Bruno Peltre

Bruno Peltre

Tarihler: 30 Mart 2019 Cumartesi ~ 30 Mart 2019 Cumartesi 30 Mart 2019 18:00

Yer: Arsu Güzel Sanatlar Akademisi

Ücret: - Tam 50.00 TL, Öğrenci 30.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Adres: Fener Kalamış Caddesi, Sinan Apartmanı, No: 93/6, Fenerbahçe Kadıköy İstanbul

Telefon: 0216 336 70 40

Faks: 0216 336 70 15

Web: http://www.arsuguzelsanatlar.com

E Posta: bilgi@arsuguzelsanatlar.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mar 30, 2019 ~ Mar 30, 2019
5. Sezon Arsu Sahne Bahar Konserleri kapsamında ünlü piyanist Bruno Peltre'yi 30 Mart akşamı Arsu Sahne'de dinleyebilirsiniz.

Bruno Peltre
Fransa, Nancy'de doğdu. 1972 yılında konservatuvarı birincilik ile kazandı. Michel Béroff'ün profesörü, Georges Enesco'nun iş ortağı François Cholé'nin öğrencisi oldu. 1974 yılında düzenli olarak Paris Konservatuvarında Yvonne Loriod sınıfında okumaya başladı ve 1977 yılı içinde ilk piyano ödülünü aldı. 1978 yılında Germaine Mounier sınıfının jüri oybirliği ile Paris'te yer alan Alfred Cortot Ecole Normale de Musiquie'de konser verme hakkı kazandı. Peltre bu dönemde Londra'da Enrique Barenboim ve Maria Courcio Diamond'dan, Toronto'da Leon Fleisher ve Yevgeni Malinin'den etkilenmiştir. 1980'den 1990 yılına kadar Salt Lake City, Senigalia, Pretoria, Viña del Mar, Çaykovski /Moskova, Budapeşte ve Belgrad'da uluslararası yarışmalara katıldı. Yehudi Mehudin Vakfı, Georgy Cziffra Vakfı, Crédit Lyonnais'den ödüller ve Bordo Solistlerinden altın madalya aldı. İçlerinde; Salle Pleyel(1992), Salle Gaveau (1977- 1995 arası), Salle Cortot, Vladimir Horowitz'in AROP Opéra Garnier, Fransa Otomobil Kulübü Rond Point(2000),Liege, Tacheles, Karlsruhe, Berlin, Budapeşte, Belgrad, Arsenal de Metz (1998), Cincinnati (1994), New York Columbia Üniversitesi (1994-1995), Los Angeles gibi Fransa ve dünyanın önemli konser salonlarında resitaller verdi. Salle Pleyel'de yaptığı konser canlı olarak kayıt edildi. Fransız devlet radyosuna solist olarak davet edilerek, François Serette, Eve Ruggiéri, Anne-Marie Réby, Arielle Buteau ile önemli kayıtlar yaptı. Uluslararası bir çok festival kapsamında yorumculuğunu geniş kitlelere duyurdu.

Quatour Elysee, Quatuor Anton, Tedi Papavrami, Macha Meril, Genevieve Page, Leslie Caron, Hüseyin Sermet, Dominique de Williencourt, Yves Henry, Helene Mercier Arnault gibi birçok usta sanatçı ile birlikte sınırsız sayıda konser vermiştir. Halen 1995 yılında kurduğu Academie Festival des Musicales d'Ajaccio'nun kurucu müdürü olup,Paris 6. bölge konservatuarında piyano profesörü olarak deneyim ve bilgilerini paylaşırken, 2012 yılından itibaren Bertrand Delanoë (Paris Belediye Başkanı) ve Claude Evin (Halk Sağlığı eski bakanı),desteğiyle, Paris City Hall özel salonlarında Fransa Halk Sağlığı Örgütü yararına konserler düzenlemeye devam etmektedir.

- Numarasız oturma düzeni vardır.- Öğrenci bileti alan seyircilerin, etkinlik girişinde öğrenci belgelerini ibraz etmeleri gerekmektedir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT