Orhan Pamuk yeni romanı “Kırmızı Saçlı Kadın”ı ilk kez D&R Kanyon’da imzaladı

Orhan Pamuk yeni romanı “Kırmızı Saçlı Kadın”ı ilk kez D&R Kanyon’da imzaladı

Nobel ödüllü yazar Orhan Pamuk, Yapı Kredi Yayınları’ndan çıkan yeni kitabının ilk imza gününde 13 Şubat Cumartesi günü D&R Kanyon’da okuyucuları ile bir araya geldi.

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Şubat 16, 2016

D&R, Orhan Pamuk’u yeni kitabı “Kırmızı Saçlı Kadın”ın ilk imza gününde sevenleriyle buluşturdu. Orhan Pamuk okurları imza gününe yoğun ilgi göstererek Kanyon AVM’nin alt katlarına kadar uzayan bir kuyruk oluşturdu

D&R, sevilen yazarları okuyucuları ile buluşturmaya devam ediyor. Nobel ödüllü yazar Orhan Pamuk, Yapı Kredi Yayınları’ndan çıkan yeni kitabının ilk imza gününde 13 Şubat Cumartesi günü D&R Kanyon’da okuyucuları ile bir araya geldi. Orhan Pamuk, kitapseverlerin yoğun ilgisi karşısında “Yazarlar imza günlerini çok severler. Okuyucularımızla yüz yüze gelmek, onlarla sohbet etmek bizi çok mutlu eder” dedi.

Orhan Pamuk, “Kırmızı Saçlı Kadın”da okurlarını otuz yıl önce İstanbul yakınlarındaki bir kasabada liseli bir gencin yaşadığı sarsıcı bir aşk hikâyesiyle, büyük bir insani suçun peşinden sürüklüyor.

Kırmızı Saçlı Kadın hakkında:
1980’lerin ortasında geleneksel usulle kuyu kazan Mahmut Usta ile çırağı “küçük bey” Cem zor bir arazide su ararlarken, kasabanın hemen dışındaki sarı çadırda esrarengiz bir tiyatrocu kadın her gece eski masal ve hikâyeleri yeniden anlatmaktadır. Roman, bir yandan genç kahramanın aşk, kıskançlık, sorumluluk ve özgürlük duygularıyla derinden tanışmasını hikâye ederken, diğer yandan medeniyetler üzerinden babalar ve oğullar; “otoriterlik” ve birey olma konularını tartışıyor. Kırmızı Saçlı Kadın’da okur, Batı’nın ve Doğu’nun iki temel efsanesi Sophokles’in Kral Oidipus’u (babayı öldürmek) ile Firdevsî’nin “Rüstem ve Sührab”ıyla (oğulu öldürmek) yeniden karşılaşacak ve kendine sıradan hayatlarımızın eski metinlerden ne kadar etkilendiği sorusunu soracak.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT