Thibaut Garcıa Solo Gitar Resitali

Thibaut Garcıa Solo Gitar Resitali

Tarihler: 14 Aralık 2019 Cumartesi ~ 14 Aralık 2019 Cumartesi 14 Aralık 2019 17:30

Yer: Şerefiye Sarnıcı

Ücret: 1. Kategori - 76.50 TL 2. Kategori - 66.50 TL 3. Kategori - 36.50 TL 4. Kategori - 26.50 TL - Öğrenci

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Adres: Binbirdirek Mah., Piyer Loti Cad. No:225 Fatih İstanbul

Telefon: 0212 568 60 80

Faks: 0212 568 60 85

E Posta: info@serefiyesarnici.istanbul

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ara 14, 2019 ~ Ara 14, 2019
Victoires de la Musique Classique’te “Enstrümantal Keşif” seçilen Franko-İspanyol gitarist Thibaut Garcia, ilk Türkiye konseri için Şerefiye Sarnıcı’nda...

"1994’te Toulouse’da doğan Franko-İspanyol gitarist Thibaut Garcia, gitar öğrenmeye yedi yaşında başladı. Paul Ferret’in öğrencisi iken gitar ödülü kazandı. 16 yaşında Paris Yüksek Ulusal Müzik ve Dans Konservatuvarı’na kabul edilerek Olivier Chassain’in öğrencisi oldu ve aynı zamanda Judicaël Perroy’un rehberliğinden de faydalandı.

16 yaşında Almanya, Weimar’daki Ana Amalia yarışmasında Birincilik Ödülü kazandı. O günden bu yana çeşitli uluslararası yarışmalarda birincilik ödülü aldı. Bunlar arasında özellikle 2015’te ABD, Oklahoma City’deki Guitar Foundation of America, 2014’te İspanya, Petrer’deki José Tomas ve 2013’te İspanya’da Sevil Uluslararası Yarışması sayılabilir. Sanatçı o günden beri bu yarışmaların jürilerinde yer almaya ve yüksek lisans dersleri vermeye davet edilmektedir. 2015’te Académie Charles Cros burslusu ilan edilen sanatçı 2019’da, Victoires de la Musique Classique’te “Enstrümantal Keşif” seçilmiştir.

Thibaut Garcia halen dünyanın en büyük gitar festivallerine davet edilmektedir: Avustralya,Kanada, İspanya, Finlandiya, İsviçre, Belçika, Almanya, Fransa, İtalya, Karadağ, Şili, Yeni Kaledonya, ABD, Brezilya, Arjantin, Meksika, Romanya, Rusya... Sanatçı 2016 Eylül ayındı ABD ve Kanada’da turne gerçekleştirmiş ve sezon boyunca 60’ın üzerinde resital vermiştir. Festival Radio France Occitanie Montpellier, Festival Toulouse d’Eté, Auditorium de Bordeaux, Konzerthaus Vienna, Amsterdam’daki Concertgbouw, Moskova’daki Tchaikovsky Hall, Montreal’deki Salle Bourgie, Centre de Musique de Chambre de Paris Salle Cortot, Musée d’Orsay Oditoryumu, Toulouse Grands Interprètes, Brüksel’deki Festival Musiq’3 ve Seine Musicale’de de resitaller vermektedir.

Thibaut Garcia 2016’da ilk konçertosunu Orchestre National du Capitole de Toulouse eşliğinde icra etmiştir. Bunu izleyen birkaç ay içinde, özellikle Baden-Baden Orchestra, Orchestre National de Montpellier, Orchestre de Cannes PACA, Orchestre de Dijon-Bourgogne ve BBC orkestrası gibi orkestralar ile konserler vermiştir.

Sanatçı 2017’de BBC Yeni Kuşak Sanatçısı ilan edilerek İngiltere’de resitaller vermiş ve konçertolar seslendirmiştir. Aynı yıl Londra’daki Wigmore Hall’da ilk kez sahneye çıkmıştır.

Oda müziği alanında, Thibaut Garcia Edgar Moreau, Raphaël Sévère, Jean-Frédéric Neuburger, Antoine Mornière, Boris Grelier, Anaïs Constans, La Marca kardeşler ve Kathryn Rudge ile konserler vermiştir.

Sanatçı 2016’da albüm projeleri için Warner Classics/Erato ile anlaşma imzalayarak ilk albümü Leyendas’ı çıkarmıştır. İkinci albümü Bach Inspirations ise 2018 sonbaharında çıkmıştır."

Program:
A. B. Mangoré: La Catedral
J.S. Bach: Chaconne, BWV 1004
M. L. Solés: Deux chansons populaires catalanes / İki popüler katalan şarkısı
C. Domeniconi: Variations on Anatolian Folksong / Bir Anadolu Halk Şarkısı Üzerine Çeşitlemeler
I. Albeniz: Asturias
M. Giuliani: Rossiniane n°1

- Etkinlik başlangıcından sonra gelen izleyiciler yalnızca ilk alkış sırasında konsere alınırlar; ancak kendi yerlerine geçemezler ve hostes eşliğinde müsait bir yere yönlendirilirler. İlk  alkışı kaçıran izleyiciler ise konseri izleme olacağını kaybeder. - 7 yaşından küçük çocuklar konsere alınmaz.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT