Avrasya Boat Show 2013

Tarihler: 15 Şubat 2013 Cuma ~ 24 Şubat 2013 Pazar

Yer: CNR EXPO

Adres: CNR Expo Fuar Merkezi Yeşilköy Bakırköy İstanbul

Telefon: 0212 465 74 74

Faks: 0212 465 74 76

Web: http://http://www.cnrexpo.com

E Posta: info@cnrexpo.com

Paylaş:

1 Yorum:

istanbul.net.tr Şub 15, 2013 ~ Şub 24, 2013

Avrasya Boat Show Yuvaya Geri Döndü

Dünyanın karada yapılan ikinci büyük tekne ve yat fuarı olan CNR Avrasya Boat Show, bir yıl aradan sonra evine geri döndü. 15-24 Şubat 2013 tarihleri arasında CNR Expo Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek fuar denize de açılacak. Fuar alanına sığmayan 24 metrenin üzerindeki tekneleri görmek isteyen ziyaretçiler limuzinle marinaya götürülecek.

Türkiye'de denizcilik sektörünün en büyük buluşması olan CNR Avrasya Boat Show, Deniz Araçları, Ekipmanları ve Aksesuarları Fuarı, 1 yıl aradan sonra yeniden CNR tarafından gerçekleştirilecek. Türk Yatçılık Sektörü'nün temsilcisi Deniz Endüstrisini ve Denizciliği Geliştirme Derneği (DENTUR) ile CNR, 2013, 2014 ve 2015 yılları için Avrasya Boat Show'u CNR EXPO' da gerçekleştirmek üzere anlaşma imzaladı. DENTUR işbirliğiyle, 2007 yılından bu yana CNR Holding şirketlerinden Pozitif Fuarcılık organizasyonu ile gerçekleştirilen Avrasya Boat Show, yapılan anlaşma ile sektörün tek fuarı olmayı sürdürecek.

Anlaşmanın kamuoyuna duyurulması amacıyla yapılan toplantıda konuşan CNR Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Erem, “Fuarcılık da yayıncılık gibidir. Yayıncılık sektöründe her yaptığınız eser bir öncekinden iyi olmalıdır, aksi takdirde okuyucu kaybedersiniz. Fuarcılıkta da her yıl bir önceki yıldan daha iyi bir fuar yapmazsanız kaybedersiniz. Biz yıllardır fuar organizasyonu konusunda işimizi en iyi şekilde yapmaya çalışıyoruz. Biz doğru katılımcıyı doğru alıcıyla bir araya getirmeye çalışıyoruz. Bu nedenle denizcilik sektörü bizi tercih etti” diye konuştu.

“Zarar etmemize rağmen sektörü bölmedik, Autoshow’u da bekliyoruz”

Boat Show Fuarı’nın geçen yıl başka bir fuar şirketine gitmesiyle ilgili açıklamalarda bulunan Erem, “O dönem bizden ayrılmak isteyen firmalara paralarını geri ödedik. Başladığımız fuarı yarım bırakarak ciddi zarar ettik. İstesek alternatif bir fuar yapabilirdik, ancak sektörü bölmek istemedik. Çünkü maddi zarar bir şekilde çözülür ama manevi zararı ödeyemezdik” dedi. Erem, CNR Expo’nun ulaşım ve lokasyon avantajı, salon yerleşim konsepti uygulanabilirliğinin daha kolay olması, önceki yıllarda, Boat Show’un 17 kez bu mekanda yapılmış olmasının yarattığı ziyaretçi alışkanlığı ve katılımcı firmalar açısından lojistik avantajlarının olması sebebiyle Boat Show katılımcılarının tercihi olduğunu söyledi. CNR’ın kapısının herkese açık olduğunu vurgulayan Erem, Autoshow’u da beklediklerini vurguladı.

Anadolu’dan ciddi ilgi var

Deniz tutkusunun zengin fakir tanımadığını ifade eden Ceyda Erem, Boat Show’da her bütçeye uygun tekne ve yat olduğunu söyledi. Fuara özellikle Anadolu’dan ciddi ilgi olduğuna dikkat çeken Erem, “Denizi olmayan şehirlerden ciddi bot ve tekne talebi geliyor. Örneğin Konya ve Ankara’dan fuarımıza ciddi anlamda ziyaretçi bekleniyor. Çünkü insanlar artık denizin tadını çıkarmak istiyor” dedi.

Sektör Show’unu CNR’da yapacak

Deniz Endüstrisini ve Denizciliği Geliştirme Derneği (DENTUR) Başkanı Alpaslan Sirkecioğlu da sektörün ülke lokasyonu nedeniyle hızla geliştiğine dikkat çekerek, “Biz de 2007’den bu yana CNR çatısı altında sektörü ülkemize yaraşır şekilde üst düzeyde temsil ediyoruz” dedi. Geçtiğimiz sene Şubat ayında CNR’la olan birlikteliklerine ara verdiklerini belirten Sirkecioğlu, “Dernek olarak Şubat ayında yaptığımız genel kuruldan sonra bundan sonraki fuarlara odaklandık. Bir şartname düzenleyerek üç ana fuarcılık firmasıyla paylaştık. Sonunda bu konuyu kesinleştirdik. 2013-2014 ve 2015 yıllarında Avrasya Boat Show Fuarı’nı, CNR işbirliğiyle düzenleme kararı aldık” diye konuştu. Alpaslan Sirkecioğlu, fuarcılık sektöründe iki show olduğunu söyleyerek, “Bunlardan biri Boat Show diğeri ise Autoshow. Bunlar emtiaları gereği ihtisas fuarlarından farklıdır. Tam bir show havasında fuarlardır. CNR’da show’umuz kaldığı yerden devam ediyor” dedi.

CNR’dan marinaya limuzinli servis

CNR’ın sektöre karşı duruşunu saygıyla karşıladıklarını ifade eden Sirkecioğlu, “Geçtiğimiz sene biz Boat Show’u başka bir fuarcılık şirketi ile düzenlediğimizde CNR isteseydi farklı bir Boat Show’u kendisi düzenleyebilirdi. Ama yapmadılar kurum olarak sektöre darbe vurmak istemediler. Bunun için ayrıca sektör adına onlara teşekkür ediyoruz” diye konuştu. Alpaslan Sirkecioğlu, denizcilik sektörünün her geçen gün daha da büyüdüğünü, Türkiye’de 1 milyar dolara yakın iş hacmi olduğunu söyledi. Fuarında böyle bir sektöre katkısının büyük olacağını belirten Sirkecioğlu, “Boat Show’u daha da etkili bir fuar haline getirmek istiyoruz. Bu yıl kapalı alanda tutmanın zor olduğu 24 metrenin üzerindeki tekneleri büyük marinada tutarak, ziyaretçilerimizi limuzinlerle marinaya götüreceğiz. Böylelikle ziyaretçilerin görkemli tekneleri de görme şansı olacak” diye konuştu. Bu yıl fuara ilk kez resmi düzeyde ülke katılımları olacağına dikkat çeken Alpaslan Sirkecioğlu, İtalya, Almanya ve İngiltere gibi ülkelerin de fuarda kendilerine ait pavilion kurmalarını beklediklerini söyledi.

Avrasya Boat Show 2013

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT