The Gypsy Devils

Tarihler: 01 Mayıs 2011 Pazar ~ 01 Mayıs 2011 Pazar - Saat: 20:00

Yer: Cemal Reşit Rey Konser Salonu

Ücret: 1. Kategori: 34,00 TL - 2. Kategori: 28,50 TL - 3. Kategori: 23,00 TL - 4. Kategori: 17,00 TL

Nereden Alınır: Biletix.com, Biletix Gişeleri, Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00, crr

Adres: Darülbedayi Cad. Harbiye, Şişli İstanbul Adalar İstanbul

Telefon: 0212 232 98 30

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr May 1, 2011 ~ May 1, 2011

Stefan Banyak, Keman
Emil Hasala, Keman
Ernest Sarkozi, Cymbalo
Zoltan Grunza, Klarnet
Silvia Sarkoziova, Viyolonsel
Josef Farkas, Viyola
Alexander Mihok, Kontrbas
Tibor Levai, Kontrbas

Çigan müziklerini dünya müzikleriyle buluşturan Ernest Sarkozi’nin liderliğindeki The Gypsy Devils Orkestrası, Caz’dan klasik müziğe, film müziklerinden roman geleneksel şarkıları ve yepyeni albümleri ADAGIO & FURIOSO ile dünya turnesinde!

Slovak, Rus, Macar, Yunan,Yahudi ve Roman geleneksel şarkılarından caz`a, operetler`den film müziklerine, geleneksel müzikleri hiç alışılmadık sürprizlerle dünyaya ulaştıran The Gypsy Devils Orkestrası, çigan müziğinin en iyi örneklerini CRR`ye getiriyor.

The Gypsy Devils Orkestrası

Grup, Ağustos 2007’de müzik dünyasına Devil’s Violin ismi ile adım attı. Genç bir keman virtüözü Stefan Banyak`ın katılması ile grup, medyanın ve dinleyicilerin gözdesi oldu. Cymbalo sihirbazı Ernest Sarközi`ye eşi Silvia’nın viyolonsel ile yarattığı nağmeler, klarnet ustası Zoltan Grunza’nın performansı da eklenince ortaya muhteşem bir orkestra çıkıyor.

Gypsy Devils sadece ünleri gittikçe artan bir grup olmakla kalmıyor, birbirinden orijinal besteleriyle, meydan okuyan düzenlemeleriyle ve hiç görülmemiş müzikal kombinasyonlarıyla yepyeni bir çingene orkestrası imajı yaratıyor. Gelenekseli deneysel ve özgün çalışmalarla dinleyicisine aktarıyor.

Grup 2000 yılında Devils Violin adıyla En İyi Orkestra, En İyi Albüm, En İyi Performans kategorileri olmak üzere Slovak Müzik Akademisi’nin 3 Grammy ödülünü birden eve götürmüş.

Bugüne kadar Amerika, Avustralya, Kanada, Japonya, Çin, Tayvan, Meksika, İspanya, Yunanistan, İtalya, İsviçre, Türkiye, Macaristan, Polonya, Avusturya, Hollanda, Polonya, Belçika, İngiltere, Almanya ,Fransa derken tüm dünyayı gezen orkestra gittikleri ülkelerin en ünlü ve prestijli sahnelerinde konserler vermiş.

Londra’daki Royal Opera Binası’ndan Münih’te Hans Max Saal sahnesine kadar dünyanın en ünlü sahnelerine konserler veren orkestra, dünyaca ünlü isimlerle de sahneye çıkıyor.

Etkinlik başladıktan sonra salona seyirci alınmamaktadır.
Etkinlik saatinden en az 30 dakika önce salonda olmanız önerilir.
7 yaş ve üzeri bilete tabidir. 7 yaş altı salona alınmaz.istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT