Kardeş Türküler

Tarihler: 09 Eylül 2013 Pazartesi ~ 09 Eylül 2013 Pazartesi 21:00

Yer: Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi

Ücret: 1. Kategori - 110.00 TL 2. Kategori - 99.00 TL 3. Kategori - 82.50 TL 4. Kategori - 66.00 TL 5. Kategori - 56.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları, www.biletix.com, mekan gişe

Adres: Taşkışla Cad. Harbiye Şişli İstanbul

Telefon: 0212 232 86 03

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Eyl 9, 2013 ~ Eyl 9, 2013

Kardeş Türküler 20. Yılında Harbiye Açıkhava’da Belgesel Konseri  ile Sahne Alıyor

İlk kez 1993 yılında Boğaziçi Üniversitesi Folklor Kulübü'nde hazırlanan bir konser çalışması olarak gündeme gelen "Kardeş Türküler", 9 Eylül’de Cemil Topuzlu Harbiye Açıkhava Sahnesi’nde gerçekleştireceği özel bir konser ile Türkiye’nin 20 yılının kültürel ve sanatsal tarihini ele alacak. Belgesel-konser olarak nitelenebilecek olan bu dans-müzik gösterisinde, Kardeş Türküler’in şarkılarına ve danslarına geçtiğimiz 20 yılın sanatsal ve kültürel olaylarını anlatan görüntüler de eşlik edecek.
Kardeş Türküler bu konserde ağırlığı kendi şarkılarına ayırsa da, geçtiğimiz 20 yılı anlatan farklı şarkıları da yorumlayacak. 

Kurulduğu dönemde repertuvarı Türkçe, Kürtçe, Azerice ve Ermenice şarkılardan oluşan Kardeş Türküler; ilerleyen yıllarda değişik kültürlere ait müzik ve dansları da katarak Makedonca, Rumca, Lazca, Gürcüce, Çingenece, Çerkesçe, Süryanice, Arapça gibi dillerle  repertuvarını zenginleştirdi. “Halkların kardeşliği” temasından hareketle Anadolu, Mezopotamya, Ortadoğu, Kafkasya ve Balkan coğrafyalarının şarkı ve danslarını kültürel çoğulcu bir anlayışla ele alan topluluk; 20 yılda yaptığı birçok albüm, film müziği çalışması ve konserle geniş bir izleyici/dinleyici kitlesine ulaştı. Şarkı ve dansları kendi kültürel bağlamlarını dikkate alarak, orijinal dilleriyle yorumlayan Kardeş Türküler, farklı kimliklerin, kültürlerin yaşadığı bir coğrafyada kardeşlik içinde bir arada olma umudunu dile getirmekte.

Etkinlik Turkcell Platinum, Profesyoneller Klübü ve gnctrkcll'lilere sadece web sitesi ve Iphone satış kanalından ön satıştadır. Ön Satış tarihi 25 – 26 – 27 Nisan 2013'dır.Genel Satış 28 Nisan 2013 günü saat 11:00'da başlayacaktır.

- 6 yaşından küçük çocuklar etkinliğe alınmamaktadır. 6 yaş ve üzeri bilete tabidir.
- Etkinlik mekanına kamera ve fotoğraf makinası sokmak yasaktır.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT