CRR Solistleri - Cana Gürmen

Tarihler: 25 Aralık 2014 Perşembe ~ 25 Aralık 2014 Perşembe 20:00

Yer: CRR Konser Salonu

Ücret: 1. Kategori - 83.50 TL 2. Kategori - 73.50 TL 3. Kategori - 63.50 TL 4. Kategori - 53.50 TL 5. Kategori - 43.50 TL 6. Kategori - 33.50 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Adres: Darülbedayi Caddesi Harbiye 80200 Şişli İstanbul

Telefon: 0212 232 98 30

Faks: 0212 231 54 97

Web: http://http://www.crrks.com

E Posta: info@crrks.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ara 25, 2014 ~ Ara 25, 2014

CRR Solistleri ve piyanist Cana Gürmen, 25 Aralık'ta CRR Konser Salonu'nda aynı sahneyi paylaşıyor.

CRR Senfoni Orkestrası'nın grup şeflerinden oluşan ve 2013 yılında kurulan "CRR Solistleri", klasik dönemden çağdaş Türk bestecilerine kadar uzanan geniş bir oda müziği repertuvarına sahip...

CRR Solistleri, her performansında değişen oda müziği toplulukları ile günümüz orkestra topluluklarına yeni bir soluk getirmeyi hedeflemektedir.

CRR Yaylı Sazlar Dörtlüsü
Piyano: Cana Gürmen
1. Keman: Elif Tarakçı Akyar
2. Keman: Mehmet Yasemin
Viyola: Evrim Baştaş
Viyolonsel: Rahşan Apay
A.Dvorak - Piyanolu Beşli No: 2 La Majör Op. 81 B.155

Ara

CRR Nefesli Sazlar Beşlisi
Flüt: Başak Ersöz
Obua: Sezai Kocabıyık
Klarnet: Orçun Civelek
Fagot: Cavit Karakoç
Korno: Ertuğrul Köse 
C. Nielsen - Nefesli Sazlar Beşlisi Op. 43

Cana Gürmen
“Cana Gürmen; unutulmaz bir müzik ziyafeti verdi. Belgrad Oda Orkestrası'nın eşliğinde Bach ve Haydn’ın piyano konçertolarını içten gelen bir canlılık ve müzikal enerji ile çalan Gürmen, dinleyicileri müziğin büyülü dünyasında eşsiz bir yolculuğa çıkardı." - Belgrad Haberleri Gazetesi

Piyano eğitimine küçük yaşta İstanbul Belediye Konservatuvarı'nda Prof. Ferdi Statzer’in sınıfında başladı. 10 yaşında ilk oda müziği konserini, keman çalan kardeşi ile verdi. Eğitimi sürecinde Salzburg Mozarteum Müzik Akademisi'nde Prof. Scholz, Prof. Zecchi ve Prof. Engel ile çalıştı. Prof. Margulis ve Prof. Zaritzkaya ile perfeksiyon çalışmaları yaptı. 

Konservatuvardaki çalışmalarını Prof. Meral Yapalı ile tamamlayan Gürmen, 1977 yılında Ankara Devlet Konservatuvarı Yüksek Piyano bölümünü dışardan sınavlara girerek birincilikle bitirdi ve aynı yıl İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'na öğretim üyesi olarak atandı. Bu görevin yanı sıra solistlik kariyerine de başlayan sanatçı, Türkiye'nin çeşitli şehirlerinde, yurt dışında birçok ülkede ve uluslararası festivallerde verdiği konserlerle büyük başarı sağladı.

Çeşitli akademik görevlerinin yanı sıra uluslararası ve ulusal yarışmalara jüri üyesi olarak davet edildi. Oda müziği dalında kemancı Saim Akçıl ve devlet sanatçıları Suna Kan ve Ayhan Baran ile yaptığı uzun soluklu çalışmalar Gürmen’in Türkiye’nin en geniş repertuvarlı piyanistleri arasında anılmasını sağladı.

Kan ve Gürmen, 1998 yılından beri keman-piyano ikilisi olarak uluslararası festivallerin yanı sıra, katıldıkları yöresel festivaller ve Türkiye’nin birçok şehrinde verdikleri konserlerle klasik müziğin yaygınlaşmasına hizmet etmeye devam etmektedirler.

1999 yılında profesörlük unvanını alan Gürmen, 2009 yılında ABD’nin en itibarlı kuruluşlarından biri olan Kennedy Center Vakfı tarafından Altın Madalya ödülüne layık görüldü.

Başarılı konser kariyerinin yanı sıra, oda müziği çalışmalarına ayrı bir önem veren Gürmen, 2012 yılında çellist Dorukhan Doruk ve kemancı Hande Küden ile başlattığı "Geleceğin Yıldızlarıyla Oda Müziği" projesi ile genç yeteneklerin önünü açmayı sürdürüyor.  

2014-2015 sezonunda da aynı sahneyi paylaşacağı genç müzisyenlerle, sanatseverlere geleceğin yıldızlarını keşfetmenin hazzını yaşatmaya devam ediyor. Cana Gürmen, halen İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda Piyano Ana Sanat dalı öğretim üyeliği görevini de sürdürmektedir.

- 7 yaşından küçük çocuklar etkinliğe alınmamaktadır. 7 yaş ve üzeri bilete tabidir.
- Konser başladıktan sonra salona izleyici alınmayacaktır.

CRR Solistleri - Cana Gürmen

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT