CRR Türk Müziği Topluluğu

CRR Türk Müziği Topluluğu

Tarihler: 22 Şubat 2017 Çarşamba ~ 22 Şubat 2017 Çarşamba 22 Şubat 2017 20:00

Yer: CRR Konser Salonu

Ücret: - Tam 28.50 TL İndirimli 18.50 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Adres: Darülbedayi Caddesi Harbiye 80200 Şişli İstanbul

Telefon: 0212 232 98 30

Faks: 0212 231 54 97

Web: http://www.crrkonsersalonu.org/

E Posta: info@crrkonsersalonu.org

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Şub 22, 2017 ~ Şub 22, 2017
Cemal Reşit Rey Türk Müziği Topluluğu, bu konserinde konserinde Türk müziğinin çok özel bir bestekarı olan Yesâri Asım Arsoy’un şarkılarını seslendiriyor.

Topluluk Şefi:
R. Hakan Talu

Bir İstanbul aşığı ve İstanbul hakkında en çok eser vermiş bestekar olan Yesâri Asım Arsoy 6 Ağustos 1896'da bugün Yunanistan sınırları içinde olan Drama’da doğmuş, 18 Ocak 1992'de İstanbul’da vefat etmiştir.

Yesâri Asım Arsoy tahsil hayatı, ailesi ile Adapazarı’na göç edişi, işgal yıllarında Milli Mücadele’ye katkısı, musıkide kendi kendini yetiştirmesi, şarkılarının çoğunun güftelerini kendisi yazması, Ud’u sol elle çaldığı için Yesari lakabı ile tanınması gibi konularla müzik tarihimizin kendine has, eski tabirle “nev-i şâhsına münhasır” şahsiyetlerinden biridir. İlk eserini 1929 yılında besteleyen, 1930'lardan itibaren plaklar doldurmaya başlayan Yesâri Asım’ın şarkıları her devirde çok sevilmiş, gerek radyoda gerekse diğer müzik çevlerinde zevkle okunmuş ve dinlenmiştir. 

Cemal Reşit Rey Türk Müziği Topluluğu saz ve ses sanatçıları konserde bestekarın hepsi birbirinden güzel, unutulmayan ve çok meşhur olan şarkılarından "Hisarlı kız", "Sazlar çalınır Çamlıca’nın bahçelerinde", "Çalıkuşu", "Adalardan bir yar gelir bizlere", "Biz Heybeli’de mehtaba çıkardık", "Ömrümce o saf aşkını kalbimde yaşatsam" gibi bazılarını seslendirecektir.

- Konser başladıktan sonra gelen misafirlerimiz balkon kısmına alınacaktır.- 7 yaş ve üzeri bilete tabidir. 7 yaş altı salona alınmaz.- İndirimli Biletler: Öğrenci, Öğretmen, Basın Kartı Sahipleri, Engelliler, 60 yaş üstü, Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT