İdil Biret ile 250. Yılında

Etkinlik Konser Parti İdil Biret ile 250. Yılında

Tarihler: 06 Haziran 2020 Cumartesi ~ 06 Haziran 2020 Cumartesi 06 Haziran 2020 21:00

Yer: CRR Konser Salonu

Ücret: 1. Kategori - 126.50 TL 2. Kategori - 96.50 TL 3. Kategori - 81.50 TL Öğrenci - 66.50 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Adres: Darülbedayi Caddesi Harbiye 80200 Şişli İstanbul

Telefon: 0212 232 98 30

Faks: 0212 231 54 97

Web: http://www.crrkonsersalonu.org/

E Posta: info@crrkonsersalonu.org

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Haz 6, 2020 ~ Haz 6, 2020
2-25 Haziran arasındaki 48. İstanbul Müzik Festivali’yle İstanbul’u, yazı ve müziği doya doya yaşayın.

İDİL BİRET piyano

20.00
FİLM GÖSTERİMİ (55’)
Ludwig van Beethoven
Piyano Konçertosu No. 5 Mi bemol Majör, op. 73
Eytan İpeker

İdil Biret Tarafından Beethoven Kayıtlarının Yapılış Belgeseli 1985-2008, “A Musical Odyssey”

RESİTAL (40’)
Ludwig van Beethoven
Piyano Sonatı No. 14, op. 27 No. 2, “Ay Işığı”
Ludwig van Beethoven (düz. arr. Franz Liszt)
Senfoni No. 1 Do Majör, S 464/1
Symphony No. 1 in C Major, S 464/1

Arayla 120’ sürer.

Antoni Wit yönetimindeki Bilkent Senfoni Orkestrası eşliğinde 2008 yılında gerçekleştirilmiş canlı konser kaydı

Beethoven’ın 32 piyano sonatı, 5 piyano konçertosu, koral fantezisi ve Liszt tarafından piyanoya uyarlanmış 9 senfonisinin tamamını konserlerde çalan ve kaydını yapan, dünyada tek bir piyanist var: İdil Biret! Beethoven’ın en iyi yorumcularından biri olarak kabul edilen sanatçının 19 CD’lik seri halinde yayımlanan bu kayıtları ise çağımızın önemli Beethoven projelerinden biri olarak gösteriliyor.

“Bu yorumlar gerçekten bir ömürlük müzikal düşünüşü temsil ediyor ve Beethoven severler için vazgeçilmez.” All Music Guide

“Tempo, tını, polifoni ve teknik üzerindeki mutlak hakimiyeti Biret’e Beethoven’ın tüm ruh hallerini kucaklama imkânı tanıyor ve icrasına nadir duyulabilecek bir senfonik derinlik veriyor.” La Nouvel Observateur“Beethoven’da sadece göz alıcı tekniğini değil, aynı zamanda sıradışı güç ve berraklıktaki müzikal aklını da sergiledi.” Daily Telegraph

“Özellikle Beethoven’da, İdil Biret nefes kesici bir ifade derinliği ve dramatik yorum gücüne sahip büyük bir sanatçı olduğunu kanıtladı.” Kurier
“Biret, Beethoven’ın stilini tümüyle kavrıyor.” Gramophone 

16 yaşında profesyonel kariyerine adım attığında 20. yüzyılın en müthiş harika çocuklarından biri olarak selamlanan İdil Biret için Boston Globe, “Bugün de daha az harika değil. Onun gibi başka hiç kimse yok, eşsiz bir sanatçı.” diyor. Dört bir yanda dinleyiciler onu ayakta alkışlarken eleştirmenler, “Günümüzün en büyük virtüözlerinden birinin huzurunda” (Nouvelles Litteraires) olduğumuzu belirtiyorlar.

Bugüne kadar üç bine yakın konser veren İdil Biret, 1959’da Brahms ve Schumann’ın eserlerini kaydettiği ilk albümünden bu yana, pek çok ödülle taçlanan 60 yıllık bir kayıt kariyerine de sahip. Dünya genelinde üç milyon adet satan albümlerini Naxos 2018 yılında 130 CD olarak yayımladı.

Beethoven’ın Aydınlık Dünyası temasıyla büyük bestecinin doğumunun 250. yılını kutladığımız festivaldeki bu iki çok özel konser, İdil Biret’in Beethoven yolculuğuna tanıklık ediyor. Sanatçının farklı programlar seslendireceği resitallerin başlangıcında övgüler toplayan Beethoven kayıtlarından birer konçerto ile 1985-2008 yılları arasına yayılmakla birlikte toplam 52 gün içinde yapılan bu kayıtların öyküsünü anlatan A Musical Odyssey adlı 15 dakikalık belgesel izleyici ile buluşacak.

- Öğrenciler için sınırlı sayıda indirimli bilet yalnızca İKSV’den satışa sunulacak,  biletler öğrenci kimliği gösterilerek alınabilecektir. Genel satışın ilk gününde her öğrenci, etkinlik başına yalnızca bir bilet satın alabilir. Arkadaşları için de indirimli bilet almak isteyen öğrenciler, yalnızca bir arkadaşları için, arkadaşlarının öğrenci kimliğini göstermek koşuluyla işlem yapabilir.- Her ayrı gösterim için Siyah, Beyaz, Kırmızı ve Turuncu Lale Kart üyeleri iki (2) adet, Sarı Lale Kart üyelerimiz bir (1) adet bilet için indirim alabilirler.- Konserlere, aksi belirtilmediği sürece, 7 yaşından küçük çocukların getirilmemesi rica olunur. 7 yaş ve üzeri çocuklar için bilet alınması gerekmektedir.- İzleyicilerimizin konserlere vaktinde yetişmek üzere titizlik göstermelerini önemle rica ederiz. Geç kalan izleyicilerimizin girişleri ara ve/veya alkış arasında sağlanacaktır. Ara olmayan konserlerde geç gelen izleyiciler salona alınmayacaktır. Bilet iadesi yapılmayacaktır.- Elde olmayan nedenlerden ötürü programda değişiklik yapılabilir. - Programda değişiklik yapılmadığı sürece bilet iadesi yapılmaz.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT