Hezarfen Ensemle Yaylı Kuverteti

Hezarfen Ensemle Yaylı Kuverteti

Tarihler: 10 Ekim 2022 Pazartesi ~ 10 Ekim 2022 Pazartesi 10 Ekim 2022 17:00

Yer: Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası

BİLET AL

Ücret: Salon 80.00 ₺ - Salon 40.00 ₺ - 1. ve 2. Kat 70.00 ₺ - 1. ve 2. Kat 35.00 ₺

Nereden Alınır: www.mobilet.com internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

Adres: Caferağa, Gen. Asım Gündüz Cd. No:29, 34710 Kadıköy/İstanbul

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Eki 10, 2022 ~ Eki 10, 2022
**HEZARFEN ENSEMBLE YAYLI KUVARTETİ** Özcan ULUCAN keman İmge TİLİF keman Ulrich MERTIN viyola Ozan TUNCA cello **Program:** L. JANÁČEK Yaylı Dörtlü No. 1, "Kreutzer Sonata" Adagio - Con moto Con moto Con moto - Vivace - Andante - Adagio Con moto - Adagio - [Maestoso] I. STRAVİNSKY Yaylı Dörtlü için Üç Parça Danse Excentrique Cantique C. DEBUSY Yaylı Dörtlü, Op. 10 Animé et très décidé Assez vif et bien rythmé Andantino, doucement expressif Très modéré – En animant peu à peu – Très mouvementé et avec passion Arasız yaklaşık 60’ sürer. Özellikle Türk ve yabancı modern müzik eserlerin üst düzey yorumlanması ve uluslararası platformda dinleyici ile buluşması konusunda tanınan Hezarfen Ensemble bu sezon içerisindeki yaylı kuvartetin Modern müzikten başlayarak daha eski repertuvarlara da yer vermesi konusunda bir adım atıyor. Debusy pek çok anlamda eski kapılarından geçerek başka yerlere varılması konusunda bir öncü olarak bilinirken Stravinsky’de hem metrik yapı hem tonal dilin sınırları ile oynayarak günümüzün müziği için olanakları genişletmiştir. Janacek milliyetçi bir besteci olarak bilinir ve müziğinde tonalden ziyade modal yaklaşımlar ağırlıktadır. Bu zengin ve ilginç programın 1950’lerden eskiye yönelirken ilk duraklarımız olması bizi heyecanlandırıyor. **Etkinlik Kuralları** -7 yaşından küçük izleyicilerimiz çocuk temsilleri dışındaki temsillere alınmamaktadır. -Temsilden en az 15 dakika önce gelmenizi, temsil başladıktan sonra ve temsil sırasında salona giriş çıkış yapmamanızı, salona girmeden önce cep telefonu ve saat alarmlarınızı kapatmanızı, temsil sırasında fotoğraf ve film çekimi yapmamanızı, cep telefonu ve benzeri elektronik aletleri hiçbir şekilde kullanmamanızı önemle rica ederiz. -İndirimli bilet alanların, kapıda kimlik göstermesi zorunludur. Kural dışı durumlarda, fark bileti alınması zorunludur. -Temsillerimiz ilan edilen saatte başlar. Temsilin başlamasıyla kapılar kapanır. -Geç gelen seyircilerimiz ilk perdeyi/bölümü izleyemezler. -Yönetim gerektiğinde programda değişiklik yapabilir. -Zorunlu sebeplerle gerçekleşemeyen etkinliklerin, bilet tutarları iade edilir. -Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası Oda Müziği Konserleri’nin biletleri temsil tarihinden bir ay önce satışa sunulmaktadır. -Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası Oda Müziği Konserleri’nin biletleri, mobilet.com'dan online olarak satılmaktadır. Gişe yalnızca etkinlik günlerinde açılır. -Satılan bilet değiştirilmez, iade kabul edilmez. -Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası Oda Müziği Konserleri için %50 indirimli biletlerden yalnızca; gaziler, öğrenciler, engelliler ve 65 yaşını dolduranlar yararlanabilir.

Tüm Bilet Fiyatları:

Salon 80.00 ₺

Salon 40.00 ₺

1. ve 2. Kat 70.00 ₺

1. ve 2. Kat 35.00 ₺

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Çocuk Oyunları Dans Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT