Ulu Ağaçlar Devrildiğinde

Ulu Ağaçlar Devrildiğinde

Tarihler: 10 Mayıs 2021 Pazartesi ~ 16 Mayıs 2021 Pazar

Yer: Salt Beyoğlu

Adres: İstiklal Cad. No:136 Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 377 42 00

Web: http://www.saltonline.org

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr May 10, 2021 ~ May 16, 2021

Yönetmen: Alexander Glustrom
76 dakika
İngilizce; Türkçe altyazılı

Mossville, Louisiana, özgürlüğüne kavuşan siyahlar tarafından kuruluşundan itibaren Afrikalı Amerikalı ailelere nesiller boyu ekonomik imkân sağlayan güvenli bir liman oldu. Ne var ki, bugün 14 petrokimya tesisiyle çevrili kasaba, bu devasa yapıların inşasından ciddi zarar görerek hava kirliliği bakımından Amerika’da ilk sıralara yerleşmiş durumda. Apartheid döneminde Güney Afrika’da kurulan kimya şirketi Sasol’un mevcut endüstriyel tesisi genişletme planı, kasaba sakinlerini ya evlerinden çıkmaya ya da artan hava kirliliğine mecbur kalmaya zorluyor.

Alex Glustrom’un belgeseli Mossville: When Great Trees Fall [Mossville: Ulu Ağaçlar Devrildiğinde], hayatı boyunca Mossville’de yaşayan kasaba sakini, tamirci Stacey Ryan’ı ve onun çevresel adaletsizlik ve ırkçılığa karşı mücadelesini takip ediyor. Stacey, tesislerden yayılan zehirli kimyasalların yarattığı sağlık problemleriyle uğraşırken elektrik, su ve kanalizasyon hizmetleri kesilir. Petrokimya şirketi Mossville halkının evlerini satın almanın peşine düşünce, Stacey ve diğer kasabalılar kimyasal bir savaş alanında kalmayı sürdürmek ile nesiller boyu ailelerinin sahip olduğu toprakları terk etmek arasında bir seçim yapmaya itilir.

SALT’ın Bu son şansımız mı? programı, kurucusu Garanti BBVA tarafından desteklenmektedir. Filmler, yalnızca Türkiye’den erişime açıktır.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT