Sirene

Sirene

Tarihler: 05 Eylül 2020 Cumartesi ~ 05 Eylül 2020 Cumartesi 18:00

Yer: Tekfur Sarayı

Ücret: 1. Kategori - 86.50 TL 2. Kategori - 56.50 TL 3. Kategori - 36.50 TL 4. Kategori - 26.50 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Adres: Ayvansaray Mahallesi, Şişhane Caddesi Fatih İstanbul

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Eyl 5, 2020 ~ Eyl 5, 2020
Sirene, 5 Eylül'de Tekfur Sarayı'nda sizlerle.

Adını Yunan mitolojisinin gizemli ve güzel sesli yaratıkları Sirenler’den alan Sirene, Türk kadınının dinamik, mücadeleci ve özgür karakterini hem batı hem de Anadolu’nun folklorik müzikleriyle harmanlayarak, “Uzak denizlerden gelir sesimiz” mottosuyla 2014 yılında, İstanbul Devlet Opera ve Balesi Koro Şefi Volkan Akkoç önderliğinde kuruldu. 

Bünyesindeki genç ve deneyimli koristleriyle kurulduğu günden bugüne, aralarında önemli Türk ve yabancı bestecilerin eserlerinin ilk seslendirmelerinin de olduğu birçok başarılı performans gerçekleştirmiş olan Sirene, aynı zamanda Türk kadın korosu repertuvarının gelişmesine de katkı sağlamaktadır. 

Bu repertuvarın uluslararası koro camiasında tanıtılması misyonunu çeşitli platformlarda gerçekleştirmeye devam eden Sirene, 2015 yılında 29. İzmir Festivali Kapsamında Sagittarius Vokal Topluluğu ve Şef Michel Laplénie ile çalışma fırsatı bulmuş ve Ahmed Adnan Saygun’un 3 kadın sesi için “Duyuşlar” başlıklı eserinin dünya ilk seslendirilişini gerçekleştirmiştir. 2016 yılında Avrupa Koro Federasyonu ve Koro Kültürü Derneği’nin ortaklığında düzenlenen uluslararası Akdeniz Koro Forumu’nda yer alarak, Türkiye’deki Kadın Korosu repertuvarını uluslararası koro camiasına tanıtmıştır. 2017 yılının Temmuz ayında Almanya’nın Wernigerode kentinde düzenlenen 10. Johannes Brahms Koro Yarışması’nda iki altın madalyanın ve “Çağdaş Müzik Yorumlamada Üstün Başarı” özel ödülü ile birlikte “En İyi Şef” ödülünün de sahibi olarak bu ilk uluslararası deneyiminde Türkiye'yi başarıyla temsil etmiştir. 2018 yılında ise Almanya’nın Zwickau şehrinde düzenlenen 8. Uluslararası Robert Schumann Koro Yarışması’nda iki altın madalya kazanmış ve “Oda Müziği" kategorisinde zorunlu eser olan Robert Schumann'ın “Tamburinschlägerin” eserini seslendirmede sergilediği üstün performansla "Schumann Özel Ödülü"ne layık görülmüştür. 2019 yılında Letonya’nın Jurmala kentinde düzenlenen 4. Uluslararası Baltık Koro Yarışması’ndan “Seyirci Özel Ödülü” ile dönen Sirene, “2020 Beethoven Yılı” kapsamında Goethe Enstitüsü’nün önderliğinde yürütülen uluslararası “Ode For All” projesinde Türkiye’yi temsil etmektedir.

Rönesans’tan günümüze uzanan geniş bir repertuvara sahip olan Sirene, pek çok konser ve projeyle koro dünyasındaki hayatını aktif bir şekilde sürdürürken, 2020 yılında ulusal ve uluslararası arenada yeni projelerine büyük bir hızla devam etmektedir.

Şef: Volkan Akkoç
Vokal Koçu: Ceren Aydın Akkoç
Soprano: Damla Akbaş, Damla Sürmen, Gözde Köse Toköz, Nurgülay Yıldırım, Sevgin Karakuş, Talin Liman, Başak Kuyumcu, Derya Ulkat, Merve Berrak, Perihan Bal
Alto: Aysu Erdoğdu Miskbay, Deniz Ulkat, Gizay Büyükdoğanay, Günselin Seda Çetinkaya, Müjde Özdemir, Sezen Şen, Cansın Hazan Bayrak, Ümit Yıldırım, Zerrin Mete, Zeynep Ege Dura

Program:
Sirene- Volkan Akkoç
Divane Aşık- (Düz. Volkan Akkoç)
Şeytan- Volkan Akkoç
Uzun İnce Bir Yoldayım- Aşık Veysel Şatıroğlu (Düz. Volkan Akkoç)
Ergen Deda- Petar Liondev
Lauliku Lapsepoli- Veljo Tormis
Las Amarillas- Stephan Hatfield
Drama Köprüsü- (Düz. Volkan Akkoç)
Leblebi Koydum Tasa- (Düz. Volkan Akkoç)
Kaval Sviri- Petar Liondev
Bedava- Volkan Akkoç
Ave Maria- Franz Biebl
Evreşe Yolları- (Düz. Volkan Akkoç)

Bilet Fiyatları:

1. Kategori - 86.50 TL 2. Kategori - 56.50 TL 3. Kategori - 36.50 TL 4. Kategori - 26.50 TL

Önemli Notlar:

- Konser alanı gün içerisinde çalışanlarımızca, kapalı olduğumuz saatlerde de İBB ekipleri tarafından düzenli olarak dezenfekte edilmektedir.- Konser süresince maske kullanımı zorunludur. - Konser girişinde ateş ölçümü yapılmakta; 38 derecenin üzerinde ateşi olan misafirlerimiz toplum sağlığı açısından ağırlanamamaktadır.- Konsere girerken ve konserden çıkarken fiziksel mesafe kurallarına uyunuz ve dezenfektanları kullanınız. - Konserde oturma düzeni fiziksel mesafe kurallarına uygun olarak düzenlenmiştir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT