Palestine Underground

Tarihler: 12 Ekim 2019 Cumartesi ~ 12 Ekim 2019 Cumartesi 12 Ekim 2019 22:00

Yer: Babylon

Ücret: Ayakta Tam - 75.00 TL Ayakta Öğrenci - 50.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Adres: Tarihi Bomonti Bira Fabrikası, Birahane Sokak, Bomonti Şişli İstanbul

Telefon: (0212) 292 73 68

Web: http://babylon.com.tr

E Posta: info@babylon.com.tr

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Eki 12, 2019 ~ Eki 12, 2019
“Filistin’in asi sesleri” olarak anılan, müziği ve gece hayatını bir direniş pratiği haline getirmiş techno DJ’ler, MC’ler ve hip-hop prodüktörlerinden oluşan Palestine Underground; kolektif bünyesindeki Muqata’a, Jazar Crew, Oddz ve BLTNM ile 12 Ekim’de konuğumuz oluyor!

Muqata’a
Ramallah çıkışlı prodüktör, beatmaker ve MC Muqata’a; alan kayıtları, sample’lar ve çeşitli elektronikleri kullanarak ambient tonlardan sert ritimlere uzanan bir avangart noise sound’u oluşturuyor. 2009’a kadar aktif olarak Avrupa ve Arap ülkelerini turlayan “Ramallah Underground Collective”’in kurucularından olan Muqata’a, aynı zamanda görsel-işitsel performanslarıyla ismini duyuran grup “Tashweesh”in de kurucu üyeleri arasında yer alıyor. 2013 yılında çıkış albümü “Hayawan Nateq”i yayımlayan müzisyen, ikinci albümü “Dut-Al-Ghoubar”ı 2017’de paylaştı. 2018 senesinin sonunda üçüncü albümü “Inkanakuntu”yu SOUK Records etiketiyle yayımlayan Muqata’a; aynı zamanda uluslararası ve ulusal filmler, dans ve tiyatro performansları için besteler de hazırladı. Muqata’a, Ramallah’ta “hip-hop’un Godfather’ı” olarak anılıyor.

ODDZ
Ramallah underground sahnesinin ön plandaki DJ ve prodüktörlerinden ODDZ, yaklaşık 10 senedir düzenlediği partilerle de isminden bahsettiriyor. Filistin’in elektronik müzik odaklı ilk plak şirketi Harara’nın başında ve yine Filistin çıkışlı radyo, Radio Nard ekibinin bir parçası olarak yaptığı üretimlerle bölgedeki müzik sahnesinin etkili isimleri arasında. Son üç senedir, DJ performanslarıyla ve etkileyici setleriyle Filistin’e underground ve techno kültürünü taşıyan prodüktör; Amman, Berlin, Beyrut, Viyana, Budapeşte ve İstanbul’da da birçok kez sahne aldı. Geçtiğimiz sene boyuca NTS ve Fnoob gibi radyolara konuk olarak setlerini paylaşan ODDZ; Boiler Room, Kater Blau, Fusion Festival ve Samsara Festival sahnelerinde performans verdi. 2018’in başında Bonime ile bir araya gelerek ilk teklisi “Acid Martire”i Harara Record etiketiyle paylaştı.

Jazar Crew
Hayfa çıkışlı DIY müzik ve sanat kolektifi Jazar Crew; müziği, sanatı ve eğitici içerikleri kullanarak Filistin’in underground sahnesini geliştirmek ve sanatsal hareketi ateşlemek amacıyla bir araya gelmiş bir grup Filistinli gençten oluşuyor. Ekip, Hayfa ve Ramallah gibi şehirlerde düzenledikleri underground partileriyle farklı yerleşim birimlerindeki müzik severler arasında köprü kurmayı başardı. Kendi kimliklerine özgü bir underground sahnesi yaratmayı ve coğrafyadaki gençler için güvenli bir dans pisti oluşturmayı hedefleyen ekip; Celile, Ramallah, Kudüs, Yafa, Antwerp, Paris ve New York’taki performanslarıyla ismini duyurdu. Setlerinde yer verdikleri elektronik, slow beat ve Arap melodilerinin yanı sıra; grup üyeleri kendi projelerinde farklı tarzları bir araya getirerek dikkat çekici projeler ve üretimler yapmaya devam ediyor.

BLTNM
Ramallah çıkışlı bağımsız plak şirketi BLTNM; MC Shabrdeed ve Shabmouri, prodüktör Al Nather ve görsel sanatçı Faris Amin tarafından 2015’te kuruldu. Fas’tan İran’a kadar tüm sanatçıların ve üretimlerin desteklenmesi amacıyla kurulan öncü plak şirketi, canlı performansları ve DJ setleriyle konuğumuz oluyor.

ROOT ISTANBUL
Hem yerel hem farklı coğrafyalardan filizlenen taze ve gelecek vadeden yeraltı müzik sahnesini ana odağı olarak alan ROOT; bağımsız müzisyen ve sanatçıları desteklemeyi ve onlara alan sağlamayı hedefleyen bir oluşum. ROOT; dünyanın dört bir yanından müzisyenleri ve farklı disiplinlerden sanatçıları bir araya getirerek yeni köprüler ve işbirlikleri inşa etmeyi arzuluyor.

CONTRAPOL
İçerisinde bulunduğu topluluklar ve bireyler için alternatif ve yenilikçi işler üretmeyi amaçlayan bir oluşum olan Contrapol’ün misyonu; dünyanın farklı şehirleri arasında gerçekleştirilecek işbirlikleri ile daha fazla insanı farklı mekan ve üretimlerle buluşturmak. Contrapol, yolculuğu boyunca hayata geçireceği farklı ölçekteki bu buluşmalarla, yerel, bölgesel ve global kültüre dokunmayı hedefliyor.

*Satın aldığınız bileti akıllı telefonunuza indireceğiniz KonserV aplikasyonuna okutun, puanlar kazanın. Kazandığınız puanları yeni biletlere ve birçok farklı ödüle çevirin.

- Kapı açılış 21:30'dır.- Etkinlikte 18 yaş sınırı vardır.- Etkinlik ayaktadır, oturma düzeni yoktur.- Organizasyon şirketi, etkinlik için uygun görmediği kişileri bilet bedelini iade etmek koşuluyla etkinlik mekanına almama hakkına sahiptir.- Güvenlik sebebiyle sırt çantaları mekana alınamamaktadır. Vestiyere palto, mont, ceket ve sırt çantaları ücret karşılığı bırakılabilir.- Seyirci Babylon'da yapılan genel ses ve görüntü kayıt çalışmaları dahilinde kendi ses ve görüntüsünün kayıt altına alınmasına izin verir ve Babylon ya da ilgili konser organizatörünün bu kayıtları serbestçe kullanma yetkisi olduğunu kabul eder.- İçerideki ses seviyesi uzun süreli maruz kalındığında geçici duyma kaybına sebep olabilir.- İçerideki ışık düzeni geçici göz rahatsızlıklarına ve epileptik nöbetlere neden olabilir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT