Tristan Mattelart: Dijital Çağda Bilginin Uluslararası Dolaşımı

Tristan Mattelart: Dijital Çağda Bilginin Uluslararası Dolaşımı

Tarihler: 21 Mart 2017 Salı ~ 21 Mart 2017 Salı 18:30

Yer: Fransız Kültür Merkezi

Adres: İstiklal Cad. NO:4 Taksim Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 393 81 11

Web: http://ifturquie.org

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mar 21, 2017 ~ Mar 21, 2017

İstanbul Fransız Kültür Merkezi Galatasaray Üniversitesinin katkılarıyla Tristan Mattelart’ı « Dijital çağda bilginin uluslararası dolaşımı » konu başlıklı bir söyleşi çerçevesinde ağırlıyor.

İnternetin gelişimi sayesinde, eskiden dış dünya ile ilgili haberlerin üretimi ve yayılmasını sınırlayan engellerden bağımsız bir bilgi ekonomisinin ortaya çıktığı öne sürülmektedir. Tristan Mattelart, bu tip inançların dış dünya ile ilgili haber piyasasını düzenlemeye devam eden maddi, ekonomik ve sosyal engelleri unutturmak pahasına nasıl kendini kabul ettirdiğini göstererek bu iddiayı çürüten bir sav sunmaktadır. Tristan Mattelart, haberlerin uluslararası dolaşımını bu şekilde biçimlendirmeye devam eden eşitsizlik nedenlerini ele alarak çözümleyecektir.

Tristan Mattelart
Paris II Üniversitesi Fransız Basın Enstitüsü’nde (IFP) profesör olan Tristan Mattelart, medya alanında disiplinlerarası çözümleme ve araştırma Merkezi’nde (Carism) araştırmacıdır. Medya ve iletişim teknolojilerinin uluslararasılaşmasıyla ortaya çıkan sosyal, kültürel, politik, jeopolitik ve ekonomik sonuçlar üzerine çalışmalar yürüten Mattelart’ın « Uluslararası Haber Televizyonlarının Jeopolitiği » adlı son yapıtı, Olivier Koch ortak yönetiminde, Mare et Marti yayınevi tarafından 2016 yılında yayınlanmıştır.

Galatasaray Üniversitesi katkılarıyla

Fransızca, Türkçe simültane çeviri
Ücretsiz katılım için kayıt zorunludur.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT