İspanya Bahçelerinde Geceler - Işık

Tarihler: 26 Ekim 2019 Cumartesi ~ 26 Ekim 2019 Cumartesi 26 Ekim 2019 20:00

Yer: Mozarthaus Sanat ve Konser Evi

Ücret: 1. Kategori - 68.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Eki 26, 2019 ~ Eki 26, 2019
"Mozarthaus'un 26 Ekim Cumartesi akşamı konuğu eğitmen, konser piyanisti Işık Ece ile gelin hep birlikte kuzey yarım kürenin en parlak yıldızı Vega’yı görelim.

Isaac Albeniz’in Elhamra sarayından aldığı ilhamla sarayın üzerine düşen olağan üstü gün batımı renkleriyle “Kırmızı Saray”ı nasıl da şairane bir anlatımla uğurlayabileceğimizi, Granados’un Şiirsel Valsler’ine getirdiği İspanyol tarzının yüzümüzde uyandıracağı çocuksu tebessümü, Rodrigo’nun o çocuğu hem ilk bahar hem de sonbaharda ninnileriyle nasıl uyuttuğunu, Mompou’nun Şarkılar ve Danslar albümünden bir şarkısında, sevdiklerimizi bu alemde değil, başka bir alemde olsalar da anıp, ardından gelen dansıyla da “hayat devam ediyor” dediği ve Falla’nın ancak bir sevgiliye bu kadar naif, dokunmaya kıyamadığı bir üslupla söylediği Serenata’nın ardından La Vida Breve’ de ise kısacık hayatlardan çıkarılabilecek anlamların içimizdeki Flamenko aşkı ile alevlenerek, tuşlar üzerindeki müthiş Flamenko dansını izlemeye doyamayacaksınız."

IŞIK ECE TEZGEL GÖNÜL, piyano

Program:

ISAAC ALBENIZ | La Vega
(Mayıs 1860, Camprodon - Mayıs 1909, Cambo-les-Bains, Fransa)

E. GRANADOS | Valses Poeticos
(Temmuz 1876, Lleida-Mart 1916, Manş Denizi)

M. DE FALLA  | Serenata, First Spanish Dance
(Kasım 1867, Cadiz - Kasım 1946, Alta Gracia, Arjantin)

F. MOMPOU | Canciones y danzas nos. 6
(Nisan 1893, Barcelona - Haziran 1987, Barcelona)

J. RODRIGO | Deux Berceuses pour piano
(Kasım 1901, Saguntum - Temmuz 1999, Madrid)

* Program süresi: 60 dk.

IŞIK ECE TEZGEL GÖNÜL
Okul öncesi piyano eğitimine önem veren Işık Ece Tezgel Gönül üç yaşındayken Ankara'da Kemal Eroğlu ile piyano çalışmalarına başlamıştır.

Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Piyano Ana Sanat Dalında Wanda Landowska' nın öğrencilerinden Prof. Ayşe Savaşır Ekşi ve ardından Prof. Dr. Anatol Jagoda ile çalışarak lisans eğitimini tamamlamıştır. Konservatuvar yıllarında İngiltere Büyükelçiliği Anglikan Kilisesi' nde özel konserler vermiş, törenlerde kilise orgu çalmıştır. O.D.T.Ü. Geliştirme Vakfında eğitmenlik yapmış, konservatuvara öğrenciler yetiştirmiştir.

Masterclass' larında Polonya' da resitaller verdikten sonra ünlü eğitmen ve piyanist Andrzej Jasinski ile çalışmıştır. Ankara'da İdil Biret, David Ezra (Mehmet) Okonşar ile çalışmış, burada eğitimlerini tamamladıktan sonra İsviçre'deki Zürich Sanat Yüksekokulu' nda (Zürcher Hochschule der Künste /ZHdK) yüksek lisans eğitimlerine Prof. Karl-Andreas Kolly' nin konser piyanistliği ve müzik pedagojisi sınıflarında devam etmiştir.

Sanatçı eğitimi boyunca Zürich'te orkestra şefliği çalışmalarını Marc Kissoczy, öğretim yöntemlerini Alwin Pfister, eğitim psikolojisinde Heiko Freund, fizyolojik konser öncesi enstruman çalışmalarını Horst Hildebrandt, çembaloda Michael Biehl ile çalışmış, trompet eğitimini Corrado Bossard' dan, Alexander teknik eğitimini Sylvia Baumann' dan alarak 17nci yüzyıl İtalyan oda müziği ve şan repertuvarı eşliklerinde de çalışmalar yapmıştır. Ayrıca, New Music (Yeni Müzik) Stüdyosu' nda Felix Profos ile canlı elektronik müzik çalışmaları da yapmıştır.

Sanatçının ünlü Debussy yorumcusu Roy Howat ile çalışmış olması da ayrıca empresyonist akıma olan ilgisini ön plana çıkartmaktadır.

Geçtiğimiz yıllarda başlattığı temalı konserler ile sanatçı hem dinleyicilerine müzik ziyafeti çekmekte hem de samimi anlatımı ile resitallerinde onları başka hikayelerle buluşturmaktadır.

- Geç gelen izleyiciler yalnızca ilk alkış arasında salona alınır. İlk alkışı kaçıran izleyicilerimiz gösteri arasını beklemek zorundadır. Ara olmayan gösterilerde izleyici salona alınmaz. - Çocuk etkinlikleri dışında, 8 yaşından küçük çocukların etkinliklere getirilmemesi rica olunur.- Etkinlik sırasında cep telefonlarının mutlaka kapalı tutulması rica olunur.- Etkinlik esnasında fotoğraf makinesi, kamera, cep telefonu ve her türlü kayıt cihazı ile kayıt yapılması yasaktır. - Konser salonuna dışarıdan yiyecek ve içecek getirilmesi yasaktır.- Elde olmayan nedenlerden dolayı etkinliklerde değişiklik yapılabilir. Satın alınan biletler, gösterinin iptali veya tarih değişikliği olması dışında değiştirilemez ya da iade edilemez. İade ve değiştirme işlemleri etkinlik gününe kadar gerçekleştirilmelidir.- Organizasyon şirketi, etkinlik için uygun görmediği kişileri bilet bedelini iade etmek koşuluyla etkinlik mekanına almama hakkına sahiptir.- Ücretsiz özel otopark mevcuttur.- Kapı açılış saati : 19:30- Etkinlik saati : 20:00

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT