Gülsin Onay 2017 Programından Başlıklar

Gülsin Onay 2017 Programından Başlıklar

Gülsin Onay ustalık sınıfı çalışmaları, 6 ve 7 Şubat'ta İstanbul'da, 4-5-6 Nisan'da da Ankara'da devam edecek

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ocak 3, 2017

Aralık 2016’da yurt içinde ve yurt dışında verdiği 9 konserde müziğin sihrini paylaşan Gülsin Onay, ustalık sınıfı çalışmalarıyla da, gençlere ilham verdi.

Bu yıl ilk kez düzenlenen 1.Bursa Nilüfer Uluslararası Piyano Yarışması ve Festivali’nin açılışı 10 Aralık’ta gerçekleşti. Rengim Gökmen yönetimindeki Karşıyaka Oda Orkestrası eşliğinde Chopin’in iki numaralı Piyano Konçertosunu seslendiren Gülsin Onay, ustalık sınıflarında her yaştan piyanistlerle deneyimlerini paylaştı.

Gülsin Onay ustalık sınıfı çalışmaları, 6 ve 7 Şubat'ta İstanbul'da, 4-5-6 Nisan'da da Ankara'da devam edecek.

Usta piyanist 2017'nin ilk konserinde, Naci Özgüç yönetimindeki İzmir Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde Ahmed Adnan Saygun'un 1.piyano konçertosunu seslendirecek.

Bestecinin ismini taşıyan salonda, 6 Ocak ölüm yıldönümünde, doğduğu şehirde 110.doğum yıldönümünün ilk konserini vermenin, kendisi için çok duygulu ve unutulmaz bir deneyim olacağını ifade eden Onay, 2017'de hocası Saygun'un eserlerini tüm dünyada daha sık seslendireceğini belirtiyor.

16 Şubat Hong Kong, 21 Şubat Tokyo, 13 Mayıs Göttingen, 16 Mart İngiltere, 26 Nisan ABD konserleri gibi..

Enerjisiyle takipçilerini kendisine hayran bırakan ve her fırsatta yeniliklerle onları şaşırtan Gülsin Onay, 2017'de yepyeni bir projeyle TRT Radyo-3'te olacak.

Gülsin Onay'la Radyo-3 Atölyesi adlı 60 dakikalık programın yapımcılığını üstelenen sanatçı, sahne üstünde ve arkasında yaşadıklarını, anılarını, eserlere yaklaşımını ve beğendiği yorumcuları 7 Ocak Cumartesi gününden itibaren radyodan paylaşacak.

Sık sık davet edildiği Cambridge West Road Konser Salonu'ndaki "New Europe Society Schumann Serisi" çerçevesinde, 14 Ocak'ta vereceği resitalde, bu kez Schumann, Ravel ve Beethoven'ın eserlerini seslendirecek.

Yorum gücü yanında repertuvar zenginliğini de yansıtan 20'yi aşkın albüm kaydına, bir yenisinin daha ekleneceği müjdesiyle hayranlarını sevindiren Gülsin Onay, yeni albüm için kolları sıvadı. Bilkent'te yapacağı kayıtlar ve izleyen aylarda farklı mekanlarda sürdüreceği çalışmaların içeriği henüz ilan edilmedi.

Ocak 2017

6 Ocak 2017 İZMİR
Saygun: Piyano Konçertosu, no.1 İZDSO
Şef: Naci Özgüç

7 Ocak 2017 TRT Radyo-3
Gülsin Onay’la Radyo-3 Atölyesi

14 Ocak 2017 CAMBRIDGE, İNGİLTERE
Resital, West Road Konser Salonu

16-20 Ocak 2017 ANKARA
Kayıt, Bilkent

21 Ocak 2017 TRT Radyo-3
Gülsin Onay’la Radyo-3 Atölyesi

30 Ocak 2017 ESKİŞEHİR
Resital

Gülsin Onay ©2016
www.gulsinonay.com

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT