Derviş Zaim İmza Günü

Derviş Zaim İmza Günü

Etkinlik İmza Günü - Söyleşi Derviş Zaim İmza Günü

Tarihler: 30 Nisan 2019 Salı ~ 30 Nisan 2019 Salı 18.30

Yer: Yapı Kredi Kültür Sanat - LOCA

Adres: Tomtom Mahallesi, İstiklal Cd. No:161 Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 252 47 00

Faks: 0212 293 07 23

Web: http://www.ykykultur.com.tr

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Nis 30, 2019 ~ Nis 30, 2019

İkinci romanı “Rüyet”, YKY tarafından yayımlanan yönetmen ve yazar Derviş Zaim, 30 Nisan Salı günü okurlarıyla buluşacak.

Zaim, saat 18:30’da Yapı Kredi Kültür Sanat - Loca’da Prof. Yavuz Demir moderatörlüğünde gerçekleşecek söyleşinin ardından saat: 20:00’de YKY Beyoğlu Kitabevi’de yeni kitabını imzalayacak.

Sinema yönetmeni ve yazar Derviş Zaim’in 1992’de Yunus Nadi Roman Armağanı’nı kazanan Ares Harikalar Diyarında romanından sonra kaleme aldığı ikinci roman olan “Rüyet”, YKY’den çıktı. İnsan ruhunun anlam bulma ve kendini oluşturma çabasını ele alan “Rüyet’in hikâyesi günümüz İstanbul’unda geçiyor ve mimar Sine’nin gözünden anlatılıyor: Sine, hayatının labirentinden çıkış yolunu ararken eline bir Birinci Dünya Savaşı hatıratı geçer. Hatıratta yazılanlarla kendi hayatı arasındaki paralellikler dikkat çekicidir. Sine, bu metinle olan etkileşiminde ruhunu huzura erdirecek bir ipucu bulabilecek midir?

Zaim’in “Rüyet”i yazarken Şeyh Galib’in Hüsn-ü Aşk mesnevisini yeniden inşa etmeye girişmiş. Ancak bu inşaatta Şeyh Galib kadar Spinoza’nın, Batılı roman biçimlerinin ve 20. yüzyılın Batı sanatının da harcı bulunuyor. Zaim, 30 Nisan Salı günü saat 18:30’da Loca’da okurlarla bir araya gelerek bu ilginç bileşimden söz edecek. “Rüyet”in Türk romanındaki Doğu-Batı gerilimini ele alış biçimini ve romanını çok farklı disiplinlerden kaynaklara “açık” bir yapı olarak kurma çabasını anlatacak. Yazar, Nişantaşı Üniversitesi İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Yeni Medya Bölüm Başkanı Prof. Dr. Yavuz Demir’in moderatörlüğünde gerçekleşecek söyleşinin ardından saat: 20:00’de YKY Beyoğlu Kitabevi’nde kitabını imzalayacak.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Film Gösterileri Fuar Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT