Osmanlı Davulları

Osmanlı Davulları

Tarihler: 30 Haziran 2016 Perşembe ~ 30 Haziran 2016 Perşembe 30 Haziran 2016 21:30

Yer: Zorlu Performans Sanatları Merkezi-Ana Tiyatro

Ücret: 1. Kategori - 160.00 TL 2. Kategori - 130.00 TL 3. Kategori - 100.00 TL 4. Kategori - 75.00 TL 5. Kategori - 55.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Adres: Zorlu Center Beşiktaş İstanbul

Telefon: 0850 222 67 76

Web: http://www.zorlucenterpsm.com

E Posta: info@zorlucenterpsm.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Haz 30, 2016 ~ Haz 30, 2016
Kudsi Erguner'in klasik Osmanlı eserlerini baz alarak oluşturduğu projesi Osmanlı Davulları, Türkiye galasını 30 Haziran'da Zorlu PSM'de gerçekleştiriyor.

Gazneli, Selçuklu, Eski Yunan, Bizans, Emevi, Abbasi İmparatorlukları ve 15. yüzyıldan itibaren Timur soyundan gelen tüm sultanların saraylarındaki müziklerin sentezi, Osmanlı müziğini oluşturmaktadır. 5. yüzyıla kadar bizlere tarihte yolculuk yaptırabilecek bu projenin, kendi devirlerinin estetiğinde kös, nakkare, halile, davul gibi ritm enstürmanları ile icra edilmesi uygun görüldü. Melodik yapısının yanı sıra, Devr adı verilen ve 2 zamandan 120 zamana kadar genişleyebilen ritm cümleleri, bu müziğin en önemli zenginliğini teşkil etmektedir.

Bu ruhu ve sentezi kullanan Ergüner'in Osmanlı Davulları projesi, ilk olarak 1994 yılında Cemal Noyan'ın sponsorluğuyla CD formatında kaydedilmiştir. Bu proje için özel olarak 4 çift kös ve nakkare yapıldı ve Itrî'nin meşhur Nevakâr'i, Meragî ve Tatar Hani Gazi Giray'in eserleri bu projede ilk kez ritmik devirleri ile tarihi estetiğe en uygun şekilde yorumlandı. Fas Kralı Mohammed VI bile hayranlığını gizlemeyerek 2005'te, Kudsi Erguner ve topluluğunu Osmanlı Davulları projesini icra etmek için Fas Festivali'ne davet etmiştir. 

Tarihin nota dolu sayfalarında bir yolculuğa çıkmak istiyorsanız sizleri 30 Haziran gecesi Zorlu PSM'ye bekliyoruz!

- 6 yaş ve üstü çocuklar için uygundur. 6 yaş altındaki çocuklar etkinliğe kabul edilmeyecektir.- Gösteri başladıktan sonra salona seyirci alınmayacaktır.- Zorlu Performans Sanatları Merkezi, indirimli bilet satın alma koşullarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT