Serbestik Band

Serbestik Band

Tarihler: 10 Nisan 2019 Çarşamba ~ 10 Nisan 2019 Çarşamba 10 Nisan 2019 22:00

Yer: Sanat Performance Sahnesi

Ücret: Sahne Önü - 129.00 TL Balkon Vıp - 79.00 TL Ayakta - 39.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Adres: Nevizade Kameriye sok.no:13 Beyoğlu İstanbul

Telefon: (0212) 292 93 99

Web: http://www.sanatperformance.com/

E Posta: info@sanatperformance.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Nis 10, 2019 ~ Nis 10, 2019
Sadece ORHAN GENCEBAY bestelerini seslendiren grup Serbestik Band, 10 Nisan Çarşamba günü Sanat Performance sahnesinde ...

Türkiye'deki ilk TRİBUTE BAND grubu SERBESTİK BAND.

Ülkemizde yarım asırdan fazla bir zamandır büyük kitlelerin ilgiyle dinlediği, yetmişli yıllarda haksız ve yanlış bir yakıştırmayla adı Arabesk konulan, bugüne değin de üzerine yapışan bu hatalı isimden  maalesef kurtulamayan bir müzik türü var. Arabesk, sözlük anlamıyla Arabvari, Araptan gelen, Arap etkinliği demek iken, bu müziğin bahsi geçen tanımlara indirgenemeyeceği, en azından bu tanımların ne denli yetersiz kaldığı bugün artık saygın müzik otoritelerinin de üzerinde hemfikir olduğu bir gerçektir.

Aslında Arabesk yakıştırmasıyla başlangıçta küçümsenmek istenen bu müzik, başta Türk müziği olmak üzere, doğudan-batıya yeryüzündeki birçok kültürün müzikal renklerini ve tekniğini ustaca harmanlayan, melodik zenginliğiyle olsun, yer yer senfonik duyumu ve kalabalık orkestraların eşlik ettiği görkemli icrasıyla olsun, dünya çapındaki birçok müzisyene ve gruba esin kaynağı olmuş, öz kaynağını bu topraklardan alan bir müzik türüdür. Hal böyle iken, bu müzik türünün şüphesiz ki en büyük yaratıcısı Orhan Gencebay'ın da yıllardır itiraz ettiği gibi, arabesk ismi yanlıştır, eksiktir, hatalıdır ve hatta bizce maksatlıdır. Yerine başka bir isim bulunmalıdır. Peki üstad kendi yarattığı müziğin ismi için ne diyor diye baktığımızda, Gencebay'ın basına yansıyan sayısız açıklamalarında  önerdiği "SERBEST ÇALIŞMALAR" isminden hareketle, hoşgörüsüne de sığınarak, küçük bir ekleme yapıp daha pratik söylenmesi açısından, bu müzik türüne "SERBESTİK MÜZİK" denilebileceğini düşündük.

Grubumuzun adını da bu fikrin duyulmasına katkı sağlar ümidiyle "SERBESTİK BAND" koyduk. Serbestik Band bu türün en büyük yaratıcısı  Orhan Gencebay'ın eserlerini aslına sadık kalarak farklı dokunuşlarla icra etmeyi ve bu  anlayışla her kesimden insana yeniden ulaşmayı hedefleyen bir SAYGI GRUBU'dur.Yurtdışında TRİBÜTE BAND denilen,- tek bir sanatçıya adanmış-bu tür gruplar oldukça ilgi görürken malesef ülkemizde henüz bir örneği bile bulunmamaktadır.

Bilinmelidir ki bizler ilk defa bir Türk sanatçı için kurulmuş Türkiye'deki ilk TRİBÜTE BAND grubu olmanın mutluluğunu yaşarken,sorumluluğunun da farkında olarak yola çıktık. Eserlerin güzelliğine layık çalışmalar yaparken, halkımızın gönlünde taht kurmuş şarkıları  günümüzün teknik imkanlarıyla yeniden yorumlamak en büyük hedefimizdir. Ne de olsa Orhan Gencebay Türkiye'dir ve ikisi de dilimizden  yüzyıllarca düşmeyecek eşsiz bir ezgidir. Esasen kategoriler ve isimler işlerimizi kolaylaştırsa da biz Serbestik Band olarak nihayetinde müzikte iki tür olduğuna inanıyoruz; İyi müzik ve kötü müzik O Yüzden; İyi müzik için herkese MERHABA!...

- Etkinlik 20:00-01:00  saatleri arası gerçekleşecektir.- 18 yaş sınırı vardır.- Sahne Önü, BalkonVIP 2 ve Stand alanlarında en az 2 adet veya daha fazla bilet satın alınmalıdır.- Organizasyon firması, uygun görmediği kişileri bilet fiyatını iade ederek mekana almama hakkına sahiptir.- Satın aldığınız bilet ile konser günü Sanat Restorant’da yapacağınız tüm harcamalarda % 10 indirm hakkınız bulunmaktadır. Söz konusu indirim konserin gerçekleşeceği Sanat Performance Açıkhava Sahnesi alanı içinde geçerli değildir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT