Gipsy Kings&Dolapdere Big Gang

Gipsy Kings&Dolapdere Big Gang

Tarihler: 14 Ekim 2022 Cuma ~ 14 Ekim 2022 Cuma 14 Ekim 2022 18:00

Yer: Yedikule Hisarı

Ücret: Protokol 1000.00 ₺ - 1. Kategori 750.00 ₺ - 1. Kategori 800.00 ₺ - 2. Kategori 500.00 ₺ - 2. Kategori 600.00 ₺

Nereden Alınır: www.mobilet.com internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

Adres: Yedikule Meydanı Sk. No:9 Fatih İstanbul

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Eki 14, 2022 ~ Eki 14, 2022
**Bu etkinlikte 1+1 kampanyası uygulanmaktadır.** Dünyaca ünlü Gipsy Kings grubu Türkiye’de ilk kez dünyada bir ilke imza atıyor ve Türkiye’nin ünlu grubu “Dolapdere Big Gang “ ile inanılmaz bir show hazırlıyorlar . Her iki grubun da kendine has dokunuşu ile harmanlanacak showu kaçırmamanızı tavsiye ediyoruz. GIPSY KINGS Gipsy Kings, Güney Fransa'daki Arles ve Montpellier'den, çoğunlukla Katalanca performans sergileyen ama aynı zamanda İspanyolca'yı güney Fransız lehçeleriyle karıştıran bir grup flamenko, salsa ve pop müzisyenidir. Grup üyeleri Fransa'da doğmuş olsa da, ebeveynleri çoğunlukla 1930'ların İspanya İç Savaşı sırasında İspanya'dan kaçan İspanyol Romanları olan gitanos'du. Geleneksel flamenko müziğinden uzak bir şekilde türetilen pop odaklı bir müzik olan rumba flamenko'yu dünya çapındaki izleyicilere getirmeleriyle tanınırlar. Grup başlangıçta kendisine Los Reyes adını verdi. DOLAPDERE BIG GANG Dolapdere Big Gang, yerli ve yabancı şarkıları kanun, darbuka, klarnet, keman gibi sazlarla alaturka tarzda yorumlayan Türk müzik grubudur.Grup ilk olarak enstrümantal bir proje olarak kurulmuştur. Grubu oluşturan altı Dolapdereli İsmet Uraş, Samet Uraş, Ceyhun Darıcı, Semih Bekem, Volkan Kırıkkulak ve Şükrü Tırkış Seda Sayan, İbrahim Tatlıses, Bülent Ersoy, Kibariye gibi ünlü şarkıcıların arkasında çalmıştır. Rock şarkılarını Roman havasıyla yorumlama fikri ise grubun eski menajeri Önder Ulugür'e aittir. Ulugür ve grup üyesi Bekem askerde aynı orkestrada çalmış ve bu fikrin temelleri orada atılmıştır. Bekem, daha sonra çocukluk arkadaşlarına bu teklifi götürmüştür. Emir Yeşil(Vokal), Gökay SÜNGÜ (müzik yönetmeni, Klavye), İrfan Keçebaşoğlu (bas gitar), Mustafa Olgan (kanun), Yusuf Çalkan (keman, ud), Hasan Gözetlik (klarnet, trompet, trambon), Memduh Akatay (perküsyon) ve Hüseyin Ceylan (perküsyon)'dan oluşan nihai hali Gökay SÜNGÜ ve Önder ULUGÜR tarafından oluşturulmuştur. Sonraları gruba “Su Sonia Herring” gruba dahil olmuştur. Çıkan ilk albümleri sekiz hafta boyunca listelerde bir numara olarak büyük bir başarıya imza atmıştır. Grup, toplamda dört albüm çıkarmış, Türkiye ve dünyada üç yüz elliden fazla konser vermiştir. Grup Coca Cola, Microsoft, Belvedere Vodka, Hürriyet, Petrol Ofisi Air, Efes, International Press Institute ve Fenerbahçe gibi büyük markaların organizasyonlarında yer almıştır. Dünya çapında İtalya, Almanya, Rusya, Fransa, Kıbrıs, Azerbaycan, Fas, Güney Afrika, Avustralya ve Japonya’da da birçok kez konser vermişlerdir.

Tüm Bilet Fiyatları:

Protokol 1000.00 ₺

1. Kategori 750.00 ₺

1. Kategori 800.00 ₺

2. Kategori 500.00 ₺

2. Kategori 600.00 ₺

3. Kategori 350.00 ₺

3. Kategori 450.00 ₺

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT