Selahattin Alpay

Tarihler: 04 Şubat 2018 Pazar ~ 04 Şubat 2018 Pazar 04 Şubat 2018 14:00

Yer: CRR Konser Salonu

Ücret: - Tam 30.00 TL İndirimli 20.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Adres: Darülbedayi Caddesi Harbiye 80200 Şişli İstanbul

Telefon: 0212 232 98 30

Faks: 0212 231 54 97

Web: http://www.crrkonsersalonu.org/

E Posta: info@crrkonsersalonu.org

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Şub 4, 2018 ~ Şub 4, 2018
İstanbul’da Pazar Konserleri - Selahattin Alpay, 4 Şubat'ta CRR Konser Salonu'nda...

1950 yılında Malatya'da doğdu. Ortaokulu Malatya’da liseyi ise Ankara’da bitirdi. Kurumsal anlamda ilk müzik çalışmasına 1967 yılında Malatya Halk Eğitim Merkezi Halk Müziği Korosu ile başladı. Buradaki hocaları ise Mehmet Yumrutepe ve Süleyman Sökmen'di. Vatani görevini Manisa’da askeri bandoda tamamladı. Bu dönemde gerek bando çalışmalarında gerekse bandoda görevli profesyonel müzisyen kökenli asker arkadaşlarından nota, solfej, şan konularında istifade etti. Askerlik dönüşü Ankara’da bir kamu bankasında işe girdi. Bu dönemde Özcan Tamer yönetimindeki Halk Evleri Genel Merkezi Halk Müziği Korosu çalışmalarına katıldı. Bunun yanında o dönem Anakara’da bulunan merhum Nida Tüfekçi, Coşkun Güle, İhsan Öztürk gibi hocalarla sanatsal ortamları paylaşarak onların bilgi ve tecrübelerinden faydalandı. 1975 yılında TRT'nin ön dinleme sınavını kazanarak yerel sanatçı statüsü ile çokça program yaptı.

2001 Yılından 2015 yılına kadar geçen sürede Kültür ve Turizm Bakanlığı Solist Sanatçı unvanıyla görev yaptı ve bu kurumdan kendi isteğiyle emekli oldu. İlk 45’lik plağını “Emo Suya Gider” başlığı ile 1967 yılında çıkardı ve Malatya başta olmak üzere geniş kesimin dikkatini çekti.Daha sonra 1971 yılına kadar 8 adet 45’lik plak daha çıkardı. İlk uzunçalar plağını ise kendi derlediği “Örenli Gelin” başlığı ile 1976 yılında çıkardı.Bugüne kadar somut olarak yaklaşık kendisine ait 150 derlemenin yer aldığı 8 adet 45’lik plak, 1 adet uzunçalar plak, 23 kaset, 4 adet CD / albüm, 9 sinema filmi ile ülke adına önemli bir hizmeti yerine getirmiştir. Tüm bu sanatsal hizmetleri karşılığında değişik dönemlerde 4 kez “Yılın Halk Müziği Sanatçısı”, Magazin Gazetecileri Derneğinin “Ömür Boyu Sanatçı” ödülüne layık görülmüş ayrıca yüzlerce teşekkür belgesi, şilt, plaketle taltif edilmiş dolayısı ile Türkiye genelinde haklı şöhrete sahip olmuştur. Güçlü ve tenor ses özelliğine sahip olan Selahattin ALPAY, başta Malatya olmak üzere, Elazığ, Diyarbakır, Adıyaman, Şanlıurfa, Sivas, Erzincan, Erzurum ve Kerkük Türkülerini başarıyla icra etmektedir. Emo Suya Gider Eli Boş Gelir,Örenli Gelin, Malatya - Malatya Bulunmaz Eşin, Arap Atı Gibi Sallar Başını, Çakmak Çakmağa Geldim, Yollar Seni Gide Gide Usandım gibi birçok türkü onun icrasıyla meşhur olmuştur.Ulusal radyo ve televizyonlarda uzun süre programlar yapan, özellikle kültürel ve sosyal sorumluluk proje ve programlarına önem veren Alpay, bu yönüyle de taktir toplamaktadır.

- Konser başladıktan sonra gelen misafirlerimiz balkon kısmına alınacaktır.- 7 yaş ve üzeri bilete tabidir. 7 yaş altı salona alınmaz.- İndirimli Biletler: Öğrenci, Öğretmen, Basın Kartı Sahipleri, Engelliler, 60 yaş üstü, Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri için geçerlidir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT