Gülcan Altan

Tarihler: 28 Eylül 2012 Cuma ~ 28 Eylül 2012 Cuma 22:00

Yer: Dada

Ücret: 1. Kategori - 34.50 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: (0216) 556 98 00, Biletix Satış Noktaları, www.biletix.com, Dada Gişe

Adres: Sıraselviler Cad. No: 12 Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 245 12 12

Web: http://http://www.dadaistanbul.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Eyl 28, 2012 ~ Eyl 28, 2012

Gülcan Altan, bugüne kadar Türkiye’de ve dünyada verdiği konserlerinde, bir çok dilde söylediği şarkıları, köklerinden gelen Kafkas enerjisi, Akdeniz kültürü ve aldığı Türk Müziği eğitimiyle harmanlıyor, müzik dünyasında farklı bir soluk olarak yer almaya devam ediyor.

İstanbul Samatya’da çok kültürlü ve dilli bir semtte dünyaya geldi. Çocukluğu bu çok kültürlülük içinde geçti. Türkler, Ermeniler, Rumlar, Süryaniler, Yahudiler arasında büyüdü. Köken olarak Çerkes’dir. Lise yıllarında amatör olarak başladığı müzik hayatını Trakya Üniversitesi’nde işletme eğitimi alırken profesyonel olarak sürdürmeye başladı.

2001 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarına dereceyle girdi ve birincilikle bitirdi. Etnik ve dünya müziği ile ilgili çalışmalarına konservatuar yıllarında başladı ve geliştirdi. Konser repertuarında bu yüzden bir çok dilde söylediği şarkılar vardır. Gitar, Klasik Türk Müziği Kemençesi ve Diatonik Akordeon çalıyor. 2005 yılında master eğitimini Yeditepe Üniversitesi’nde Müzik Eğitmenliği üzerine yaptı.

2008 yılında “Gülümser” isimli ilk Türkçe albümü yayınlandı. Albümünde Türkiye’nin en önemli bestecilerinden Vedat Sakman’ın şarkılarını yorumladı.

2010 yılında çıkan ve 10 dilde 10 şarkı “Anlat” isimli etnik albümün ilk şarkısı olan Dann’er Sip’o isimli Çerkezce şarkıyı söyledi. Böylece İstanbul caddelerinde ilk kez Çerskesce bir şarkı çalınmaya başlamış oldu.

2008 yılında Atina’da İstanbul Nazım Kumpanya Korosu ile bir konser verdi. 2009 yılında İspanya'nın Bask bölgesinde kendi bestesi olan Çerkezce bir ağıtla Bask Dil Akademisinde konser verdi. 2008 yılında Kuzey Kafkasya Adigey Cumhuriyeti Maykop Müzik Festivali’nde Türkiye’de derlediği iki şarkıyı seslendirdi. 2009'da İsviçre’de bedensel engellilerin en önemli okullarından biri olan Foyer Handicap’da bir yardım konseri verdi. Aynı yıl Kübalı ünlü müzisyen Gerardo Alfonso ile birlikte İstanbul’da konser verdi, Adigey Cumhuriyeti ve Abhazya'da, Adige ve Abhaz müzikleri ile ilgili çalışmalar yaptı. 2011 yılında Adigece ve Abhazca şarkıların yer aldığı “Gunef” albümü çıktı. Çerkeslerin 147 yıldır yaşadığı Anadolu topraklarında satış listelerinde ilk sıralara çıkan ilk Çerkesçe albüm olması önemlidir. Ayrıca bu topraklarda profesyonel olarak varolan ilk kadın sanatçıdır.

- 18 yaş sınırı vardır.
- Organizasyon şirketinin programda ve bilet fiyatlarında değişiklik yapma hakkı saklıdır.
- Organizasyon şirketi etkinlik için uygun olmadığını tespit ettiği kişileri, bilet ücretini iade ederek etkinlik alanına almama hakkına sahiptir.

Gülcan Altan

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT