CPI 2012

Tarihler: 09 Şubat 2012 Perşembe ~ 11 Şubat 2012 Cumartesi

Yer: CNR Expo Fuar Merkezi

Adres: Atatürk Havalimanı karşısı Yeşilköy Bakırköy İstanbul Bakırköy İstanbul

Telefon: 0212 465 74 74

Web: http://www.cpi-istanbul.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Şub 9, 2012 ~ Şub 11, 2012

Moda fuarcılığının yeni markası Collection Première İstanbul (CPI) vizyonunu hazır giyim perakende sektörünün dünya hedeflerine odakladı.

CNR Holding Fuarcılık Grup Başkanı Ali Bulut:
"CPI Fuarları ile Cumhuriyetimizin 100. Yılında, yurtdışında 20.000 mağaza adedine ulaşmayı hedefleyen Türk hazır giyim ve moda sektörünün tüm dünyada önünü açmayı hedefliyoruz.” dedi.

Yabancı sektör profesyonellerinin yoğun ilgisiyle karşılanan CPI’ı Almanya, Belçika, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Fransa, İspanya, İran, İsrail, Rusya, Singapur, Suudi Arabistan, Yunanistan gibi ülkelerden 1.883 yabancı alıcı firma ve 9.168 yerli firma ziyaret ederek alım sipariş verdiler.

Daha önce Taşkışla ve Santral İstanbul’da düzenlenen CPI Fuarı, ilk kez İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) ve CNR Holding işbirliğinde düzenlenerek daha da profesyonel bir fuar haline dönüştü. Alman IGEDO’nun danışmanlığında ve 10 bin metre karelik alanda gerçekleştirilen fuar yabancı alıcı ve katılımcı firmaların akınına uğradı. Türk ve dünya modasına yön veren tasarımcıları ve firmaları bir araya getiren CPI’ı, 1.883 yabancı ve 9.168 yerli alıcı ziyaret etti. Katılımcı firmalar ile yüz yüze görüşmelerde bulunan ziyaretçi firmalar büyük yatırımların önünü açacak ciddi iş bağlantılarına imza attılar.

Almanya’nın 12, Romanya’nın ise 7 firma ile özel pavyon oluşturarak çıkarma yaptıkları fuara, Türkiye, Japonya, Sırbistan, Yunanistan, İtalya, Danimarka, Kanada, Fransa, Suriye, Gürcistan ve Japonya’dan toplam 150 firma ve yüzlerce tasarımcı katıldı. Fuar sırasında birbirinden çarpıcı kıyafetlerin sergilendiği defileler de alıcı firmaların oluşturduğu kitleler tarafından yoğun ilgiyle izlendi. Özellikle defilelerde Sonbahar-Yaz 2012 koleksiyonlarını gösteren firmalar karlı çıktılar.

“CPI’ın vizyonu moda perakendeciliğinde hazır giyim markalarımızın önünü açmak”
CPI’ın, Türk hazır giyim sektörü için sağlayacağı katkıların altını çizen CNR Holding Fuarcılık Grup Başkanı Ali Bulut, “15 milyar dolarlık bir hacime sahip olan Türk hazır giyim sektörü, 2023 yılına kadar yurt dışında 20 bin mağaza açarak, sektöre 20 milyar dolarlık perakende geliri sağlayabilir. Türk hazır giyim sektörünün markalaşma ve mağazalaşma sürecine büyük katkı sağlayan CPI Fuarı için başta yakın coğrafya olmak üzere dünyanın çok sayıda ülkesinden Department Store'ları, yerel zincirleri, butik sahiplerini ve franchise almak isteyen girişimcileri davet ettik. Amacımız şu anda bin civarında olan mağaza sayısının her yıl katlanarak büyümesi. Özellikle çevre ülkelerde Türk markalarına olan yoğun ilgi perakende mağazacılık sürecini olumlu etkileyen çok önemli bir etmen.” diye konuştu.

Fuarda 250 milyon dolarlık sipariş alındı
CPI fuarında yapılan sıcak bağlantıların sonucunda; Türk hazır giyim sektörüne bu yıl yaklaşık 250 milyon dolar civarlarında ek girdi sağlandığı tahmin ediliyor.

2012 yılında 2 kez düzenlenecek olan CPI fuarlarının ihracatımıza 1 milyar dolar civarında katkı sağlayacağı öngörülüyor.

Bir sonraki CPI Fuarı 9-11 Şubat 2012 tarihlerinde İstanbul Fashion Week ile eş zamanlı olarak düzenlenecek.

CPI Fuarları CNR tarafından IHKIB, OTIAD, MESIAD, LASIAD, AMPD, AGSD, BMD, EGSD, TRİSAD, TGSD desteğinde ve IGEDO işbirliği ile düzenleniyor.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT