Kökler

Kökler

Tarihler: 11 Haziran 2024 Salı ~ 11 Haziran 2024 Salı 20:00

Yer: Deniz Müzesi

Ücret: 1. Kategori - ₺1.500,00 2. Kategori - ₺1.200,00 3. Kategori - ₺950,00 Eczacıbaşı Genç Bilet - ₺20,00

Nereden Alınır: https://www.passo.com.tr/

Adres: Deniz Müzesi Komutanlığı, Sinanpaşa Mah. Beşiktaş Cad. 6/1 Beşiktaş İstanbul

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Haz 11, 2024 ~ Haz 11, 2024

Çalışmalarında geleneksel ritüeller, ağıtlar, inanç, şiirsel imgeler gibi kavramlardan beslenen Dimitris Skyllas’a eser sipariş eden kurumlar arasında BBC Senfoni Orkestrası, Yunanistan Ulusal Tiyatrosu ve Onassis Vakfı göze çarpıyor. Sanatçı, Son İlahi’yi “Mübadillere adanmış çağdaş bir ağıt; şefkatin ve kültürel kardeşliğin müzikal bir sembolü ama en önemlisi, kayıplar ve acılar karşısında coğrafi ve etnik kökenlerden bağımsız, hepimizin aynı olduğunun anımsatıcısı.” olarak tanımlıyor. SATB koro, trombon, bayan ve perküsyon için yazılmış eserin dünya prömiyerini şef Burak Onur Erdem’in kurduğu Rezonans korosu ile Maria Deli, Tolga Akkaya ve Müşfik Galip Uzun gerçekleştirecek.

Kültürlerarası müzikte farklı ufuklar açan Onur Türkmen, klasik Türk müziği makamlarını çağdaş stilde işleyerek zamanımızın ruhunu yansıtan imgeler ve anlamlarla yüklü eserler yaratıyor. Türkmen, Limon Ağacı hakkında, “Duygusal yüzleşme amaçlı bu ayinsel dramayı mübadelenin onarılmaz yaralarını hatırlamak için yazdım. Sessizlik, bu projedeki metin ve müziklerin önde gelen temalarından biri oldu,” diyor. Eserin dünya prömiyeri, bestecinin de kurucuları arasında yer aldığı, şarkı temelli yeni müzik topluluğu Nermin Kaygusuz Ensemble tarafından gerçekleştirilecek.

• Kategori içi koltuklar numarasızdır.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT