Yekta Kopan ve Deniz Yüce Başarır ile ilk Aşk Sohbeti

Yekta Kopan ve Deniz Yüce Başarır ile ilk Aşk Sohbeti

Etkinlik Online Gösterim Yekta Kopan ve Deniz Yüce Başarır ile ilk Aşk Sohbeti

Tarihler: 07 Temmuz 2020 Salı ~ 07 Ağustos 2020 Cuma

Yer: Online Medya

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Tem 7, 2020 ~ Ağu 7, 2020

Yazar, seslendirme sanatçısı ve sunucu Yekta Kopan ile Deniz Yüce Başarır, “Ben Okurum” podcast’inin yeni bölümünde; Rus edebiyatının önemli ismi İvan Sergeyeviç Turgenyev’in otobiyografik özellikler taşıyan novellası İlk Aşk’ı konuşuyor.

Kopan, “Bütün o büyük dönemdaşları, Dostoyevski, Tolstoy gibi, arasında adı yeterince anılmamış olan, güçlü bir yazar var karşımızda.” dediği Turgenyev’in İlk Aşk’ı için “Dizisi çekilse bugün heyecanla izleneceğini söyleyebilirim” diyor ve ekliyor: “İlk Aşk, hem zevkli bir okuma hem de entelektüel bir katkı vaat ediyor.”

Sohbetle bilgiyi buluşturan podcast “Ben Okurum”un yeni bölümü, Rus edebiyatının, yaşadığı dönemde gölgede kalmış ama özellikle Babalar ve Oğullar adlı romanıyla bir temel taşı olmayı başarmış önemli ismi İvan Sergeyeviç Turgenyev, İlk Aşk adlı otobiyografik özellikler taşıyan novellasına odaklanıyor. Deneyimli yayıncı Deniz Yüce Başarır’a yazar, seslendirme sanatçısı ve sunucu Yekta Kopan’ın eşlik ettiği bölümde ikili hem bu novellayı hem de yazarın başyapıtı olarak kabul edilen Babalar ve Oğullar’ı masaya yatırıyorlar. 19. yüzyıl edebiyatının da hatırı sayılır bir yer kapladığı bölüm, kitaptan seslendirilen satırlarla perçinleniyor.

“Bütün o büyük dönemdaşları, Dostoyevski, Tolstoy gibi, arasında adı yeterince anılmamış olan, güçlü bir yazar var karşımızda.” diyen Yekta Kopan konuşmasında, dünyanın o dönemdeki yayıncılık atmosferinin ne derece heyecan verici olduğuna da dikkat çekiyor. “İlk Aşk Turgenyev’in otobiyografik özellikler taşıyan bir romanı. Genç Vladimir Petroviç’in büyük tutkusuna, ilk tutkusuna, yakıcı ve yıkıcı tutkusuna tanık olacaksınız.” diyen Kopan, romanın hem zevkli bir okuma hem de entelektüel bir katkı vaat ettiğinin altını çiziyor.

“Ben Okurum”un yeni bölümü, İlk Aşk’ın o tekinsiz beklentilerinin bedenini sarmasına, başında yeniden kavak yelleri esmesine hazır olan dinleyicilerini bekliyor.

Storytel Türkiye’nin sponsorluğunda hazırlanan “Ben Okurum”un tüm bölümlerine Spotify, Apple Podcasts, Podtail, CastBox, ve Simplecast'ten ulaşılabilir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Festival Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT