Felsefe ve Çocuk

Felsefe ve Çocuk

Tarihler: 15 Nisan 2018 Pazar ~ 15 Nisan 2018 Pazar 14:00

Yer: Halis Kurtça Kültür Merkezi

Adres: Ressam Salih Ermez Caddesi Gözcübaba Merdivenköy Kadıköy İstanbul

Telefon: 0216 357 28 36

Faks: 0216 357 28 95

Web: http://www.hkkm.gen.tr

E Posta: info@hkkm.gen.tr

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Nis 15, 2018 ~ Nis 15, 2018

Çocuklar dünyayı soru sorarak öğrenir ve anlar. Bu özellikleriyle de doğal filozoflar olarak görülürler. Ancak günümüzde çocuklar, teknolojik imkânların kendilerine sunduğu engin bir bilgi denizinin içinde bulunuyorlar. Bunun sonuçlarından biri de görerek, dokunarak yani duyumsayarak öğrenmenin yerini daha çok mekanik bir bilgi edinme deneyiminin almış olması. Tam da bu noktada, çocukların doğru bilgiyi ayırt edebilmeleri, akıl yürütebilmeleri, soru sorabilmeleri, eleştirel düşünmeleri ve düşündüklerini aktarabilmeleri hiç olmadığı kadar önemli belki de. Bunu yapabilmelerinin yolu ise felsefî düşünmeyi, felsefeyi çocukların yaşamının bir parçası haline getirmek.

Peki, felsefe “anlaşılması zor ve kimi zaman sıkıcı” kitaplar ve dersler mi demektir? Felsefe “herkes tarafından yapılabilir” bir etkinlik olarak yeniden konumlandırılabilir mi? Peki ya çocuklar felsefe yapabilir mi? Öyleyse, okullarda felsefe eğitimi nasıl olmalı? 15 Nisan, Pazar günü saat 14.00’te, Halis Kurtça Çocuk Kültür Merkezi’nde gerçekleştireceğimiz söyleşide, Çocuklar İçin Felsefe (P4C) yönteminin ülkemizde yaygınlaşması için çalışan, eğitmen eğitimi ve içerik üretimi alanlarında bilgi ve deneyim sahibi Dr. Özge Özdemir ile bu ve benzeri başka sorulara yanıtlar arayacağız.

Birlikte umut etmek, birlikte düşünmek, birlikte üretmek istiyoruz. O nedenle sizi de yanımızda görmeyi diliyoruz.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Festival Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT