1. Uluslararası Gençlik Orkestraları Festivali - Kıbrıs Senfoni Orkestrası

Tarihler: 29 Ağustos 2010 Pazar ~ 29 Ağustos 2010 Pazar - Saat: 21:00

Yer: Aya İrini

Ücret: Tam: 15,00 TL, Öğrenci: 7,50 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları, www.biletix.com ve Aya İrini gişe

Adres: Fatih / Sultan Ahmet Topkapı Sarayı Avlusu, Sultanahmet İstanbul Adalar İstanbul

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ağu 29, 2010 ~ Ağu 29, 2010

Kıbrıs Senfoni Orkestrası

Kıbrıs Senfoni Orkestrası, Güney Kıbrıs Milli Eğitim ve Kültür bakanı tarafından 1987 yılında oda orkestrası olarak kurulmuştur. 2006’da Bakanlık Kurulu kararı ile Kıbrıs Senfoni Orkestrası Vakfı kuruldu ve 1 Ocak 2007 yılından itibaren, ismi Kıbrıs Senfoni Orkestrası olarak değiştirildi.

Kıbrıs Senfoni orkestrası, G.Kıbrıs’ın kültürel yaşamında önemli rol oynamaktadır. Her yaştan dinleyiciye performanslarını, klasik müzik anlayışını benimseterek sergilemişlerdir. Senfonik konsere ek olarak, Kıbrıs Senfoni Orkestrası kültürel aktivitelere, eğitici ve tıbbi yardım amaçlı programlara önem vermiş ve aktif olarak rol almıştır. Adanın kültürel yaşamını zenginleştirmek amacıyla, orkestra diğer kültürel kuruluşlar, okullar, festivaller, radyo ve TV kanallarıyla işbirliği yapmaktadır.

Eğitim Programları Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı işbirliği ile tüm eğitim seviyelerine ( okul öncesi, ilkokul ve ortaokul) göre düzenlenmektedir.

G.Kıbrıslı sanatçılarının çalışmalarını ilerletmek amacıyla Kıbrıs Senfoni düzenli olarak Kıbrıs bestekârları ile onların eserlerinin yurt içi ve yurt dışında duyulacak şekilde tanıtımını yaparak çalışmaktadır. Ayrıca, orkestra sık sık genç sanatçılarla halka açık konserler düzenleyerek genç sanatçıların tanınmasında katkıda bulunmaktadır.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT