İmam Baildi

Tarihler: 27 Aralık 2011 Salı ~ 27 Aralık 2011 Salı - Saat: 20:00

Yer: İş Sanat Kültür Merkezi

Ücret: 1. Kategori - 55.50 TL - 2. Kategori - 50.00 TL - 3. Kategori - Tam 39.00 TL İndirimli 34.00 TL - 4. Kategori - Öğrenci 22.50 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: (0216) 556 98 00, Biletix Satış Noktaları, www.biletix.com, İş Sanat Kültür Merkezi

Adres: İş Kuleleri 4. Levent İstanbul Levent İstanbul

Telefon: 0212 316 10 83

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ara 27, 2011 ~ Ara 27, 2011

Önce eski Yunan ezgilerinden ve Balkan müziğinden sample'lar alın... Bunların üzerine kesintisiz ritim parçalarıyla örülü canlı perküsyon, davul ve hip-hop sample'ı, rumba ve samba tınıları ekleyin... Tüm bunları Balkan lezzetiyle sunulan saksafon, klarnet, trompet ve tulum ile karıştırın... Biraz da rembetiko çıkışlı buzuki tınıları, Çingene gitar rifleri ve çello ekleyin... İşte karşınızda Imam Baildi!

Eski Yunan ezgilerini ve Balkan müziklerini buluşturan, birbirinden güzel melodilerin üzerine hip-hop, rumba ve samba renkleri ekleyen Imam Baildi müziklerini “global pop” olarak tanımladıkları 2007 çıkışlı ilk albümlerinden sonra bu kez orijinal besteler ve mikslerin yanı sıra LA hip-hop grubu Delinquent Habits ve İspanyol grup Ojos de Brujo’dan Maxwell Wright ile gerçekleştirdikleri ortak çalışmalara yer verdikleri The Imam Baildi Cookbook albümüyle İş Sanat’a konuk oluyor.

Bugüne kadar Massive Attack, Ojos De Brujo, Gogol Bordello gibi önemli grupların konserlerinde ön grup olarak sahne alan topluluk, dünya müziğinin yeni yıldızları olarak dünyanın en prestijli festivallerinde sahne alıyor. 40'lı, 50'li ve 60'lı yılların Yunan müziğini remiksleyen Orestis ve Lysandros Falireas kardeşler tarafından 2005 yılında kurulan Imam Baildi’nın uzun zamandan beri merakla beklenen bu özel ve keyifli çalışması komşuda pişen birbirinden güzel lezzetleri aynı sofrada buluşturuyor.

Aralarında bir şaka olarak yaptıkları müziklere “imam baildi” göndermesi yaparken, müziklerini tıpkı bol malzemeli ve lezzetli hazırlanan imam bayıldı yemeğinden ayrı düşünemez hale gelen grup, ilk olarak eski müziklerden çok eski müziklerle yapılan dj prodüksiyonlarını cazip bularak yola çıkmış. Fransa’dan ünlü dj Cam’in caz şarkılarından, ya da Moby’nin eski disko ve funk şarkılardan alıntılar yapması gibi bir fikirle eski Yunan ezgileri üzerinde çeşitlemeler yapmaya başlamışken, tozlu raflardan çıkan plaklar zamanla müziklerinin ayrılmaz bir parçası olmuş. Çocukluklarında babalarının plak şirketi eski Yunan müzikleri yayınlayan küçük bir şirket olarak Yunanistan’da çok iyi bilinirken, şimdi iki kardeş geleneksel müziklerini çağdaş bir sunumla tüm dünyaya ulaştırıyor.

- İndirimli biletler 65 yaş üstü öğretmen ve İş Bankası mensupları için geçerlidir.
- 25 bilet ve üzeri bilet satışlarda %20 bilet bedelinden indirim uygulanmaktadır.

İmam Baildi

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT