TangoNEVA Sevgililer Günü Konseri

Tarihler: 14 Şubat 2019 Perşembe ~ 14 Şubat 2019 Perşembe 14 Şubat 2019 18:00

Yer: Zorlu PSM, Sky Lounge

Ücret: Tam - Oturmalı - 75.00 TL Ayakta - 45.00 TL Öğrenci - 45.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Adres: Zorlu Center İstanbul

Telefon: 0850 222 67 76

Web: http://www.zorlucenterpsm.com

E Posta: info@zorlucenterpsm.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Şub 14, 2019 ~ Şub 14, 2019

Zorlu PSM, 14 Şubat Sevgililer Günü’nde Sky Lounge’da değerli sanatçıları ve özel repertuvarı ile TangoNEVA’yı ağırlıyor.

Repertuvarı, Tango esinli klasik müzik bestecilerinden Tango Nuevo’ya, Türk bestecilerinin Tango eserlerinden altı farklı dilde Klasik Tango şarkılarına kadar uzanan topluluk, 2012 yılında Ayşe Nil Ülgener tarafından kuruldu. İstanbul Devlet Senfoni, İstanbul Devlet Opera ve Bale, Borusan İstanbul Filarmoni ve Tekfen Filarmoni orkestralarının kıymetli altı üyesinden oluşan TangoNEVA müzisyenleri, uzun yıllara dayanan klasik müzik alanındaki deneyimlerini Tango türüne taşımaktadır. TangoNEVA bugüne kadar İstanbul’un belli başlı salonlarında konser vermenin yanı sıra İzmir, Antalya, Eskişehir, Samsun ve Tekirdağ’a turneler düzenlemiş Bisanthe Oda Müziği Festivali ile Phaselis Festivali’ne katılmıştır. Topluluk 2018-2019 sezonunda Güney Kore’ye dokuz konserden oluşan bir turne düzenleyecektir.

Kapı açılış : 19.00

Etkinlik Saati : 19.30

Ayşe Nil ÜLGENER | Piyano

Yonca SÜLÜN | Keman

Gaye SÜSLÜOĞLU | Keman

Ayşe Didem HEKİMOĞLU | Viyola

Jülide CANCA EKE | Viyolonsel

Ceren AKÇALI | Kontrabas

Ali PINAR | Vokal ve anlatıcı

Eşref TEKİNALP ve Vanessa GAUCH | Dansçılar

Leandro MEDARIO |
Bandoneon

Program

Klasik Tango ve Tango Nuevo’nun (Yeni Tango) yanı sıra  Tangodan esinlenerek klasik müzik yazan bestecilerin eserlerini kapsamaktadır. Eserler Tango türü içinde yazılmış beş farklı dilde şarkılar ile enstrümantal parçaları içermektedir. Anlatıcı ise görseller eşliğinde hem Tangonun tarihi hem de dönemin ilginç hikayelerinden örnekler vermektedir.

Ayşe Nil ÜLGENER – Piyano

Ayşe Nil Ülgener İstanbul’da doğdu. Müziğe 7 yaşında İstanbul Devlet Konservatuarı Piyano Bölümü’nde başladı. Piyano eğitiminin yanı sıra Leyla Pınar ile özel olarak klavsen çalıştı. Konservatuarın Yüksek Bölümünden mezun oldu ve aynı sene bu kuruma korrepetitör olarak atandı. Sanatçı daha sonra Belçika’da Mons Konservatuarı’nda Robert Kohnen ile çalıştı. Kohnen’in referansı ve önerisi ile New York, Manhattan Music School’da Louis Bagger ile barok müzik yorumu ve klavsen çalışmaları yaptı.

Türkiye’ye döndükten sonra İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası’nın piyanist kadrosuna alındı. Bunun yanı sıra kuruluşundan kapanışına kadar Akbank Oda Orkestrası’nın piyanistliğini üstlendi. Sanatçı İstanbul Devlet Senfoni, CRR Senfoni, Mersin Oda ve Akbank Oda orkestraları eşliğinde çeşitli barok ve çağdaş klavsen konçertolarını solist olarak yorumladı. Bunun yanı sıra çok sayıda klavsen resitali ve oda müziği konserleri verdi. Konser verdiği salonlar arasında Cemal Reşit Rey Konser Salonu, Albert Long Hall, İzmir Sanat sayılabilir.

Ülgener, 35. Uluslararası İstanbul Müzik Festivali’nin açılışında her biri kendi dalında yıldız olan 17 başarılı müzisyenin oluşturduğu Yıldızlar Orkestrası’na seçilmiştir.

Yonca SÜLÜN - Keman

Yonca Sülün İstanbul’da doğdu. Keman eğitimine 1987 yılında İstanbul Devlet Konservatuarı’nda Zeynur Erengönül ile başladı. Eğitimini daha sonra Veniamin Varshawski ile sürdürüp 1998 yılında mezun oldu. 1999 yılında Almanya’ya giderek Detmold Müzik Akademisinde Lukas David ile başladığı Master programını daha sonra Prof. Anima Ulrike Mathe ile 2002 yılında tamamladı.

Detmold Oda Orkestrası’nda uzun yıllar görev aldı, aynı zamanda Prof. Thomas Christian ve Auryn Quartet ile oda müziği çalışmaları yaparak aynı bölümden 2005 yılında başarı ile mezun oldu. Ayrıca 2002-2005 yılları arasında Nordwestdeutsche Philharmonie Orkestrası’nda görev alan sanatçı, 2006-2010 yılları arasında Akbank Oda Orkestrasında çalıştı. Sanatçı, 2005 yılından bu yana

İstanbul Devlet Opera ve Balesi Orkestrası’nda keman sanatçısı olarak görevini sürdürmekte olup, ayrıca Bahçeşehir Üniversitesi Oda Orkestrası’nda da yer almaktadır.

Gaye SÜSLÜOĞLU – Keman

Keman öğrenimine 1988 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda Selahattin Yunkuş ile başlayıp, daha sonra iki yıl Venyamin Varshawsky ile çalışmıştır.

1997 senesinde Akbank Oda Orkestrasına davet edilen sanatçı, bu orkestra ile yurt içinde ve yurt dışında birçok turne ve konserler gerçekleştirmiştir. 1999 yılında Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası’nın sınavını kazanarak iki yıl görev yapmış ve daha sonra İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası’na atanmıştır. Sanatçı, Almanya, Bulgaristan, Fransa (Paris Louvre), İspanya, Macaristan, Yunanistan gibi Avrupa ülkelerinin yanı sıra Güney Amerika’da Arjantin, Brezilya, Peru, Şili ile Uzak Doğu’da ise Japonya’da birçok festival konserine katılmıştır. Halen İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası’nda keman üyesi olarak görev yapmaktadır.

Ayşe Didem HEKİMOĞLU – Viyola

1985 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı'nda, Prof. Koral Calgan'in viyola sınıfından "pekiyi"derece ile mezun olduktan sonra aynı kurumda öğretim görevlisi olarak çalısmaya başladı.

Mezuniyetinin ardından Ertuğ Korkmaz şefliğinde kurulan Ankara Devlet Konservatuvarı Oda Orkestrası’nda viyola grup şefi olarak çalısmalarını sürdürdü. 1986 yazında, Norveç’te Elverum Müzik Festivali’ne katılarak Karsten Andersen şefliğinde Uluslararası Gençlik Orkestrası’nın viyola grubunda görev aldı. Prof. Hikmet Şimşek tarafından kurulan Anadolu Oda Orkestrası'nda viyola grup şefi olarak çaldı ve bu orkestra ile yurt içi ve yurt dışında konser etkinliklerine katıldı.

Sanatçı, 1992 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’ndan ayrılarak, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Yaylı Sazlar Viyola Bölümü’nde çalısmaya başladı. 1992-2000 yılları arasında Akbank Oda Orkestrası viyola grubunda çaldı. 1993 yazında, Fransa'nın Nice şehrinde İstanbul Filarmoni Dörtlüsü ile beraber Ysäye Quartet ile çalışmak üzere Académie Musicale de Villecroze oda müziği kursuna katıldı. Burada ayrıca Miguel de Silva ile çalıştı.

Sanatçı halen, 2004 yılında Prof. R. Nuri İyicil tarafından kurulan Camerata Saygun Oda Orkestrası’nda çalmakta olup, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Viyola Bölümü’nde öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.

Jülide CANCA EKE – Viyolonsel

1983 yılında girdiği Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Viyolonsel Bölümü’nde Reşit Erzin ve İhsan Kartal ile 1986 yılına kadar çalıştı. 1986-1989 yılları arasında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi’nde Josef Györfi’nin öğrencisi olarak lise öğrenimini, 1991 yılında da önlisans bölümünü Doğan Cangal’ın öğrencisi olarak tamamladı.

1990 yazında Çek Cumhuriyeti’nde J.  Podharranski ve 1991  yazında Viyana’da David Geringas yönetimindeki yaz kurslarına katıldı. 1991 yılında girdiği Viyana Konservatuarı’ndan (Konservatorium der Stadt Wien) Prof. Adalbert Skocic’in öğrencisi olarak 1997 yılında başarıyla mezun oldu.

Sanatçı, öğrenimi sürecinde, 1993-1994 yılları arasında Şef Peter Burwik yönetimindeki ORF (Avusturya Devlet Radyo ve Televizyonu) 20. yy. Orkestrası’nda, 1995‑1997 yılları arasında Viyana Konservatuarı Opera Orkestrası’nda grup şefi olarak, 1994‑1997 yılları arasında ise Viyana Johann Strauß Orkestrası’nda solo çellist olarak çalıştı. 1998‑2011 yılları arasında Akbank Oda Orkestrası ve İstanbul Oda Orkestrası ile çalışan Eke, halen solo ve oda müziği çalışmalarına devam etmektedir. Sanatçı Pera Güzel Sanatlar Lise’sinde çello öğretmenliği görevinin yanı sıra Cihangir’de kurduğu Canca Sanat Merkezi’nde özel ders vermektedir.

Ceren AKÇALI – Kontrabas

Eğitimine İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı'nda başlayan sanatçı, Y.T.Ü Sanat ve Tasarım Fakültesi'nden master derecesiyle mezun oldu.

Cemal Reşit Rey Senfoni Orkestrası, Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası, İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası gibi Türkiye'nin önde gelen orkestralarında görev yaptı. ı’nın Royal Albert Hall, Almanya, Avusturya ve isviçre turnelerine katılmıştır. Sanatçı halen İstanbul Devlet Opera ve Balesi Orkestrası ile Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası'nda görev yapmaktadır.

Akçalı, 2005-2011 yılları arasında Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi’nde öğretim görevlisi olarak ders vermiştir.

Ali PINAR – Vokal ve anlatıcı

Ali Pınar 1977’de İstanbul’da doğdu. Sekiz yaşında gittiği Brüksel’de, sırasıyla Arthur De Greef ve Waterloo akademilerinde yedi yıl piyano eğitim aldı. Ondört yaşında Türkiye’ye döndü ve ortaöğrenimini Galatasaray Lisesi’nde, Lisans eğitimini İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Sinema-TV Bölümü’nde, Yüksek Lisans eğitimini ise Haliç Üniversitesi Konservatuvarı Tiyatro Anasanat Dalı’nda tamamladı. MSÜ Devlet Konservatuarı’nda Yarı Zamanlı Şan Bölümü’nde Ayhan Baran ile üç yıl Şan (opera) çalıştı. Eş zamanla Şahika Tekand (Stüdyo Oyuncuları), Ayla Algan ve üç yıl asistanlığını üstlendiği Mehmet Ulusoy ile oyunculuk çalıştı. Ayrıca Kate Hendrickson, Jason Hale ve Ege Maltepe’nin Viola Spolin workshoplarına katıldı.

1995’ten itibaren, eski Cemal Reşit Rey Operası ve 2000’den itibaren ise İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda asistanlık yaptı. Bir yandan çeşitli opera ve tiyatro oyunlarında rol aldı. Anlatıcılığını üstlendiği Prag Savaşı adlı eser 1997’de Brüksel’de Sablon Barok Festivali ve New York’ta Birleşmiş Milletler’de temsil edildi. TİM Show Center’da, şef Darrel Ang yönetimindeki Tekfen Filarmoni Orkestrası ile Prokofiev’in Peter ve Kurt adlı eserinde Anlatıcı’yı üstlendi. Bunun yanı sıra TV dizileri, yerli ve uluslararası sinema filmlerinde rol aldı. Sinemada son olarak Tarantino’nun yapımcısı Lawrence Bender’in prodüktörlüğünde çekilen I Am You adlı filmde, savaştan kaçan Suriyeli gazeteci Arsalan karakterini canlandırdı. Televizyonda ise son yıllarda, 55 ülkede yayınlanan, Güneşin Kızları’nda Zafer ile Cesur Ve Güzel’de Cesur’un babası Hasan Karahasanoğlu adlı karakterleri canlandırdı. Sunucu olarak ise son yıllarda TRT Haber için Sinepolitik adlı TV programını sundu. 2002’de kurduğu Corpora Productions ile yapımcı ve yönetmen olarak pek çok uluslararası yapıma imza attı. Bunlardan Uygur Karızları adlı belgeseli T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Çin H.C. Kültür Bakanlığı tarafından desteklendi. Kurucusu olduğu İstanbul Barok bünyesinde yedi Barok opera sahneye koydu. ADOB’ta sahneye koyduğu Deidamia, Devlet Operası’nda sahnelenen ilk Händel operası oldu. Tango Neva gibi çeşitli müzik toplulukları ile yedi farklı dilde şarkılar söyledi, yurt içinde turnelere katıldı. Ali Pınar, radyocu olarak TRT Radyo 3’ta Aksak, Açık Radyo’da  Alla Turca ve Borusan Klasik’te Alafranga adlı radyo programlarını hazırlayıp sundu. Alla Turca programı 2013 Donizetti Klasik Müzik Ödülleri’nde Yılın En İyi Radyo-TV Programı ödülünü kazandı. 100. Doğum Yılında Cemal Reşit Rey adlı kitabı Pan Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır.

Eşref TEKİNALP – Dansçı

İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi Çevre Mühendisliği bölümünden mezun olan Eşref Tekinalp, Tangoya 2003 senesinin Ocak ayında Suer Ünal ile başladı. Bir buçuk yıl Arjantinli eğitmenler Alicia Orlando ile Claudio Barneix ve Tanju Yıldırım ile çalışarak dansının temellerini oluşturdu. Devamında, Gustavo Naveira, Pablo Veron, Julio Balmaceda, Javier Rodriguez, Fabian Peralta, Sebastian Achaval, Esteban Moreno, Diego Riemer, Ezequiel Farfaro gibi dünyanın önde gelen dansçılarıyla çalışarak bugünkü çizgisini oluşturdu.

Tekinalp, 2006 yılından beri hem Türkiye’nin çeşitli illerinde hem de uluslararası platformlarda profesyonel olarak eğitmenlik yapmakta ve performanslar sergilemektedir. İstanbu’da düzenli olarak verdiği grup ya da özel ders ve seminerler dışında yurtiçi ve yurtdışında davetli olarak eğitmenlik ve gösteriler yapmaktadır. Buenos Aires, Paris, Moskova, Amsterdam, Siracuza, Kassel, Bükreş, İzmir, Ankara, Antalya, Bursa, Samsun ve Bodrum’da gösteriler yapmış ve seminerler vermiştir.

Tekinalp, TDSF (Türkiye Dans Sporları Federasyonu) Arjantin Tango A Klasman dansçısı ve antrenörüdür. 2010 yılı TDSF Türkiye Şampiyonu’dur. Aynı zamanda 2012 yılından beri TDSF Hakem Kurulu üyesi ve hakemidir. Avrupa’nın en büyük tango festivallerinden ‘ tanGO TO istanbul‘un organizatörlerinden olan Eş ref Tekinalp, 2008 sonbaharında faaliyete geçen  istanbulTANGO oluşumunun kurucu ortağıdır.

Vanessa GAUCH – Dansçı

Vanessa Gauch, çocuk yaşta başladığı Klasik bale eğitimi sayesinde sağlam bir teknik temel oluşturarak çalışma ciddiyetini içselleştirmiştir. Payros Dans Okulu gibi kurumlarda değişik türlere ilgi duyan sanatçı, ihtisaslaşmasını 1998-2002 yılları arasında Bordeaux’daki prestijli “Ecole de Ballet Martial Boakstaele”da tamamlamıştır. Ayrıca 2001’de Angoulème’deki Philippe Moreau Okulu’nun merkezinde sportif dans eğitimi de almıştır. Arjantin Tangosu alanında Magui Danni-Annibal Pannunzio, Eugenia Unsandivarias-Leo Clavelli, Alejandro Sanguinetti, Pablo Veron gibi ustalarla çalışmıştır. Bu dönemde Cie Tangueando Bordeaux ile “La Vida es un Tango”, Cie La Lucarne tiyatro ekibiyle “Tango” ve Bordeaux Ulusal Operası’nda “Cabaret Shoenberg” adlı gösterilerde dans etmiştir. Dansın onun gerçek tutkusu olmasının yanında, müziğe de duyduğu ilgiyi piyano virtüözlüğü öğrenimiyle göstermiştir. Sanatsal faaliyetlerinin dışında, 1. Bordeaux Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nde biyoloji alanında lisans eğitimini tamamlamıştır.

Eğitmenliğe 1996’da Tangueando Bordeaux Arjantin Tangosu topluluğunda gönüllü asistan olarak başlar. Salon dansları, Swing, Salsa ve Arjantin Tangosu dersleri verir ve workshop eğitmeni olarak pek çok şehre davet edilir. 2003 yılında İstanbul’a gelen Vanessa, Metin Yazır’ın partneri olur. Baila Tango, Boğaziçi, Yıldız Teknik ve Galatasaray Üniversitesi ile Lisesi, Malena, Montuno, Ewet, Dancentrum ve gibi dans stüdyolarında düzenli olarak grup ve özel dersler verir. Ayrıca BATA programını (Bayanlar için Arjantin Tango Atölyesi) yaratır. Türkiye’de; Ankara, İzmir, Bursa, Eskişehir, Bodrum; Avrupa’da Almanya, Belçika, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İsveç, İsviçre, Yunanistan ile Kanada ve Yeni Zelanda’nın yanı sıra ABD’de (New York, Boston, Washington DC, Chicago, Portland, San Diego) dansçı, koreograf ve eğitmen (workshop) olarak festival ve programlara katılmıştır.

2002’de Fransa Latin Dansları Şampiyonası’nda 2.lik, Fransa “Danses Standards” Şampiyonası’nda 2.lik ve Fransa Rock’n Roll Şampiyonası’nda yine 2.lik elde etmiştir. 2006’ya kadar Metin Yazır ile çeşitli Arjantin Tangosu gösterilerine katılan sanatçı, 2006-2007 yılları arasında AKM’de “Tango Aksiyon” şovunda rol almış, 2010’dan itibarense İstanbulTANGO oluşumu ile ortak çalışmalar yapmaktadır.

 

- Tüm yerler numarasızdır.- Ayakta bilet satın alan erken gelen misafirler, puflarda oturabilirler. - Kısıtlı sayıda puf mevcuttur.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT