Cana Gürmen - Burçin Büke

Cana Gürmen - Burçin Büke

Tarihler: 05 Aralık 2022 Pazartesi ~ 05 Aralık 2022 Pazartesi 05 Aralık 2022 17:00

Yer: Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası

Ücret: Salon 80.00 ₺ - Salon 40.00 ₺ - 1. ve 2. Kat 70.00 ₺ - 1. ve 2. Kat 35.00 ₺

Nereden Alınır: www.mobilet.com internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

Adres: Bahariye Caddesi Caferağa Mahallesi No:29 34710 Kadıköy İstanbul

Telefon: 0216 346 15 31-32-33

Faks: 0216 346 21 00

Web: http://www.sureyyaoperasi.kadikoy.bel.tr/

E Posta: sureyyaoperasi@kadikoy.bel.tr

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ara 5, 2022 ~ Ara 5, 2022
Cana GÜRMEN piyano Burçin BÜKE piyano Konuk sanatçılar: Yarkın TUNCER kontrbas, Emre GÜNAY perküsyon Program: D. ŞOSTAKOVİÇ Concertino G. GERSHWIN Prelüdler D. MILHAUD Scaramouche ( iki piyano için süit) C. BOLLING Sonate ( iki piyano, kontrbas ve perküsyon) Arasız yaklaşık 60’ sürer. İki büyük Piyano virtüözü Cana Gürmen ve Burçin Büke müzikseverlere unutulmaz bir gece yaşatmaya hazırlanıyor. Yetmişli yılların başında bir televizyon yapımcısı ,Claude Bolling’den ,programı için ,beş dakikalık çok değişik bir beste yapmasını istedi. Bunun üzerine Bolling, arkadaşı klasik piyanist Jean Bernard Pommier ile beraber çalabileceği kısa bir piyano düeti yazdı. Bu beste o kadar büyük sükse yaptı ki, arkadaşı Pommier, Bolling’den bu eseri sonat formunda bir konser parçası haline getirmesini istedi. Bunun devamında ,Bolling’in klasik ve caz harmanı olan eseri ortaya çıktı. Eserin adı olan ‘’ İki Piyano İçin Sonat’’, biri klasik , diğeri caz çalan iki piyanisti bir araya getirmesinden kaynaklanmaktadır. Ayrıca bu eserde piyanolara eşlik eden kontrbas ve perküsyon, eserin cazibesini daha da arttırmaktadır. Klasik müziğin yanı sıra caz müziğine olan tutkusunu bugüne kadar sahneye taşıdığı çeşitli işbirlikleriyle ortaya koyan Burçin Büke ve ünlü piyanist Cana Gürmen , dinleyicilere klasiktan caza , nefis bir müzik ziyafeti sunacaklar. Programına Şostakoviç, Milhaud, Gershwin ve Bolling’in eserlerini alan iki usta piyaniste konserin ikinci yarısında kontrbas’ta Yarkın Tuncer, perküsyon’da Emre Günay eşlik edecek. Etkinlik Kuralları •7 yaşından küçük izleyicilerimiz çocuk temsilleri dışındaki temsillere alınmamaktadır. •Temsilden en az 15 dakika önce gelmenizi, temsil başladıktan sonra ve temsil sırasında salona giriş çıkış yapmamanızı, salona girmeden önce cep telefonu ve saat alarmlarınızı kapatmanızı, temsil sırasında fotoğraf ve film çekimi yapmamanızı, cep telefonu ve benzeri elektronik aletleri hiçbir şekilde kullanmamanızı önemle rica ederiz. •İndirimli bilet alanların, kapıda kimlik göstermesi zorunludur. Kural dışı durumlarda, fark bileti alınması zorunludur. •Temsillerimiz ilan edilen saatte başlar. Temsilin başlamasıyla kapılar kapanır. •Geç gelen seyircilerimiz ilk perdeyi/bölümü izleyemezler. •Yönetim gerektiğinde programda değişiklik yapabilir. •Zorunlu sebeplerle gerçekleşemeyen etkinliklerin, bilet tutarları iade edilir.

Tüm Bilet Fiyatları:

Salon 80.00 ₺

Salon 40.00 ₺

1. ve 2. Kat 70.00 ₺

1. ve 2. Kat 35.00 ₺

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT