Roman Simovic - Solo Keman Resitali

Roman Simovic - Solo Keman Resitali

Tarihler: 22 Şubat 2020 Cumartesi ~ 22 Şubat 2020 Cumartesi 22 Şubat 2020 17:30

Yer: Şerefiye Sarnıcı

Ücret: 1. Kategori - 96.50 TL 2. Kategori - 81.50 TL 3. Kategori - 46.50 TL 4. Kategori - 46.50 TL - Öğrenci

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Adres: Binbirdirek Mah., Piyer Loti Cad. No:225 Fatih İstanbul

Telefon: 0212 568 60 80

Faks: 0212 568 60 85

E Posta: info@serefiyesarnici.istanbul

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Şub 22, 2020 ~ Şub 22, 2020
Efsanevi şef Sir Simon Rattle’ın müzik direktörlüğünü yaptığı ve  dünyanın en iyi orkestralarından biri olarak değerlendirilen Londra Senfoni Orkestrası’nın baş kemancısı Roman Simovic solo keman resitali ile Şerefiye Sarnıcı’nda.

Simovic’in LSO Live’dan yeni çıkan Paganini 24 Caprices CD’sindeki icrası için yazılanlar:

“Müzikalitesiyle etkilediği kadar tekniğiyle de baş döndüren bir albüm arayanlar açısından, Simovic’in rakibi azdır….”
The Strad

“İşte bir müzisyen eserin teknik taleplerinin ötesine geçerek müziğin özünü ileten bir araç haline geldiğinde ortaya çıkan şey…”
Strings Magazine

“Simovic bu eserlerin şaşırtıcı çeşitliliğini gösteriyor… Soluk kesici, kesinlikle dinlemeye değer.”
The Guardian

“Nefis icranın tamamı katıksız zevk için dinlenebilir.”
The Times


Roman Simovic'in muhteşem virtüözlüğü ve doğuştan gibi görünen müzikalitesi, sınırsız bir hayal gücüyle birleşerek sanatçıyı dünyanın bütün kıtalarında en önemli sahnelere taşımıştır. Konser verdiği salonlar arasında Çaykovski Konservatuvarı Bolşoy Salonu, St. Petersburg Mariinsky Hall, Tel-Aviv Grand Opera House, Cenevre Victoria Hall, Prag Rudolfinum Hall, Londra Barbican Hall, Seul Art Centre, Bergen  Grieg Hall ve Moskova  Rachmaninov Hall yer alır.

Roman Simovic çeşitli uluslararası yarışmalarda kazandığı ödüllerle kuşağının önde gelen keman vürtüözleri  arasına girmiştir. Bu yarışmalardan bazıları şöyle sıralanabilir: "Premio Rodolfo Lipizer" (İtalya), Sion-Valais (İsviçre), Yampolsky Keman Yarışması (Rusya) ve Henryk Wieniawski Keman Yarışması (Polonya).

Sanatçı dünyanın önde gelen orkestraları eşliğinde solist olarak sahne almıştır: Londra Senfoni Orkestrası, Mariinsky Tiyatrosu Senfoni Orkestrası, Teatro Regio Torino, Symphony Nova Scotia (Kanada), Franz Liszt Oda Orkestrası (Macaristan), Camerata Bern (İsviçre), Camerata Salzburg (Avusturya), CRR Oda Orkestrası, Poznan Filarmoni Orkestrası, Prague Filarmoni Orkestrası, North Brabant (Hollanda), City of Birmingham Senfoni Orkestrası, BBC İskoç Orkestrası, Orchestra Reggio della Toscana... 

Birlikte çalıştığı orkestra şeflerinden bazıları ise: Valery Gergiev, Antonio Pappano, Daniel Harding, Gianandrea Noseda, Kristian Jarvi, Jiri Belohlavek, Pablo Heras Casado, Nikolai Znaider, Mark Elder, John Wilson’dur. 

Roman Simovic birçok seçkin festivale davet edilmiştir ve buralarda sahne almayı sürdürmektedir, bunlardan bazıları: “Verbier Festival”, St. Petersburg “Beyaz Geceler” Festivali, Moskova Paskalya Festivali Valery Gergiev, Hırvatistan’da Dubrovnik Yaz Festivali, Karadağ’da "KotorArt", Sırbistan’da BEMUS ve NOMUS Festivalleri, İsviçre’de "Sion Valais", Norveç’te Bergen Festivali, Rusya’da "Moscova Kış" Festivali, İtalya’da Portogruaro Festivali, İspanya’da "Granada Müzik Festivali". Bu festivallerde Leonidas Kavakos, Evgeny Kissin, Yuja Wang, Gautier Capuçon, Antoine Tamestit, Misha Maisky, Schlomo Mintz, François Leleux, İtamar Golan, Simon Trpčeski, Janine Jansen, Julian Rachlin gibi ünlü sanatçılarla çalışmıştır.

Roman Simovic eğitimci olarak ABD, İngiltere, Güney Kore, Sırbistan, Karadağ, İsrail ve İtalya’da yüksek lisans dersleri vermiştir. Sanatçının çaldığı keman 1709 Antonio Stradivari yapımı olup kendisine Bank of America Genel Müdürü Jonathan Moulds tarafından ödünç verilmiştir.

Sanatçı 2018 sezonunda LSO Live müzik şirketinden Paganini 24 Caprices CD’sini çıkarmıştır, ayrıca Mariinsky şirketinden Gergiev şefliğinde ve Mariinsky orkestrası eşliğinde Çaykovski ve Glazunov konçertolarının yer aldığı bir CD çıkarmayı planlamaktadır.

Roman Simovic halen Londra Senfoni Orkestrası’nda (LSO) başkemancı olarak görev yapmaktadır.

Program
Eugène Ysaÿe (1858-1931)
Solo Keman Sonatları  Op 27

Solo keman sonatı No. 2, La minör Op 27
Obsession 'Prélude': Poco vivace
Malinconia: Poco lento
Danse des ombres 'Sarabande': Lento
Les furies: Allegro furioso

Solo keman sonatı No. 3, Re minör , 'Ballade' Op 27
Lento molto sostenuto - Allegro in tempo giusto e con bravura

Solo keman sonatı  No. 5 Sol majör  Op 27
L'aurore: Lento assai
Danse rustique: Allegro giocoso molto moderato – Moderato amabile – Tempo 1 – Poco più mosso

Solo keman sonatı No Mi majör Op 27
Allegro giusto non troppo vivo

- Etkinlik başlangıcından sonra gelen izleyiciler yalnızca ilk alkış sırasında konsere alınırlar; ancak kendi yerlerine geçemezler ve hostes eşliğinde müsait bir yere yönlendirilirler. İlk  alkışı kaçıran izleyiciler ise konseri izleme olacağını kaybeder. - 7 yaşından küçük çocuklar konsere alınmaz.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT