Darrell Ang - ADSO

Tarihler: 07 Ekim 2016 Cuma ~ 07 Ekim 2016 Cuma 07 Ekim 2016 21:30

Yer: Expo 2016 Antalya Kongre Merkezi

Ücret: 1. Kategori - Tam 15.00 TL Öğrenci,Öğretmen,Emekli 10.00 TL Güzel Sanatlar - Konservatuar Öğrencileri 5.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Eki 7, 2016 ~ Eki 7, 2016
Darrell Ang şefliğinde performans sergileyecek olan Antalya Devlet Senfoni Orkestrası, 17.Antalya Uluslarlarası Piyano Festivali kapsamında, 7 Ekim’de EXPO 2016 Antalya Kongre Merkezi’nde izleyiciyle buluşacak.

Darrell Ang - Şef
Darrell Ang’ın üç büyük ödül (Büyük Ödül, İzleyici Ödülü ve Orkestra Ödülü) aldığı 50th Besançon Uluslararası Genç Orkestra Şefleri Yarışması’ndaki zaferi uluslararası kariyerini başlatmış ve İngiltere Senfoni Orkestrası’nın ve ayrıca Fransa Radyosu Filarmoni Orkestrası,  Lyon Ulusal Orkestrası, Strasbourg Filarmoni Orkestrası, Milano Senfoni Orkestrası “Giuseppe Verdi”, St. Petersburg Filarmoni Orkestrası, Berlin Konzerthaus Orkestrası, Viyana Oda Orkestrası, Kopenhag Filarmoni Orkestrası ve RTVE Madrid Senfoni Orkestrası gibi birçok konuk orkestranın müzik direktörlüğünü yapma fırsatı sağlamıştır. Üç yıl sonra, Darrell Ang, Allianz Kültür Vakfı’nın prestijli Uluslararası Orkestra Şefleri Akademisine seçilmiştir ve Londra Filarmoni Orkestrası’nda yer alması için davet edilmiştir. Ona verdikleri kıymetli tavsiye ve destekleri için hocaları Vladimir Jurowski ve Esa-Pekka Salonen’a minnettardır.

Darrell Ang 2015 yılında, Royal Liverpool Philharmonic ile mükemmel bir çıkış sağladı. İddialı program Ravel Le Tombeau de Couperi, Hindemith Orkestra için Konçerto, Shostakovich Senfoni No.9 ve Wolf Totem’in İngiltere prömiyerini de kapsamakta.

"Darrell Ang’ın esprili, duygusal ve derin bir yoruma sahip olan Shostakovich’in Dokuzuncu Senfonisi olağanüstü bir Liverpool çıkışı yakaladı."— The Guardian

Ülkesi Singapur’da Lan Shui ile beş yıl boyunca çalıştığı Singapur Senfoni Orkestrası’nın en genç Orkestra Şef Muavini oldu. Ayrıca Singapur Ulusal Gençlik Orkestrası’nda Müzik Direktörü olarak görev yaptı. Berlin’deki Konzerthaus’da düzenlenen “Young Euro Classic” Festivali’ne küçük bir orkestra getirdi.

2010 yılında Darrell Ang Singapur’daki ilk Dünya Gençlik Olimpiyat Oyunları’nın uluslararası yayınlanan açılış töreninde Dünya Gençlik Olimpiyat Oyunları Orkestrasını yönetmiştir. Konuk şef olarak, Hong Kong Filarmoni Orkestrası ve Tayvan Ulusal Senfoni Orkestrası da dahil olmak üzere Asya'nın en iyi orkestraları ile birlikte çalıştı.

NTSO Tayvan-Çin Gençlik Orkestrası şefi olarak Darrell, Çin ve Tayvan’dan en iyi genç müzisyenleri bir araya getiren bir organizasyonun başında yer aldı ve onlara Pekin ve Taipei’nin ulusal konser salonlarında düzenlenen konserlerde liderlik yaptı. Darrell’ın son projesi, Singapur Genç Müzisyenler Vakfı ve onun orkestrasının müzik alanında kariyer yapmak isteyen genç yerel müzisyenler için bağış toplamasıdır.Darrell Ang’ın benzersiz yeteneği henüz dört yaşındayken keman, piyano ve fagot çalmaya başladığında keşfedildi. Sınırsız sanatsal merakı ona beste yazmada ilham kaynağı oldu. Gençken, efsanevi Ilya Musin geleneğini sürdüren St. Petersburg’da eğitim almak için müzikal rüyasını takip etti. Orada Fransız ve çağdaş Asya repertuarının yanı sıra, sanatsal kimliğini oluşturan 20. yüzyıl Rus müziğine özel bir tutku geliştirdi. Konservatuar günleri sırasında Darrell Ang, geleneksel St. Petersburg dinleyicilerine yeni müziği tanıtmak amacıyla ortak bir orkestra kurdu. Birlikte etkileyici dünya prömiyeri performanslarını gerçekleştirdiler. Yale’de eğitimine devam etti. Orkestra şefi Darrell Ang, İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, Rusça ve Mandarin dillerini akıcı bir şekilde konuşabilmektedir. Bu dillerin birçoğunu orkestranın ana dilinde prova yapabilmek için öğrenmiştir.

Gökhan Aybulus
Eskişehir’de doğan sanatçı, müzik eğitimine Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Prof. Zöhrap Adıgüzelzade ile başlamıştır. 2000 yılında Moskova Çaykovski Konservatuvarı’nda Prof. Naum Shtarkman’ın sınıfına kabul edilmiştir. 2006 yılında Çaykovski Konservatuarın’da eğitimini tamamlayan Aybulus, 2009 yılında  doktora çalışmalarını Lale Tara’nın özel bursu ile Prof. Sergei Dorensky ile yine aynı okulda tamamlamıştır.

Ulusal ve uluslararası birçok yarışmada dereceler alan sanatçı, eğitimi boyunca Mikhail Voskresensky, Ruvim Ostrovsky, Pavel Nersesian, Nikolai Lugansky, Andrey Pisarev ve Nina Kogan ile çalışmıştır.

Slovenya’da düzenlenen Uluslararası Carniola Müzik Festivali, Avusturya Bruckner Müzik Festivali, Bella Pais Festivali gibi festivallerin yanı sıra Türkiye, Rusya, Ukrayna, Slovenya, Avusturya, Almanya, İspanya, İtalya, Bulgaristan, Bosna Hersek, Hırvatistan, Azerbaycan ve Çin gibi birçok ülkede konserler vermiş ve uluslararası yarışmalarda jüri üyeliği yapmıştır.

Sanatçı, kariyeri boyunca İzmir, Adana, Bursa, Eskişehir, İstanbul ve Ankara’daki orkestralarla konserler vermiştir. Naum Shtarkman, Nikolay Lugansky, Dora Schwarzberg, Natalia Gutman, Alexander Buzlov ve Alexander Kagan gibi dünyaca ünlü sanatçılarla konserler vererek büyük beğeni toplamıştır.

2010-2012 yılları arasında Bursa Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda öğretim üyesi olarak görev yapmıştır. 2012 yılında doçent ünvanını alan Gökhan Aybulus, halen Eskişehir Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. 

Lütfen dikkat!Bu etkinlik Özel Kurallara tabidir. - Bu bilet, EXPO 2016 Antalya Alanı’na ücretsiz giriş hakkı vermektedir. Girişler yalnızca Expo 2016 Antalya Kuzey Kapısı’ndan yapılacaktır.- 8 yaşından küçük çocuklar etkinliğe alınmamaktadır. 8 yaş ve üstü bilete tabidir. - Etkinlik mekanına kamera, fotoğraf makinesi, ses cihazı vb. alınmayacaktır.- İndirimden faydalanan kişilerin etkinlik mekanı girişinde resmi ve geçerli bir kimlik ibraz etmesi gerekmektedir. - Konser Başlangıç: 21:30

Darrell Ang - ADSO

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT