Bahar Konseri

Tarihler: 26 Nisan 2016 Salı ~ 26 Nisan 2016 Salı 26 Nisan 2016 20:00

Yer: Sabancı Üniversitesi Gösteri Merkezi

Ücret: - Tam 22.00 TL Öğrenci 17.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Adres: Sabancı Üniversitesi Gösteri Merkezi Orta Mahalle Üniversite Cad. No:27 Orhanlı 34956 Tuzla İstanbul

Telefon: 0216 483 90 00

Faks: 0216 483 90 13

Web: http://sgm.sabanciuniv.edu

E Posta: sgm@sabanciuniv.edu

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Nis 26, 2016 ~ Nis 26, 2016
Bahar konseri, 26 Nisan'da 'SGM'de...

Aylin Ateş (Mezzo-Soprano)
İstanbul doğumlu olan sanatçı, müzik eğitimine Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarında başladı. Azra Gün ve Aydın Gün’ün öğrencisi olarak Opera-Şan Yüksek Bölümü’nden 1997 yılında mezun oldu. İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nin 1998 yılında açmış olduğu sınavla solist sanatçı olmaya hak kazandı. Bugüne değin Hoffmann’ın Masalları’nda “Nicklausse”, Il Turco in Italia’da “Zaida”, Samson ve Dalila’da “Dalila”, Yarasa operetinde “Orlofsky”, Rigoletto’da “Maddalena”, Hansel ve Gretel’de “Hansel”, I Capuleti e i Montecchi’de ‘Romeo’, Gluck’un Orfeo ve Euridice’sinde ‘Orfeo’, Julio Cesare’de ‘Sesto’, ve Bizet’in Carmen’ini yorumlamıştır. 

Sanatçı, İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nin 2000 yılında düzenlemiş olduğu Almanya turnesinde, Selman Ada’nın “Mavi Nokta” adlı poetik eserini Münich ve  Wiessbaden kentlerinde seslendirmiştir.

Opera’nın yanı sıra birçok orkestra ile senfonik konserler de veren sanatçının çalışmalarından Bilkent Senfoni ile Mahler2, Berlioz ‘Les Nuits d’ete’ ve Mahler ‘Kindertotenlieder’, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası ile Adnan Saygun’un ‘Yunus Emre’si, Beethoven ‘9. Senfoni’ ve Profokiev’in ‘Alexandr Nevsky’ kantatı sayılabilir. Yine Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası ile Adnan Saygun’un ‘İnsan Üzerine Deyişler’ adlı eserini şef Cem Mansur yönetiminde Madrid Auditorio National’de seslendirmiştir.  Rengim Gökmen ile birlikte Selman Ada’nın ‘Yapayalnızsındır’ adlı eserinin dünya premierini Tel Aviv’de gerçekleştirmişlerdir.

Yekta Kara rejisi ile Carmen’i-Monumental Opera-Fransa’nın birçok şehrinde ve Lizbon’da seslendirmiştir.
İstanbul Opera ve Balesinin halen sahnelemekte olduğu bir başka Yekta Kara rejisi ile Rossini’nin ‘La Cenerentola’ operasında Angelina rolünü canlandırmaktadır. 

Aylin Ateş 2000 yılında Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nce ‘Yılın Genç Sanatçısı’, 2015 yılında Lions Kulübü tarafından ‘Yılın Kadın Sanatçısı’ ve yine aynı yılda Semiha Berksoy Vakfı tarafından Onur Ödülü’ne layık görülmüştür. 

NAZLI DENİZ SÜREN  (KOLORATUR SOPRANO)

V. Uluslararası Leyla Gencer Şan Yarışması birincisi Nazlı Deniz Süren (Boran), İstanbul’da doğdu, 2004 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Bölümü Opera Anasanat Dalı’ndan Payam Koryak’la çalışarak mezun oldu. Mezuniyetinin ardından aynı bölüme Araştırma Görevlisi olarak kabul edildi ve bir yıl boyunca görev yaptı. Daha sonra 2005 yılında açılan İstanbul Devlet Opera ve Balesi kadro sınavında başarılı olarak kuruma solist olarak dahil oldu. İlk performansını İstanbul Devlet Operası’nda, daha sonra Avrupa’daki çeşitli operaevlerinde de seslendirdiği Mozart’ın “Sihirli Flüt” eserindeki “Gece Kraliçesi” rolüyle gerçekleştirdi. Aynı kurumda son onbir yılda Zerbinetta,  Amina,  Fiorilla, Rosina, Olympia, Blonde,  Lucy gibi çok sayıda başrol seslendirdi.

2008 V. Uluslararası Leyla Gencer Şan Yarışması’nın ilk ve tek Türk birincisi olmasının yanı sıra; TASAM “Yılın Vizyon Sahibi Sanatçısı 2008” ödülü  ve  Semiha Berksoy Opera Vakfı  2011 yılı “Ferhan Onat Özel  Onur Ödülü”nün de sahibidir ve 2004 yılında da henüz öğrenciyken İş Sanat Kültür Vakfı’nın düzenlediği Parlayan Yıldızlar Genç Yetenekler Yarışması’nı  kazanmıştır . Opera kariyerini hem yurtiçinde hem yurtdışında sürdüren sanatçı , Avrupa’da çeşitli operaevlerine konuk solist olarak davet edildi, bunun yanında Estonia ve Çin gibi ülkelerde de festivallere konuk oldu; özellikle Mozart’ın Gece Kraliçesi ve Blonde rolleriyle beğeni topladı. Berlin’de O2 Merkezinin açılış konseri, TEGV “Bir çocuk değişir, Türkiye değişir” 2009 etkinlikleri, 2010 THY’nin Avrupa’daki  50. Yılı kutlama konserleri serisi  gibi prestijli konserlerde , resitalleriyle çeşitli festivallerde, film müzikleri, DVD ve CD kayıtlarında ortak projelerde yeraldı. Repertuvarının zenginliği ve koloratur repertuvarının sınırlarını zorlayan eserlere ilgisi ile çalışmalarına Devlet Operası Solist Sanatçısı ve  Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Öğretim Görevlisi  olarak devam etmektedir.

ERDEM ERDOĞAN - TENOR

1997 Yılında “Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı” Opera-Şan Bölümüne girdi ve  şan çalışmalarına Soprano Sema Günsoy ‘la başladı.

1998-2003 yılları arası, sözleşmeli sanatçı olarak çalıştığı İstanbul Devlet Opera ve Balesi’ nde “Külkedisi”, “Masalcı” ve “Uyuyan Güzel” adlı çocuk müzikallerinde roller aldı. G.Verdi nin "La Traviata".W.A.Mozart’ın "Don Giovanni" Operalarinda Koro sanatçısı olarak görev aldı.G.Verdi’nin "Maskeli Balo" Operasinda "Amelia nin uşağı" ve G.Puccini’nin "La Boheme" Operasinda "Parpignol" rolünü oynadi.L.Bernstein’ nın "Tahiti Macerasi" Operasında Tenor partisini söyledi.   2002 Yılı Kasım ayında ECUME ( Echanges Cultures en Mediterranee) tarafindan Tunus’da düzenlenen bir festivalde  “Türk Bestecileri Konseri” verdi. Birer Konservatuvar Produksiyonu olan Prof.Yekta Kara’ nın Atatürk Kültür Merkezi’ nde sahneye koyduğu; W.A.Mozart in "Sihirli Flüt" Operasında "Tamino" rolünü (2002), "Figaro’nun Düğünü" Operasinda "Don Basilio" rolünü seslendirdi  ve L.van Beethoven’ in “9.Senfonisi” nde Solo Tenor partisini yorumladı (2003).  

2003 Yılında “SIEMENS Opera Yarışması” nda 2.oldu ve aldığı burs ile Salzburg’ daki “Mozarteum Uluslararasi Yaz Okulu”nda Prof.Patricia WISE, Prof.Lilian SUKIS ve Prof.Richard MILLER ile çalışma fırsatı buldu. 2003 Eylül ayından itibaren “Mozarteum Üniversitesi” ne Yüksek Lisans öğrencisi  olarak kabul edildi ve Prof.Lilian SUKIS’ in öğrencisi oldu. 2006 yılının “Mozart Yılı” olması nedeniyle, Viyana Schauspielhaus tarafından sahnelenen W.A. Mozart’ ın “Saraydan Kız Kaçırma” Operasında, “Pedrillo” rolünü Viyana başta olmak üzere, Lüksemburg, Antwerpen ve Mannheim’ da seslendirdi. 2006 yılında “Viyana Müzik ve Sahne Sanatları Üniversitesi” ne kabul edilen Erdoğan, Yüksek Lisans çalışmalarına Prof. Ralf DÖRİNG ile devam etti.

2008  yılında “1. Ulusal Genç Solistler Yarışması”nda 1.lik Ödülünü aldı ve 15.Aspendos Uluslararası Opera Festivali Açılış Konserinde yer aldı. 16.Aspendos Uluslararası Opera Festivalinde C.Gounod’un “Romeo ve Jülliet” Operasında  “Romeo” Rolünü seslendirdi. 17.Aspendos Uluslararası Operası Festivalinde Carl Orff’un Carmina Burana eserinde Tenor Solosunu seslendirdi.1.Uluslararası İstanbul Opera festivalinde Antalya Devlet Opera ve Balesinin Topkapı sarayında sahnelediği  W.A.Mozart’ın “Zaide” Operası’nda Gomatz, 2. 3.4.ve 5.Uluslararası İstanbul Opera festivallerindeYıldız ve Topkapı  Saraylarında sahnelenen  W.A. Mozart’ın “Saraydan Kız Kaçırma” Operası’nda “Belmonte” rollerini seslendirdi.

- 7 yaşından küçükler salona alınmayacaktır.- 7 yaş ve üstü bilete tabidir.

Bahar Konseri

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT