Trio Artistanbul

Tarihler: 13 Mart 2018 Salı ~ 13 Mart 2018 Salı 13 Mart 2018 20:00

Yer: Sabancı Üniversitesi Gösteri Merkezi

Ücret: - Tam 25.00 TL Öğrenci 20.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Adres: Sabancı Üniversitesi Gösteri Merkezi Orta Mahalle Üniversite Cad. No:27 Orhanlı 34956 Tuzla İstanbul

Telefon: 0216 483 90 00

Faks: 0216 483 90 13

Web: http://sgm.sabanciuniv.edu

E Posta: sgm@sabanciuniv.edu

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mar 13, 2018 ~ Mar 13, 2018
Trio Artistanbul, Sabancı Gösteri Merkezi'nde sizlerle olacak.

3 kardeş ülkeden 3 heyecan verici müzisyen!

Alanlarındaki  en donanımlı  okullarda  eğitim aldılar  ve dünyanın önde gelen hocaları ile çalıştılar.Solo ve oada müzüği çalışmalarının yanısıra  eğitmenlik de yapan bu 3 müzisyeni biraraya getiren, müziğin ortak dili ve sahip oldukları benzer müzik anlayışı oldu.   

Dikkat çekici kariyerleri, bu 3 müzisyenin 2015'de biraraya gelerek Trio Artistanbul'u krmalarıyla taçlandı. Yılların birikim ve tecrübesiyle biraraya gelmeleri, tam da sanatçıların olgunluk sönemi sayılabileceken güzel ve verimli çağlarında, çok kısa bir sürede geniş bie repertuar yapmalarını sağladı. Trio Artistanbul, klasik dönemden günümüze renkli bir repertuara sahip. Konserlerinde dinleyenlerine, özel ve unutulmaz anlar yaşatmak, müzikle ortak duyguyu yakalamak ve olabilğince çok kişiye ulaşmak, Trio Artistanbul'un en temel arzusu.

Jülide Canca Eke – Cello
19833 yılında girdiği Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Viyolonsel Bölümü'nde Reşit Erzin ve İhsan Kartal ile çalıştı. 1986 - 1991 yılları arasında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi'nde Josef Györfi ve Doğan Cangal'ın öğrencisi olarak önlisans eğitimini tamamladı. Rengim Gökmen yönetiminde İzmir Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde genç solist olarak Saint Seans cello konçertosunu seslendirdi. Eğitimi süresince, Çek Cumhuriyeti'nde J. Podharranski ve Viyana'da David Geringas yönetimindeki yaz kurslarına katıldı. 1991 yılında girdiği Viyana Konservatuarı'ndan (Konservatorium der Stadt Wien) Prof. Adalbert Skocic'in öğrencisi olarak 1997 yılında , Solistlik bölümü master dercesiyle, başarıyla mezun oldu.Sanatçı, Viyana'da kaldığı dönemde ,Şef Peter Burwik yönetimindeki ORF (Avusturya Devlet Radyo ve Televizyonu) 20. yy. Orkestrasında çalıştı. Viyana Konservatuarı Opera Orkestrası'nda grup şefi olarak ve Viyana Johann StrauB Orkestrasında solo çellist olarak çalıştı. 1998 - 2011 yılları arasında Akbank Oda Orkestrası ve İstanbul Oda Orkestrası ile çalışan Eke, halen solo ve oda müziği çalışmalarına devam etmektedir. Tangoneva grubunun solo çellisti, Feministanbul Kadınlar Orkestrası ve Onbirart Sanat Atölyesi'nin kurucusudur.

Olexandr Samoylenko – Keman
1968 yılında Ukrayna'da doğdu. 1995 yılında Kiev Devlet Konservatuarı'ndan mezun oldu.1995-1998 yılları arasında Kiev Devlet Senfoni Orkestrası'nda 'başkemancı' olarak görev yaptı. 1992-1997 yılları arasında Hollanda'da Concertgebouw salonunda solist ve başkemancı olarak, 1997 yılında bir sezon boyunca Kiev'de 'House of Chamber and Organ Music'te, 1997 yılında İtalya'nın Roma ve Missina şehirlerinde 'Festival of String Music' kapsamında solist olarak konserler verdi. Sanatçı solist ve başkemancı sıfatıyla: Amerika, Meksika, Kore, İspanya, İtalya, Fransa, Belçika, İsviçre ve Avusturya gibi belli başlı ülkelerde konserler verdi. 1999 yılında İstanbul Devlet Opera ve Balesi Orkestrası'na 'başkemancı' olarak atandı.

Tutu Aydınoğlu -Piyano
Tutu Mammadova Aydınoğlu 1984 yılında Azerbaycan Bakü'de doğmuştur. 1990 yılında Piyano eğitimine özel bir müzik okulunda R. Atayeva'nın sınıfında başlamış, 2002 yılında eğitimini üstün derece iyi tamamlamıştır. Aynı yıl Bakü Müzik Akademisi'nin lisans bölümüne Prof. O. Abaskuliyev'in sınıfında devam ederek 2006 yılında pekiyi derece ile mezun olarak Yüksek Lisans eğitimini yine Prof. O. Abaskuliyev ile sürdürmüştür. 2008 yılında yüksek lisans eğitimini tamamlayan sanatçı aynı yıl İstanbul'a taşınmış ve 2009 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarında öğretim görevlisi olmuştur. 2011 yılında 'Sanatta Yeterlik' sınavında başarılı bulunarak Prof. Meral Yapalı ile piyano çalışmalarına devam etmiştir. 2013 yılında Rusya Konsolosluğu'nun yapmış olduğu S. Rachmaninoff Piyano Yarışması'nın finalisti olmuştur. 2015 yılında Sanatta yeterlilik eğitimini başarıyla tamamlamışdır. Sanatçı halen İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda eğitim vermektedir.

- 7 yaşından küçükler salona alınmayacaktır.- 7 yaş ve üstü bilete tabidir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT