Çağdaş Sanat Konuşmaları: Sanat Kavramlarında Güncel Perspektifler

Tarihler: 30 Mart 2011 Çarşamba ~ 30 Mart 2011 Çarşamba 18:30

Yer: Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi

Adres: İstiklal Cad. Nuru Ziya Sok. No.5 Beyoğlu İstanbul Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 393 60 61

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mar 30, 2011 ~ Mar 30, 2011

Çağdaş Kimliğin Müphemliği: Ben/Öteki
Güncel Sanatta Sosyo-Eleştirel Tavır
Moderatör: Derya Yücel
Konuşmacılar: Canan, Erinç Seymen, Memed Erdener

Tarihsel perspektiften yararlanmak geçmiş ile bugün arasında bağ kurulabilmesini, hatırlamak geleceğe yönelik görüş ve cesareti verebilir. Geçmiş-bugün-gelecek perspektifinde, kültürel bir fenomen olarak “sanat”ın temel kavramları üzerine odaklanan Çağdaş Sanat Konuşmaları dizisi, sanata dair konular ve olgular etrafında güçlü ve güncel bir bellek inşa etme girişimi olarak izlenmelidir.

Sanat, geçmişi miras alarak, farklı alanlara ve çağrışımlara taşımakta ve geleneksel kavramların ilkelerini özümseyerek bunları “değişen” durum/koşullara uygun yeni dağarcıklara dönüştürmektedir. Ağırlıklı olarak çok kültürlülük, siyasal krizler, seyahat, göç, toplumsal cinsiyet, feminizm, etnisite, küreselleşme, çevre, psikanaliz, biyomühendislik - genetik, teknoloji gibi konularla ilgilenen günümüz sanatı, yapıt olarak tamamlanmış bir estetik temsilden, “bilgi” üreten ve iletişim alanı yaratan bir harekete dönüşmüştür.

Görsel sanat alanındaki temel kavramların, yerel sanat ortamı üzerinden yeniden tartışılması, estetik üzerine bir nostaljiyi beslemenin ötesinde, sanatın tarihsel geçitte ele alınması, okunması, dönüştürülmesi, güncel sanatın algılanmasına ve geleceğin sanatına dair ipuçlarına ışık tutacaktır.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT