkedeki işadamları Türkiye’ye daha rahat ulaşmasından dolayı yeni teknolojileri ve ürünleri görmek için Türkiye’deki fuarları tercih ediyorlar” dedi.

Meslek örgütleri ile güçlü işbirlikleri

Çeşitli etkinliklerle zenginleşen 8. İstanbulLight Aydınlatma Teknolojileri Fuarı’nda meslek gruplarıyla da farklı işbirlikleri yapıldı. Akademik çevreler, sivil toplum kuruluşları ve meslek birlikleri ile iş dünyasını buluşturan İstanbulLight, farklı disiplinlerin aydınlatmaya bakışını irdeleyen etkin bir platform niteliğini de taşıyor. ETMK (Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu) ve TETÖP işbirliği ile düzenlenen “Ofisler için Aydınlatma Armatürü Tasarımı Atölyesi” ve ETMK tarafından düzenlenmiş 2012 yılında “Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülllerinden Sergilenmiş olan Aydınlatma Ürünleri Sergisi” aydınlatma dünyasındaki değişen trendleri gözler önüne seriyor.

“Herkes için Mimarlık Atölye Çalışması” ile özellikle mimarlık öğrencilerinin aydınlatmanın temel prensiplerini deneyimleyerek fark etmesi amaçlıyor.

Aydınlatma tasarımının dünyadaki en önemli isimlerinden Richard Cameron İstanbulLight’ta.

Dünyanın en önemli tasarım ve mühendislik ofislerinden biri olan Buro Happold’un aydınlatma tasarım grubu başkanı Richard Cameron, İstanbulLight Fuarı kapsamında İstanbul’a geldi. Londra’daki Olimpiyat Stadı da dahil olmak üzere aydınlatma tasarımı konusunda birçok yenilikçi projeyi yaratan Cameron,16 yıllık deneyimini katılımcılarla paylaşacak.

Geçtiğimiz yıl toplam 13 ödül alan ve 27 ülkede faaliyet gösteren Buro Happold’un gerçekleştirdiği projelerin başında Westminister Academy, Glasgow'da yer alan Princess Square Mall, Newyork'ta ki Sperone Westwater Galeri, İngiltere'de ikonik bir köprü olan Temple Quay köprüsü bulunuyor. İngiltere’nin ilk Breeam sertifikasını alan ticari yapı olan Manchestar’daki One Angel Square’de uyguladığı aydınlatma tasarımını anlatmak üzere İstanbul’a gelecek olan Cameron, mimari yapılarda aydınlatmanın önemini farklı uygulamalarla paylaşacak. Geçen yıl eylül ayında tamamlanan ve 30.000 metrekarelik bir alanda yer alan bina, son yıllarda İngiltere’nin en önemli yapılarından biri olarak dikkat çekiyor.

İstanbulLight Aydınlatma Teknolojileri Fuarı'na bu sene 210’un üzerinde ulusal ve uluslararası katılımcının bulunduğu fuarımıza 10.000’in üzerinde profesyonel ziyaretçi bekleniyor.

Rakamlarla İstanbulLight 2013 210 Ulusal ve Uluslararası Firma, 10.000 metrekarelik alan, 10.000 ziyaretçi

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT