‘74 Inside Out Projesi’nin İstanbul Ayağını “İyilik İçin Çağrı” ile Başlattı

‘74 Inside Out Projesi’nin İstanbul Ayağını “İyilik İçin Çağrı” ile Başlattı

Etkinlik Etkinlik Haberleri ‘74 Inside Out Projesi’nin İstanbul Ayağını “İyilik İçin Çağrı” ile Başlattı

Fransız sanatçı JR'ın en büyük kamusal sanat projesi olan Inside Out, dünyanın her yerindeki toplulukları dikkat çekmek istedikleri konuları daha geniş kitlelere duyurmaya teşvik ediyor.

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Kasım 11, 2019

'74, Inside Out projesine katılımını insaniyeti kutlayan nitelikteki bir proje olan “İyilik İçin Çağrı” ile duyurdu. 2011 TED Ödülü sahibi JR'ın en büyük kamusal sanat projesi olan Inside Out, kişisel kimlik mesajlarını sanat eserlerine dönüştüren büyük ölçekli, katılımcı bir sanat projesidir. Brüksel, Paris, Roma, Berlin, Londra, New York, Cartagena, Karakas, Kongo, Chiang Mai, Tahran, Tunus ve Johannesburg gibi şehirlerin ardından Inside Out Projesi’nin İstanbul ayağı başlatıldı.

  ’74 ekibi “İyilik İçin Çağrı”yı şu şekilde tanımlıyor:
  “Doğu ve Batı’nın kesiştiği ve bu iki farklı kültürün buluşma noktası olan Türkiye, yüzyıllardır süregelen eşsiz, çok kültürlü bir tarihe sahip. Misafirperverliği, çok ulusluluğu ve kültürel zenginliği ile ünlü bu ülkenin vatandaşları olarak insaniyeti kutlayan nitelikteki bir proje tasarladık. Projemiz, iyi niyetleriyle ırk, etnik köken, din veya kültür farkına bakmadan başkalarına yardım eli uzatan kişileri portreleyerek, herkese karşı insani yaklaşım ve dayanışma isteği uyandırmayı hedefliyor.”

  Yardım eline ihtiyaç duyanlara hayatı daha iyi hale getirmeyi ilke edinmiş insanları kutlamak amacıyla başlatılan projeye katılım için açık bir eylem çağrısı yapıldı. Adaylar projeye, buradaki formu doldurarak kendilerini veya başkalarını aday göstererek katılabilirler.

Katılımcıların portreleri İstanbul'da seçilen yerlerde siyah-beyaz posterler olarak basılıp sergilenecek. Proje, başkaları için hayatı daha iyi yapan insanları kutlamayı ve daha nice iyi işleri teşvik ederek toplumumuzdaki bağları güçlendirmeyi amaçlamaktadır.

  inside Out Projesi Hakkında
Fransız sanatçı JR'ın en büyük kamusal sanat projesi olan Inside Out, dünyanın her yerindeki toplulukları dikkat çekmek istedikleri konuları daha geniş kitlelere duyurmaya teşvik ediyor. Projeye destek vermek isteyen katılımcılar, portre fotoğraflarını çekerek JR ve ekibi ile paylaşıyorlar. Inside Out ekibi ise fotoğrafları poster boyutlarında, siyah-beyaz olarak basıp katılımcı gruba halka açık alanlarda sergilemeleri için geri yolluyor. Sergileme süreci dökümente edilip projenin websitesinde yayınlanacak.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Festival Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT