Evelyn Glennie

Tarihler: 18 Haziran 2020 Perşembe ~ 18 Haziran 2020 Perşembe 18 Haziran 2020 22:00

Yer: Zorlu PSM - Turkcell Platinum Sahnesi

Ücret: 1. Kategori - 168.00 TL 2. Kategori - 134.50 TL 3. Kategori - 101.00 TL 4. Kategori - 84.00 TL Öğrenci - 67.50 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Adres: Zorlu Center Beşiktaş İstanbul

Telefon: 0850 222 67 76

Web: http://www.zorlucenterpsm.com

E Posta: info@zorlucenterpsm.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Haz 18, 2020 ~ Haz 18, 2020
2-25 Haziran arasındaki 48. İstanbul Müzik Festivali’yle İstanbul’u, yazı ve müziği doya doya yaşayın.

Evelyn Glennie: Vurmalı Çalgılar 
Amy Salsgiver: Vurmalı Çalgılar 
Seçil Kuran: Vurmalı Çalgılar 
Ceren Aydın: Vurmalı Çalgılar 
Nilay Sancar: Keman 

Casey Cangelosi
Theatric No. 1

Evelyn Glennie & Philip Sheppard
Orologeria Aureola

Derek Charke
Tree Rings

James Keane
Piece for Dance

Steve Reich
Marimba Phase

Minoru Miki
Marimba Spiritual

Arasız 80’ sürer. 

Konsere Doğru
20.00-20.30 Fuaye 
Efruz Çakırkaya’nın Evelyn Glennie ile sohbeti

* İngilizce

BBC Proms’un tarihinde ilk kez bir vurmalı çalgılar konçertosu seslendiren 1992’de Evelyn Glennie oldu. Londra 2012 Olimpiyat Oyunları Açılış Töreni’nde sahnede Evelyn Glennie vardı. Björk’ten Fred Frith’e pek çok farklı sanatçı ile çalıştı. Dünyanın dört bir yanında 300’den fazla orkestra eşliğinde Corelli’den günümüze pek çok bestecinin eserlerinin düzenlemelerinin yanı sıra kendisi için yazılmış konçertoları yorumladı. Ayrıca, aralarında Kamran İnce’nin de bulunduğu 200’den fazla besteciye solo perküsyon eseri siparişi verdi. 100’ün üzerinde uluslararası ödül ve iki Grammy sahibi Dame Evelyn Glennie sadece vurmalı çalgıları değil, müziği ve hatta sesi algılayışımızı değiştirdi. “Kariyerim ve hayatım, en derin anlamıyla dinlemek üzerine kurulu. İşitme duyumu yitirince başka türlü dinlemeyi öğrendim; sesin daha önce varlığını bile fark etmediğim özelliklerini keşfettim. İşitme duyumu yitirmem beni daha iyi bir dinleyici yaptı.” diyen Evelyn Glennie bir yandan da “Dünyaya Dinlemeyi Öğretmek” misyonuyla bir merkez kurmaya hazırlanıyor.

British Council’ın WOW İstanbul Dünya Kadınlar Festivali 2020 işbirliğiyle gerçekleştirilen bu konser Evelyn Glennie’yi Türkiye’den kadın müzisyenlerle buluşturuyor. 15 yıldır İstanbul’da yaşayan Amerikalı perküsyoncu Amy Salsgiver, Hezarfen Ensemble ile sa.ne.na’nın kurucularından ve Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası üyesi. Klasik müzikten Afro-Küba’ya ve caza her tür müzikle ilgilenen Salsgiver, Ceylan Ertem, Şirin Soysal gibi müzisyenlerle albüm çalışmaları da yapıyor. BİFO ve sa.ne.na üyesi Seçil Kuran, halen bu topluluklarla konserlerinin yanı sıra cross-over projeler, şarkı yazarlığı ve prodüksiyon gibi alanlara odaklanıyor. İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası ve BİFO’da düzenli olarak çalan Ceren Aydın, çeşitli orkestralar bünyesinde Avrupa’dan Çin’e pek çok ülkede sahneye çıktı. Nilay Sancar ise hem Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası yardımcı başkemancısı hem de Orchestra Sion’un başkemancısı olarak görev yapıyor. Ayrıca çağdaş müzik alanında Hezarfen ve Diskant topluluklarıyla işbirlikleri gerçekleştiriyor.

Cangelosi’nin iki perküsyoncunun birbiriyle tamamen uyum içinde olmasını gerektiren dört dakikalık enerjik eseriyle açılacak program, Glennie’nin Philip Sheppard ile bu esere özel yapılmış yeni bir çalgı olan halo için bestelediği Orologeria Aureola ile devam edecek. Yorumcuların virtüözlüklerini sergileyecekleri ilginç program, Minoru Miki’nin her seslendirilişinde ayakta alkışlanan Marimba Spritual’ı ile noktalanacak.

- Öğrenciler için sınırlı sayıda indirimli bilet yalnızca İKSV’den satışa sunulacak,  biletler öğrenci kimliği gösterilerek alınabilecektir. Genel satışın ilk gününde her öğrenci, etkinlik başına yalnızca bir bilet satın alabilir. Arkadaşları için de indirimli bilet almak isteyen öğrenciler, yalnızca bir arkadaşları için, arkadaşlarının öğrenci kimliğini göstermek koşuluyla işlem yapabilir.- Her ayrı gösterim için Siyah, Beyaz, Kırmızı ve Turuncu Lale Kart üyeleri iki (2) adet, Sarı Lale Kart üyelerimiz bir (1) adet bilet için indirim alabilirler.- Konserlere, aksi belirtilmediği sürece, 7 yaşından küçük çocukların getirilmemesi rica olunur. 7 yaş ve üzeri çocuklar için bilet alınması gerekmektedir.- İzleyicilerimizin konserlere vaktinde yetişmek üzere titizlik göstermelerini önemle rica ederiz. Geç kalan izleyicilerimizin girişleri ara ve/veya alkış arasında sağlanacaktır. Ara olmayan konserlerde geç gelen izleyiciler salona alınmayacaktır. Bilet iadesi yapılmayacaktır.- Elde olmayan nedenlerden ötürü programda değişiklik yapılabilir. - Programda değişiklik yapılmadığı sürece bilet iadesi yapılmaz.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT