Arkeolojinin Bakış Açısıyla Kültürel Evrimin Kırılma Noktaları

Arkeolojinin Bakış Açısıyla Kültürel Evrimin Kırılma Noktaları

Tarihler: 19 Şubat 2020 Çarşamba ~ 19 Şubat 2020 Çarşamba 18:30

Yer: Yapı Kredi Kültür Sanat LOCA

Ücret: Ücretsiz

Adres: Tomtom Mahallesi, İstiklal Cd. No:161 Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 252 47 00

Faks: 0212 293 07 23

Web: http://www.ykykultur.com.tr

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Şub 19, 2020 ~ Şub 19, 2020

Yaklaşık iki milyon yılı aşkın bir geçmişe sahip olan “insan” varlığı, biyolojik özelliklerinden geliştirdiği beceri ve kültüre kadar her şeyi ile, var olduğu tüm coğrafyalarda sürekli olarak değişmiştir. Tarih öncesi çağlarda yaşanan ve günümüz “uygarlığı”nın oluşmasına yol açan gelişmeler (el aletleri geliştirmek, ateşe hakim olarak yeme alışkanlıklarını değiştirmek vb.) kültür tarihinde “kırılma noktaları” olarak nitelendirilmektedir. Ancak bir de toplumsal hayatı etkileyen, sosyo-kültürel dönüşümü içeren kırılma noktaları vardır.

Bilim Akademisi tarafından Yapı Kredi Kültür Sanat’ın ev sahipliğinde düzenlenen Bilim Akademisi Konferansları’na bu ay Anadolu arkeolojisinin duayenlerinden Prof. Dr. Mehmet Özdoğan konuk oluyor. Anadolu’nun en eski yerleşim alanlarında yapılan ilk kazı ve bilimsel araştırmalara imza atan Özdoğan, Anadolu ve yakın çevresindeki bölgelerde meydana gelen ve bugünkü küresel toplum modelinin temellerini oluşturan dönüşümleri anlatacak.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT